Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Úspěšný architekt Steven (Matthew Broderick) požádal svoji přítelkyni o ruku. Reakce byla nečekaná - emancipovaná Robin ho vyhodila z bytu. Při zařizování nového příbytku se pak Steven seznámil s poněkud excentrickým montérem Chipem (Jim Carrey), který mu načerno zapojil několik programů kabelové televize. Steven zaplatil Chipovi padesát dolarů a bláhově se domníval, že už ho nikdy neuvidí. Jak strašlivý omyl! Osamělý Chip začal považovat sympatického zákazníka za svého nejlepšího přítele a nevybíravě se mu naboural do života. Radil mu, jak si poradit se vzpurnou Robin, ztrapnil ho před nejbližšími kamarády a do bytu mu nainstaloval extrémně drahou (a kradenou) televizní aparaturu. Steven je slušný člověk a dlouho se nemůže odhodlat k tomu, aby Chipovi na rovinu řekl, jak se věci mají. Teprve po divokém večírku, na který Chip pozval bizarní skupinu svých zákazníků a také předem zaplacenou prostitutku, která Stevenovi mistrně sehrála etudu "láska na první pohled", se architekt pořádně naštve. Vmete do tváře obtížného podivína holou pravdu, vyhodí ho ze dveří považuje tímto jejich podivný vztah za ukončený. Ale zhrzený Chip se rázem stává Stevenovým úhlavním nepřítelem. Nepřítelem s neuvěřitelně vyvinutým smyslem pro pomstu. Nepřítelem, který dokáže změnit život své oběti v peklo... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (239)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Jim Carrey, Jack Black a Owen Wilson pod režijní taktovkou Bena Stillera. Kdo by se byl nadál, že to bude tak nepodařená komedie. Nebýt jedné scény tak se ani není kde zasmát. Přesto snímek v sobě jistý potenciál má. Překvapivě je jeho nejslabším článkem Jim Carrey, který je snad poprvé (a doufejme i naposled) nepřesvědčivý a zoufale nevtipný. Zda je to scénářem, který ho tlačí do poloh které mu nesedí či něčím jiným, je ve výsledku jedno, jelikož na nudném výsledném dojmu to nic nemění. ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Carreyho komediálního výkon tentokrát notně skřípe a nepomůže tomu ani rádobyvtipné šišlání, ani stokrát viděné obličejové kreace ze všech jeho ostatních komedií. Jako by se špatně vyspal...? Nebo mu nedělá spolupráce s Benem Stillerem dobře? Ve vážných polohách navíc Carreyho výstup působí dosti nezvykle a uměle - je to parketa, do které by se komik jeho formátu neměl pouštět, zkrátka mu to nesvědčí. Jinak mě Ben Stiller opět příjemně překvapil a vedle zábavné miniroličky, kterou si střihl, odvedl slušné řemeslo, za které se rozhodně nemusí stydět. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Nejen pro Stillera mám slabost, ale také pro Carreyho a Brodericka. Proto nemohu jít pod 2 hvězdičky, i když je film opravdu na hraně a možná by si tu pomyslnou "jedničku" zasloužil. Stiller ještě není takový rejpal a nevyužívá filmové klenoty minulosti. Jim Carrey ještě nebyl megastar, která by utáhla i největší kravinu roku a Matthew Broderick ... ještě nebyl ženatý se Sarah Jessicou Parker (a ta ještě netočila Sex ve městě) tak nemohl získat roli ve větším filmu. Možná i proto vznikl tento šílený pokus všech jmenovaný, který mnohé zklamal, ale aspoň si těch několik tisíc "kluků od kabelovky" mohlo říct, že pro ně někdo v Hollywoodu natočil malý film... malou poctu jejich práci:). ()

tron 

všechny recenze uživatele

Pamätám si, ako som na tom bol ako puberťák v kine, čakal som "typický" film Jima Carreyho (teda v tej dobe Maska alebo Blbý a blbší) a prišlo toto. Dodnes mám traumu z hrobového ticha, ktoré v kinosále hodinu a pol panovalo a po pustení záverečných titulkov sa šokovaní diváci postavili a mlčky odišli do noci. Z historického hľadiska je Cable Guy zaujímavý, pretože zaň Jim Carrey dostal rekordný honorár dvadsať miliónov, čo bol historický rekord, aký tu nikdy predtým nebol.Kino Považan NMnV 1996 ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Téměř dokonalé dílo. Ben Stiller režíruje a střídá žánry se zběsilostí rovnající se jen kadenci ksichtů Jima Carreyho, který prostě jede. Viděl jsem většinu jeho filmografie, ale tady se fakt utrhnul ze řetězu. Škoda že pak oproti němu Matthew Broderick působí strašně nudně a obyčejnsky. Krapet bych upravil konec a bylo by to perfektní. ()

Galerie (101)

Zajímavosti (13)

  • Příjmení Ricka (Jack Black) je Legatos. Ve filmu nezazní, je pouze ve scénáři. (GreatestFan)
  • Ve scéně, kdy Cable Guy (Jim Carrey) zpívá a tančí ke karaoke, má na sobě stejné kožené kalhoty a pásek jako nosíval Jim Morrison. (shaman.1)

Reklama

Reklama