Projekt Power

Project Power

Sci-Fi / Thriller

USA, 2020, 113 min

Peklotyčně slizká a mimořádně otravná otylá nezletilá negrorecitátorka, prvoplánově krutohustý čokoseal Jakub Liškka a jako vždy důkladně progelovaný žužupolicista Pepikh Buzoň-Hulitt honí mezi vyžranými černoškami s kobylími prdelemi. Honí zlé dýlery Iks-menpika, které dělá z narkáčů supernarkáče, a trousí přitom zcela v souladu s globálními bleklivsmetrsáckými rasovými čistkami koncepční vzdělávací a motivační bonbonmoty typu „Tenhle odporný, a priori rasistický systém tě samozřejmě semele, tak mu pomoz tím, že budeš jebat na školu, a radši repuj a dýluj!“ Důkladně poučen touto jasnozřivou edukací jsem se rozhodl spálit všechny své doktoráty, vypatlat se čicháním ředidla a zbriketovat se na solárku, abych nalezl dokonalé uplatnění i v nadcházejícím kulturně rozmanitém světě. Tak mi od teďka říkejte Dýdžej Mamba aka Emidement, a kdybyste potřebovali nějaký urychlovač kriminální euforie, klidně mi pissněte na Tvítr (#Blakpizzbatter). Scénář mého nejnovějšího, totálně horkého videoklipu naleznete v deníčku. Každopádně, ač to má zase hnusný rasistický podtext, tak s přihlédnutím k posledním rychlokvašným přiblblblým Netslusancům pro náctileté i-retardy je to exekučně i jakýms takýms scénářem jednoznačně lepší a docela zábavný průměr.(18.8.2020)

• Enšpígl

Ten film se tváří jak kdyby napočítal do nekonečna, ale přitom je nudnej jak Husákovi projevy. Jako jooo dvě tři akční scéna jsou mazlíci, když teda nepočítám naprosto trapný zpomalovačky, opakovanou potřebu tvůrců ukázat jak pilule učinkuje v organismu, jako ke konci mě už to vysloveně sralo a bylo mě úplně šumák kdo tam zdechne.(14.8.2020)

Jestli se tu Netflixu něco povedlo, tak výběr herců. Jamie Foxx a Joseph Gordon-Levitt mi docela chyběli a i když je Projekt Power docela blbost, na ně se koukat vlastně i dalo. Navíc u akce jsem se fakt nenudil, ale kdybych si o námětu nemyslel něco o prasečích prdelí, klidně bych si je dokázal představit v něčem inteligentnějším. Ale na to si asi budu muset ještě chvíli počkat.(17.8.2020)

Sympatie už jen proto, jak to svým empowerment poselstvím zvedá mandle stádu místních nahnědlých zmrdečků. Má to koule i nápad, ty bohužel nedokáží suplovat naivitu, těžkopádný rozjezd a chaotický střih. Podobně jako v případě Extraction i tady chybí jasný záporák a podobně jako v případě každého Netflix original si dramaturg zajel na dovolenou a už se nevrátil.(17.8.2020)

Já jsem vlastně přesně tohle čekal. Joost a Schulman už v Nerve: Hra o život ukázali, že umí točit filmy, které vypadají hezky a tím dovedou ideálně přebít fakt, že jsou celkem pitomé. Tohle je úplně stejný případ. Projekt Power je vizuálně hodně zábavná podívaná, Jamie Foxx tyhle drsňáky umí a evidentně ho baví, Gordon-Levitt se na place podle všeho taky nenudil a určitě jsem zvědavý na to, co předvede v budoucnosti Dominique Fishback. Akce je hodně, nápadů v ní taky pár najdeme a zkrátka tam dost často něco bouchá nebo někdo střílí, takže to rychle uteče. Bavil jsem se a vlastně až po závěrečných titulcích mi došlo, jak moc pitomé to je a jak nenápaditě to vykrádá X-Meny nebo dejme tomu polozapomenuté Push. Projekt Power je stejná pitomost jako nedávné Old Guard, na rozdíl nesmrtelné Charlize Theron si toho jsou ale Foxx a spol. dost dobře vědomi. Projekt Power má být především hezky vypadající podívaná s pár cool scénami, u níž člověk může vypnout hlavu a bavit se tím, jak to hezky bouchá a pěkně vypadá. Samozřejmě bych ocenil, kdyby v tom bylo něco víc, ale zase nemám problém spokojit se s béčkem, které o své béčkovosti ví, nestydí se za ni a občas dovede příjemně překvapit nějakou cool hláškou nebo nápaditou akční scénou. Za mě OK, a když z toho bude chtít Netflix vydojit sérii, vůbec mi to nevadí.(18.8.2020)

