Beware

Horor

USA, 2010, 95 min

Jason Daly

Malý chlapec sa stal svedkom vraždy svojej matky, a jej vrah ho pripútal v lesoch. Po pár rokoch sa odtiaľ dostal (ako nepoviem), a jeho kravavá pomsta mohla začať - odnesú si to všetci, vrátane bezbranných nevinných teenagerov. Už samotný nápad je nehorázna blbosť - prežiť sám toľké roky pripútaný k stromu... OK, logiku dajme radšej bokom, ináč by to bolo na odpad. Keď to však vynechám, tak sa jedná o celkom solídnu vyvražďovačku, v ktorej ide len o gore, a to bolo celkom uchádzajúce. Nevidím to tak tragicky ako na imdb - krvilačných to poteší, ostatných... ostatní ma nezaujímajú :-D(8.11.2011)

Film bol tmavý trochu iným spôsobom ako obvykle. Franciskovi by som gitaru napchala najmenej do prdele, nie do krku. Inak ale pekný film. Pekne začal, mal trošku pomalejší rozbeh síce, ale potom veľmi pekne pokračoval, až skončil. Videla som ale aj omnoho horšie, podobné filmy a takticky by som toho moc vyčítať nemusela. Len škoda toho gitarového hrdinu a jeho slečny, tých si zrovna mohli odpustiť.(19.6.2016)

Keby nebolo tej hroznej kamery, by som si zrejme tento horor užil viac. Ešte možno dialógy boli amatérskejšie a herci snáď ani neboli Emeričania. Vyzerali, že boli náhodne vybraný z nejakého dobrovoľného divadla od Mississippi. Efekty vrážd však boli na počudovanie spravené dosť slušne. Aj príbeh ušiel. Na jedno pozretie nie najhoršia voľba. Nebolo to špatné.(11.7.2012)

• pornogrind

Tuctovej slasher, kterých je hafol. Příběh - Totálně přestřelenej. Najdou se tu sice nějaký gore scény, ale není jich moc a jejich kvalita je průměrná. Film začínal mít grády až ke konci. Jinak celkem nuda. Ke spokojenosti mi to určitě nestačilo.(23.6.2016)

Kvalitný slasher, na ktorom je vidieť, že ho robili fanúšikovia žánru a hoci spracovanie nie je špičkové, stále je to lepšie než väčšina novodobých nezávisláckych slasherov. Skupinka mladých sa ocitne v mestečku Shady Grove, kde koluje legenda o chlapcovi, ktorý tu bol priviazaný k stromu, čo však prežil, vyrástol v lesoch a začal vraždiť ľudí, ktorí mu skrížia cestu. Mladí sa samozrejme onedlho dozvedia, že legenda je pravdivá a začne ich masakrovať veľká, zamaskovaná postava. Vraždy sú našťastie vydarené, krvavé, atmosféra je slušná a dá sa tu aj pár krát zľaknúť. Postava killera je kvalitná a keby nosil hokejovú masku, tak v niektorých úsekoch aj uverím, že ide o ďalšie pokračovanie Friday the 13th. Plusom, ktorý v tomto subžánri nebýva pravidlom boli aj slušné herecké výkony a zvládnutý príbeh, ktorý ani vo finále neustúpil do pozadia, takže celkovo som si to užil.(25.6.2012)