Nejprve stvořil ženu

Žena roku

Woman of the Year

Komedie / Romantický

USA, 1942, 114 min

Film, který se tváří jako romantická komedie, aby se v polovině proměnil v solidní drama. A já jsem ten poslední, kdo by mu to chtěl vyčítat. Baseballová scéna patří mezi ty nezapomenutelné. Film měl původně jiný konec (příběh se dělí poté, co se Sam a Tess pohádají o Chrisovi), pokud má někdo zájem, kontaktujte mě na mail. Mám scénář tohoto konce.(19.3.2005)

Nenechte se zmást. Víc než k romantické komedii má Woman of the Year blíž ke vztahovému dramatu. A nebýt těch občasných, o samotě stojících gagů, bylo by to drama čistokrevné. Zároveň jsem se nemohl zbavit pocitu, že se dívám na prequel k Adamovu žebru, jen místo dvou právníků a manželské krize, sleduji dva novináře a krizi předmanželskou. Obojí hodnotím dost podobně. Na Hepburn se skvěle dívá, ale nějak nemůžu přijít na chuť tomu kombu s Tracym. Podobně jako v Adamovu žebru i tady to v mých očích moc nejiskří, film postrádá tempo a vlastně nějaký zajímavější scénář, který by hlavně nebyl tak mdle zrežírovaný. Jelikož mám hollywoodské komedie 30. a 40. let opravdu rád, jsem v hodnocení ještě celkem shovívavý. 5/10(25.1.2018)

Taketo starinky mam najradsej - suboj pohlavi. On - Spencer Tracy versus ona -Katarina hepburnova. A k tomu genialne dialogy, kulisy, reziser George Stevens /Annie Oakley 1935, Rozruch ve Meste, Gigant 1956/ trafil do cierneho. Skoda, taketo filmy sa dnes uz netocia - ono aj stari kvalitni herci vymreli . 100 %(23.6.2018)

Celou dobu jsem si říkal, že ty herecké výkony jsou prostě povedené a Spencer Tracy si s Katharine Hepburn dokonale sedli, což předvedli vícekrát. Jenže pak jsem si uvědomil, že to jsou právě ty herecké výkony, které tak vynikají v jinak ne příliš zajímavém příběhu, který vás sám o sobě nedovede úplně strhnout.(30.6.2017)

Človeku sa až rozum zastaví nad tým, ako mohlo niečo takto naivné a prostoduché vyhrať oscara za scenár. Už len si zoberte ten moment, v ktorom sa má v závere akože odohrať to "skrotenie zlej ženy". Niečo také sa hodí do rozprávky, ale nie do reálneho života, dokonca ani nie do toho filmového. Tá trápna naivita mi skoro vypichla oči. Našťastie na druhú stranu toho veľa zachránili herci, medzi ktorými to tu po celý čas iskrilo, bolo vidno ako si to hranie užívajú. Chémia tu rozhodne bola. Veľmi slabý priemer. 50/100(11.4.2018)

• - Spoiler: Na tajné předpremiéře v prosinci 1941 bylo publikum nadšené doslova vším, až na konec. Podle původního scénáře končí film tak, že se Tess Hardingová (Katharine Hepburn) stane oddanou fanynkou baseballu, až svého manžela překřičí. Bohužel Katharine Hepburn s novým závěrem nesouhlasila. (Pavlínka9)

• - Katharina Hepburn mluví ve filmu celkem šesti jazyky, a to anglicky, francouzsky, řecky, španělsky, německy a rusky. (Terva)

• - Scéna ve filmu, kdy Tess (Katharine Hepburn) převrhne sklenici s vodou, byla ponechána, přestože se jednalo o chybu ze strany Hepburn, která zvládla při uklízení vody bez problému odříkat text. (Pavlínka9)