• Mr.Hawkeye

Tomuhle filmu jsem se roky vyhýbal. Už po jeho uvedení jsem si přečetl první názory a netoužil jsem ho vidět (a to jsem v té době Jima Carreyho žral). Po letech přišlo deštivé odpoledne a s ní i touha doplnit mezery. Inu, co k tomu říci? Druhý celovečerní film Bena Stillera se potácí kdesi mezi komedií a dramatem, přičemž se člověk moc nezasměje a drama není až tak dramatické. I když je pravda, že Carreyho postava je sociopat jak vyšitej (ono se na to dost blbě kouká se znalostí dokumentu "Jim & Andy: The Great Beyond", kde seukázalo, že Carrey je asi vážně blázen, který dokáže svému okolí zatopit), výsledek nezanechal hlubší stopy. Takže si můžu odškrtnout další film a jít dál. Myslím, že návrat k tomuto filmu nehrozí. Sorry, Benne... (P.S. Absolutně mi unikla vedlejší mikrolinie s Benem Stillerem v dvojroli...)(28.10.2018)

Najväcsi problem tohto filmu je Jim Carrey. Po jeho obsadeni kazdy cakal dalsieho Blbeho Venturu alebo este Blbsiu Masku. Co uplne zatienilo serioznejsie snahy o nejaku kritiku televizie a jej konzumu. Prave tie su na filme najzaujimavejsie a aj najzabavnejsie. Carrey je tam len za nesympatickejsiu verziu svojho klasickeho magora. S odstupom casu ma potesilo vidiet mnozstvo buducich komedialnych hviezd vo vedlajsich ulohach. Vladne Stiller v mikroulohe, ktora jednoznacne odkazuje na bratov Menendezovych, co este vtipnejsie korunuje vystup Erica Robertsa. Trochu ma zase nasralo posolstvo o tom, ze knihy su na rozdiel od TV hodnotnejsie. Najviac ma na filme bavili hlasky z inych filmov, ktore Carreyho postava vo velkom pouziva. Celkovo je to taky divny nevyvazeny film. Ani poriadna satira ani poriadna Carreyovka. 5/10.(10.7.2018)

Steven (Matthew Broderick) je obyčejnej mladej kluk. Sice se právě rozešel ze svou holkou, ale jinak je v pohodě. Ve svém novém bytě si nechá zavést kabelovku od "Kabeláka" Jima Carreye.. A netuší, že tím si udělal nového "přítele". Cable Guy udělá pro svého přítele cokoliv... Originální filmeček z produkce Bena Stillera (taky se zde míhává v velice vedlejší roli odsouzeného dvojčete - objevuje se sem tam ve zprávách), ale hlavní role zde náleží Jimu Carreyovi. Ten se (jak je již více než obvyklé) pitvoří (někdy až příliš), ale jinak vcelku dost baví a nakonec. .. se taky snaži poučit.. Takže, vypněte televize ...(13.6.2004)

Skvělá podívaná, Jim Carrey opět nezklamal je to perfetkní, obsazení je vyjímečné Wilson, Black, Stiller, Broderic! Stiller umí točit suprové komedie něco jako je tohle! Jima Carreyho zbožnuju a tenhle jeho film je fakt jeden stěch hodně povedenych i kdyz on zadne nepovedené filmy nemá je to proste Jim Carrey(5.7.2010)

No díky Bohu, že kabelovku nemám, ale pšššt ať to nelyší Chip alias Jim Carey. Tohle je jedna z největší úleťáren co v nich Jim účinkoval. V těsném závěsu za Blbím a blbějším. Je to celkem vtipné, žel bohužel v jistých chvílích nuceně vtipné. Film se snaží nést poselství o tom, jak jest nevhodné nechat děti vychovávat televizí, že by se jim rodiče měli více věnovat. To je pravda, ale když v jeden okamžik vidíte careyho smutně vyprávějícího na ploše satelitní antény a pak, toho samého Careyho, jak chlápkovy mlátí hlavou o záchodovou mušli, ono hluboké poselství se jaksi mine účinkem.(24.6.2004)

• - Příjmení Ricka (Jack Black) je Legatos. Ve filmu nezazní, je pouze ve scénáři. (GreatestFan)

• - Leslie Mann se setkala v v průběhu natáčení s Juddem Apatowem (produkce filmu), kterého si v roce 1997 vzala za manžela. (newpage)

• - Jim Carrey dostal za tuto roli 20 milionů dolarů, a stal se tak ve své době nejlépe placeným hercem. (dezert)