Človeku sa až rozum zastaví nad tým, ako mohlo niečo takto naivné a prostoduché vyhrať oscara za scenár. Už len si zoberte ten moment, v ktorom sa má v závere akože odohrať to "skrotenie zlej ženy". Niečo také sa hodí do rozprávky, ale nie do reálneho života, dokonca ani nie do toho filmového. Tá trápna naivita mi skoro vypichla oči. Našťastie na druhú stranu toho veľa zachránili herci, medzi ktorými to tu po celý čas iskrilo, bolo vidno ako si to hranie užívajú. Chémia tu rozhodne bola. Veľmi slabý priemer. 50/100(11.4.2018)

Film tezi z obou hlavnich postav, prvni filmova spoluprace Tracyho a Hepburn... oba vyborni, Katharine neni uplne muj typ, v tomto filmu ji to ovsem moc slusi. Bohuzel, herecke vykony neutahnou nic moc pribeh a tak je tento snimek pro me zklamanim. Zaver z kuchyne, kdy se Tess snazi pripravit snidani je vyborny, bohuzel celkovy dojem nijak neovlivni...(21.4.2017)

Taketo starinky mam najradsej - suboj pohlavi. On - Spencer Tracy versus ona -Katarina hepburnova. A k tomu genialne dialogy, kulisy, reziser George Stevens /Annie Oakley 1935, Rozruch ve Meste, Gigant 1956/ trafil do cierneho. Skoda, taketo filmy sa dnes uz netocia - ono aj stari kvalitni herci vymreli . 100 %(23.6.2018)

Celou dobu jsem si říkal, že ty herecké výkony jsou prostě povedené a Spencer Tracy si s Katharine Hepburn dokonale sedli, což předvedli vícekrát. Jenže pak jsem si uvědomil, že to jsou právě ty herecké výkony, které tak vynikají v jinak ne příliš zajímavém příběhu, který vás sám o sobě nedovede úplně strhnout.(30.6.2017)

Na tenhle film jsem se vážně moc těšila. Katharine Hepburn a Spencer Tracy společně v jednom filmu, už jenom to je podle mého záruka kvality. Co se týká chemie hlavních dvou představitelů. tak ta je tam naprosto viditelná. Mezi Katherine a Spacerem to prostě jiskří a je vidět, že jsou opravdu zamilovaní, příběh už je slabší. Nic zásadního ani žádná gradace příběhu, takže jsem byla malinko zklamaná.(8.11.2017)

• - Spoiler: Na tajné předpremiéře v prosinci 1941 bylo publikum nadšené doslova vším, až na konec. Podle původního scénáře končí film tak, že se Tess Hardingová (Katharine Hepburn) stane oddanou fanynkou baseballu, až svého manžela překřičí. Bohužel Katharine Hepburn s novým závěrem nesouhlasila. (Pavlínka9)

• - Scéna ve filmu, kdy Tess (Katharine Hepburn) převrhne sklenici s vodou, byla ponechána, přestože se jednalo o chybu ze strany Hepburn, která zvládla při uklízení vody bez problému odříkat text. (Pavlínka9)

• - Katharina Hepburn mluví ve filmu celkem šesti jazyky, a to anglicky, francouzsky, řecky, španělsky, německy a rusky. (Terva)