Agui Kkot

• Jižní Korea 악의 꽃 (více)
Mysteriózní / Romantický / Thriller
Jižní Korea, 2020, 18 h 57 min (Minutáž: 62–79 min)

Epizody(16)

Cha Ji Woon  (Moon Chae-Woon) a Baek Hee-Sung (Lee Joon-Gi) sú zosobášení viac ako 14 rokov a majú spolu malú dcérku. Ich rodinný život je dokonalý, manželia sa nadovšetko milujú a Hee-Sung je vysnívaným manželom pre všetky ženy v okolí. Ji Woon pracuje ako policajtka a často-krát nie je doma, prípadne chodí domov veľmi neskoro. Práve počas vyšetrovania jedného prípadu Ji-Woon začne rozpletať sieť klamstiev, ktoré si vymyslel jej manžel. Nielenže má temnú minulosť, ale vyzerá to tak, že ju celý čas metodicky klame. Jej dobrosrdečný manžel sa v okamihu vie zmeniť na nebezpečného zločinca. Ji-Woon sa snaží zistiť, čo je jeho pravá tvár. (Eawy)

ChArLeNe

Herecké výkony (hlavne Lee Joon-Gi) a soundtrack sa musí uznať, ale príbehovo je to slabšie. Začalo to sľubne ale potom bolo toľko nečakaných zvratov, ktoré nedávajú zmysel, len preto aby seriál šokoval a budil dojem prepracovanosti. (spoilery) Ako to, že nebolo vysvetlené, prečo chlapík, o ktorom si myslíme, že je zabijak nim nie je, ževraj ani nie je schopný cítiť nenávisť napriek všetkému čo si prešiel, čo nie je uveriteľné, pričom mučenia je schopný a zdelil ako sa jednému chcel pomstiť (to našej zásadovej predstaviteľke nejako zázračne nevadilo). A potom, že je schopný zabiť, keď…A prečo je zabijakom ten druhý. Ani jednu postavu nerozobrali do hĺbky, či otcov alebo synov. Pani detektívka taktiež postrádala logiku vo svojom správaní a protirečila si. Ďalší kórejsky seriál, kde zo sociopata spravili nepochopeného sentimentála, ktorému určili zlú diagnózu. A tak som sa tešila, že to bude o tom, ako sa bude snažiť utiecť od svojho sociopatického, zabijackého manžela a dostať ho za mreže, no nič no, možno raz Kórejci z tohto námetu spravia poriadny hon na mačku a myš. ()

Skeksis

Z pomerne sľubného sociopata sa vykľula akási sentimentálna obeť zlých okolností. Priveľa pátosu na to, že sa tam dialo pomerne málo. Ťahalo sa to ako syr z odpornej pizze. Keď päť minút trvá scéna – či je niekto za oknom, alebo nie - tak strácam pozornosť. Tento seriál mal všetky predpoklady na to, aby bol výborný, ale teraz neviem, či to pokašľali scenáristi, producenti (ak z toho chceli mať niečo, čo nemalo byť), alebo režisér. Ale herecky dobré, sociopatov mám rada, len sa neviem rozhodnúť, či to majú v živote ťažšie, alebo ľahšie. Najviac ma pobavila dievčina niekde na začiatku, ktorá zabila preto, lebo sa jej nechcelo chodiť po schodoch. Niekto by si pomyslel, že aspoň by mala fitko zadarmo, ale ona nie – pomyslela si, že si radšej posedí a príčinu odstráni s nožom. Keby sa v tom duchu tiahol celý seriál, bola by som spokojná. ()

Eawy

Na tento seriál sa nedá dať iné hodnotenie ako 5 hviezdičiek. Nemusí úplne každému sadnúť. Ak si predstavíte, že sa bude jednať o niečo, kde je veľa detektívnej práce a akcie, budete sklamaní. Akcia v seriáli pravdaže nechýba, avšak, dôraz je skôr kladený na psychológiu hlavných hrdinov, drámu a napätie ako na hocičo iné. Osobne som sa veľmi tešila na tento projekt, lebo je to už druhý krát, čo spolu ústredná dvojica hrá. Moon Chae Woon aj Lee Joon-Gi sú už skúsení herci, pre ktorých musel byť výber tohto scenáru jasná voľba. Nielenže medzi nimi funguje neuveriteľná chémia, ale naozaj pôsobia ako už dlhšie spolu žijúci manželský pár. Napriek tomu, že príbehovo (čo sa týka tej detektívnej časti), to trošku začne škrípať okolo 10 časti, a v poslednej časti prepadneme trošku do typického k-drámového klišé, scenár a výkony všetkých hercov v hlavných úlohách (Kim Ji-Hoon!!! WAU) vás úplne uchvátia. Nádherný soundtrack, zaujímavá kamera (z boku a zo zadu), akčné scény dobre zvládnuté a napätie, ktoré priam srší z očí hlavných hrdinov. Za seba musím povedať že asi od 12 epizódy som každú jednu trávila v slzách. Pripravte si vreckovky. 100% ()

Sinecod

Napínavý, strašidelný, výborný. Navíc miluju Leeho, ten jeho medový hlas bych mohla poslouchat od rána do večera. Nevím, jestli znám ještě nějakého herce, který dokáže hrát tak, jak to dokáže Lee. Má pod kontrolou všechny svaly, podezírám ho, že snad i jeho vlasy ho poslouchají na slovo. Sjela jsem to jedním dechem a ani chviličku se nenudila. A jak říkám, Lee je tak úžasný, že bych brečela. Myslim, že by neměl dělat nic jiného než natáčet, natáčet, natáčet, aby se Zuzka mohla koukat, koukat, koukat. Podnětný komentář možná až to víc zpracuju. ()

Vavča

Ainny a další mě asi sežerou, ale prostě i když je Joon-ki Lee ve své roli socipata naprosto nádherný a dokonalý. Z psychiatrického hlediska diagnóza hlavního hrdiny nesedí, ale to vem čert. Joon-ki Lee opět předvádí svůj herecký rejstřík a charisma naplno. Velmi napínavý thriller, detektivka a na korejské poměry vše funguje dobře do dílu 12, poté je vidět, že Korejci ještě moc neumí pracovat s temnými náměty (čest výjimkám), a příznivci Dextera, nebo Mentalisty budou kroutit hlavou, co se z hlavního hrdiny stalo (když zde byly zajímavější možnosti). Navíc Moon Chae Won herectví svého kolegy někdy vyloženě nestačí, její postava mi lezla někdy dost na nervy, je i lehce hysterická, otázka je, za co může scénář a za co herečka. Přesto stačilo málo a mohlo to být hodně dokonalé, takhle nadprůměr s „korejským koncem,“ který nepřekvapí. Za mě tři a půl hvězdy, ta solidní stavba dramatu se začne v poslední čtvrtině až moc rozpadat a je to velká škoda, navíc jsou tam linie, které mi nesedí. ()