Tajemství dálkového letu

• Velká Británie Secret Life of the Long Haul Flight
Velká Británie, 2017, 52 min

Režie:

Ian A. Hunt

Kompletní průvodce životem v oblacích natočený ve výšce dvanácti tisíc metrů... Vydejme na jeden z nejdelších letů na světě, z Londýna do Sydney. Nahlédneme do jeho zákulisí a poslechneme si, jak ho vnímá posádka. Každý rok urazí víc než tři sta milionů pasažérů na dálkových linkách téměř deset miliard kilometrů. Lety trvající dlouhé hodiny absolvují v největších letadlech na světě. Cestujícím poskytují pohodlí a služby jako létající hotely. Ale co všechno provoz těchto obrů obnáší? Seznámíme se s pracovníky, kteří monitorují každou sekundu všech letů. A budeme sledovat příběhy pasažérů, zvířecích i lidských, kteří mají různé důvody, aby dnes nastoupili na palubu letu 002. Ať už chtějí u protinožců začít nový život nebo se poprvé setkat se svými příbuznými. (Česká televize)

Marze

Souhlasím se Satorem, že neurazí nenadchne, to je výstižných 64% všech hodnotitelů. Jednu hvěždu přidávám protože jsem do Sydney letěl v roce 2008 v červenci (v Sydney bylo max 18 stupňů) na Světové dny setkání mládeže s papežem Benediktem. Personál letadla má hezké postele. Nevěděl jsem, že ledadlo se po letu umývá jednak kvůli dojmu na zákazníky a jednak kvůli výrazně nižší spotřebě paliva, a že byznys třída v podstatě tím, že platí osmkrát více dotuje cestující v obyčejné třítě. Rozdíl je jen, že máte šírší sedadlo, lepší stravu a pití a nemáte sousedy. ()