Zoufalky

• USA Desperados

Nevyléčitelná romantička Wes odešle v opilosti trapný e-mail a pak se svými kámoškami pospíchá do Mexika, aby ho smazala dřív, než si ho její nová láska přečte. (Netflix)

Slartibarkfast

Zoufalky jsou stejně zoufalé, jako je zoufalý celý film. Proboha, co je na tomhle vtipné? Mně osobně z toho bylo povětšinou zle. Jako by to byl závod v tom, dostat do filmu co nejvíc nechutností, trapných vtipů a nepravděpodobně absurdních situací. Nezasmál jsem se snad ničemu a vlastně jsem se cítil permanentně trapně. Už přiznání toho, že jsem tuhle tyčovinu viděl, mne přivádí do rozpaků a nevím, jestli bych neudělal lépe, kdybych se o tom raději vůbec nezmiňoval. Každopádně musím uznat, že horší než ty trapné čůzy ze Sexu z města to není. Tedy alespoň jednu hvězdu za to. 15% ()

Aljak

Možno pred pár rokmi (snáď tak pred desaťročím) by to bolo aspoň trochu originálne. Ale inak okukaný základ scenára á la Road Trip, ktorý už môže zaujať jedine tak zaujímavým dejom, postavami či aspoň konverzačnou stránkou filmu. Toto sa nijako nevymykalo bežnému priemeru, no ale tak, pozerať sa na to dalo a človek sa pri tom v podstate ani nenudil. Sem tam padla aj nejaká dobrá hláška alebo vtipná narážka, ale ako celok to nebolo nič svetoborné. Z tohoto sa dajú vytrieskať asi tak maximálne 2*. ()

silentname

"Desperados" ma teda osobne moc nenadchlo. Aj vo svete lacných romantických komédií by som povedal, že tu akosi Netflix stavil už na karty, ktoré rozdal niekoľkokrát. A tentokrát to vážne nevyšlo. Nemám pocit, že by naše dievčatá boli veľmi vtipné, nemám pocit, že by herecky do toho niečo dali a ako postavy ma vážne nebrali. Je tu jedna dobrá postava, ktorá ma bavila. A tou bol Sean. Ten ukázal aj nejaký skutočný charakter. Inak sú ale postavy viac-menej zabudnuteľné. Na filme mi taktiež vadí, že je často veľmi rozutekaný a jeho tempo tým absolútne trpí. Bolo tu niekoľko momentiek, kde som si myslel, že film bude končiť a potom jednoducho pokračovať ďalej. Pričom niekedy je menej viac. Rovnako tón filmu mi úplne nesedí. Film sa snaží byť čiastočne seriózny, no čiastočne sa snaží byť úplne šialený. No myslím si, že mal si zvoliť buď jednu, alebo druhú stranu. Lebo ak má byť film seriózny, tak nepotrebujeme scénky s nadržaným delfínom alebo vrieskajúcou kozou. A ak má byť film šialený, tak by som chcel, aby sa nás snažil rozosmiať trošku viac. Pretože v prvej tretine si viac-menej film vytrieska všetky fóry, ktoré stáli za to, a potom to už ide iba úplne spomalene až do konca. Nemôžem povedať, že by to bolo absolútne utrpenie, no dokopy ako komédia ma film moc nepobavil a vnútorne mi toho moc nepridal. Ak vám nevadí tento typ romantických komédií, možno vás to pobaví, no osobne by som siahol asi po niečom inom. Je to málo zaujímavé a silne klišé. Hodnotenie: C- ()

Malarkey

Zoufalky jsou zoufalé a tak dělají zoufalé věci. A já jsem během sledování byl taky zoufalý, protože jsem doufal v upřímnou komedii, u které se dá smát a je jedno jestli jste genderově neutrální nebo ne…a ona je to přitom ryzí holčičí komedie pro holky. ()