Očekávaná Netflix novinka není ve výsledku takovou peckou, jak jsme všichni očekávali, přesto jsem celkem spokojen a zároveň vděčný, jelikož nebýt Netflixu, tak letos neuvidíme téměř nic. V New Orleans se začne šířit distribuce nové drogy, která dává lidem super schopnosti na 5 minut a má to hezký komiksový vzhled a hlavně je to příjemné Rko, kde pár gore záběrů mě příjemně překvapilo. Jamie Fox i Joseph Gordon-Levitt, hrají obstojně, mutace drogy je podána zábavně a nejvíce mě zaujala schopnost kamufláže, kde se barvy mění dle prostředí a taky možnost ohýbat klouby. Akce je spíše v druhé polovině a je natočená velmi slušně a sedlo mi i tempo, takže byť se z daného konceptu dalo určitě vytěžit víc, i tak jsem se bavil nadmíru dobře. Plus také za hudbu. Příběh***, Akce****, Humor***, Násilí****, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 7/10.(15.8.2020)

Ta třetí hvěza je jen za Gordona-Levitta a Foxxe.(24.9.2020)

• choze

Zápletka s dočasným získáváním superschopností měla potenciál, ale scénář - děj i postavy - je jedna velká nuda a herci ani pár efektních záběrů to nevytrhne.(16.8.2020)

Obsahuje spoilery: "Na tuto drogu neexistují žádné zákony. Oficiálně neexistují. " Bývalý voják Jamie Foxx, policajt Joseph Gordon-Levitt a teenagerka pátrají v New Orleans po původu nebezpečné drogy, díky které lidé nakrátko získávají superschopnosti. Slušné obsazení a v rámci možností slušná akce ale také trochu hloupější a originality také film příliš neposbíral. Ve výsledku to ale neurazí a rozhodně minimálně jednou na ty necelé dvě hodinky zabaví. - 50%.(2.10.2020)

Taková alternativa pár (to už je to 11 let!?) starého PUSH pro černochy. S rapem a kecama o podřazenosti. Celkem to odsýpá, ale generický příběh rychle sejde z mysli i když prvotní nápad a svět ve kterém se odehrává jsou zajímavé. Díky hereckému obsazení a prostředí New Orleans se ovšem na POWER velice dobře kouká. Akční scény jsou docela působivé, ale nic co už jsme před tím neviděli. Přesto velmi dobrá televizní jednohubka.(14.8.2020)

Netflix bohužel pokračuje ve zmítání kolem filmové produkce. Rozhodně se mu daří lákat herce, kteří již třeba nemají takový šmrnc nalákat lidi do kina, ale dovolím si konstatovat, že je rádi zas v něčem uvidí a tato streamovací platforma je pro to ideální. Zrovinka před týdnem jsem byl v kině na Počátku a říkal jsem si, kam vlastně zmizel Gordon-Levitt. Spolu s Jamie Foxxem jsou hlavním důvodem a obecně jedním z mála proč si film pustit. Vlastně bych spíše řekl, že pokud by v něm nehráli tito dva, s klidem bych Projekt Power vynechal stejně jako udávané nedávné peklo Konec zločinu v Americe. Kamera je nepříjemně rozvrkočená, akce ani příběh nestrhne a skutečně to celé táhnou jen herci. Bohužel čistý průměr a skutečně se začínám bát, že to Netflixu takhle vyhovuje, jelikož to pár kliků vždycky hodí a takové prachy jako 6 Underground nebo Irishman to nestojí...5/10(16.8.2020)

Všechno stojí na dobře využitém nápadu, sympatickém Josephu Gordon-Levittovi a drsnodrsném Jamiem Foxxovi. Zdá se vám to málo? Mně to tedy úplně stačilo.(16.8.2020)

• Davies182

Měl jsem pocit, že se znovu dívám na jedenáct let starý Push s Captainem Amerikou, až na to, že tenkrát jsem se bavil o level víc. Pár režijních fines a jedna, dvě nápadité akční scény bohužel nedokáží zamaskovat prázdný film se zápletkou, která by se dala vměstnat do televizního pilotu. I triky jsou docela slušné, jenže na druhé straně jsou tu permanentně nezajímavé a nudné kulisy převážně nočního New Orleans, a celkově prostě Project Power zapadá do škatulky generického akčního béčka na jedno brdo, na které si za týden ani nevzpomenu. 5/10 [Netflix](14.8.2020)

Zatraceně efektní podívaná podpořená zajímavým scénářem, mně se líbilo. Mohli však být charismatičtější protivníci třem hlavním hrdinům!(18.8.2020)

• lamps

Dle očekávání typicky načančaný velkofilm marvelovského střihu - počítejte se zběsilým střihem, vzletnými kamerovými jízdami a kupou zpomalovaček, které mají zvýrazňovat některé z početných akčních pasáží. Režiséři se snaží diváka neustále bavit a hlavně zpočátku ženou příběh kvapem vpřed, ale ruku v ruce s nezajímavým scénářem se jejich snaha stává postupně více a více kontraproduktivní. Divák se dopředu jistě těší na hravé objevování všech možností, které s sebou myšlenka ilegálně distribuovaných superhrdinských pilulek přináší, ale toho se v součtu příliš nedočkáme. Po úvodních dvou akčních scénách, které nám kladné i záporné účinky těchto 'drog' ukazují, a po ustavení tří titulních postav na motivační šachovnici se rozehrává velmi profláklá pohádka plná klišé, která na práci s diváckou zvědavostí úplně zanevře a spoléhá se pouze na oslnění atrakcemi. Ty ale rovněž nejsou kdovíjak dech beroucí (rozpočet byl přeci jen 85 milionů, což už dnes není bůhvíkolik) a režiséři svou inscenací většinou nudí až prudí - vyměklost v oblasti násilí, k němuž přitom řada soubojů či fyzických proměn inklinuje ve značné míře, samozřejmě chápu (je to masovka pro Netflix a je to alá Marvel), ale nebaví mě chaotický střih, temné prostředí a do zblbnutí se opakující montáže vnitřního účinku pilulek, které vlastně začaly být malinko otravné už v Requiem za sen. Herci jsou samozřejmě fajn a hlavně Foxx s Levittem mají potřebné charisma, aby své jinak nepříliš zajímavé postavy udrželi nad vodou, ale navzdory sympaticky načrtnuté linii ve stylu buddy-movie se zkrátka nedaří vyvolat upřímný zájem o jejich osudy - dopředu se dá bezpečně odhadnout, jak příběh dopadne, a ukončení na způsob průměrného akčňáku s evidentní absencí přívlastku 'super' před jmény hrdinů je zklamáním jako hrom. Nemluvě o tom, že největší MacGuffin příběhu zůstane v součtu v podstatě nevysvětlený a působí jenom vynuceně.... Jako úspěšná jednohubka na Netflixu si film svůj účel bezesporu naplní, neboť obliba superhrdinské tematiky je stále na vrcholu, avšak v tomto případě se zkrátka očekávalo více než jen rutinní spotřební produkt na zaplnění programu. Natočit opravdu jen našlapaný desetiminutový kraťas, udělali by tvůrci mnohem lépe. 45%(19.9.2020)

(73%) Netlfix nám tu naservíroval další film. Průměrné hodnocení zde na CSFD mě nechalo ledově klidným. Tentokrát půjdu trochu proti proudu. Říkal jsem si, jestli mám dát 3 nebo 4*, ale nakonec jsem ty slabší, ale zasloužené čtyři udělil. Mě to od začátku do konce bavilo, nemělo to hlubší nedostatky, nenudilo to, i když bych některé scény víc popohnal a možná tak 10 min zkrátil. Spíš bych upravil akci, která nebyla úplně profesionální, ale dalo se na ní koukat. Mě hlavně bavil děj a 3 ústřední postavy Gordona-Levitta, Foxxe a Fishback. Zajímali mě jejich osudy, jak vše skončí atd … Krom toho to má zajímavý nápad a i vcelku solidní efekty (v rámci rozpočtu samozřejmě, některé byly horší). Krom toho snímku vévodil solidní soundtrack, který se ale dal poslouchat jen zde. No, co k tomu dodávat? Ještě jednou si to za dobré nálady ještě pustím. Vyloženě nenadchlo, ale ani neurazilo, proč ne?(17.8.2020)

• Sonnery

Reklama na Viagru.(30.8.2020)

Resident Evil scénka top! Prepálenú stopáž a vykrádačku Limitless určite spomínajú všetky ostatné komentáre. Ja hlavne nechápem, prečo keď ma raz za čas kamaráti donútia pozerať film s dabingom, prečo sa tam vždy musí spievať? A prečo ten spev musia prekladať? A prečo, keď už ho musia prekladať, prečo nato nenajmú niekoho, kto má aspoň náznak hudobného sluchu? Tu som tých pár minút rapu ešte prežil, naposledy pri Witcherovi som protestne odišiel z miestnosti a skrčil sa plakať do sprchy. Dokukal som to potom sám. Dabing je zlo.(24.8.2020)

• HAL

Přebytečná půlhodina stopáže a přebytečná teen holka ve skoro hlavní roli z toho dělají ekvivalent těch slabších Marvelovek. Vizuálem a kvalitou herců je to překonává dost silně, originalitou bohužel ne - potenciál tu byl na opravdu zajímavé schopnosti "supermanů", a přitom se jede nudná kopírka Fantastické Čtyřky a dalších. Takže nakonec je z toho dost zbytečný film.(13.9.2020)

• SeBig

Dal jsem opět šanci filmu, který akorát žral můj drahocenný čas nudou. Nápad, obsazení, kvalita a kamera jsou fajn ale je to prostě a jednoduše totální nuda.(18.8.2020)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11