Reklama

Reklama

Poslední dopis od milence

  • Kanada The Last Letter from Your Love (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Novinářka objeví truhlu s milostnými dopisy ze 60. let a rozhodne se přijít na kloub záhadám kolem románku, o kterém vyprávějí. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (57)

VenDulin85 

všechny recenze uživatele

Tento příběh se vydařil skvěle, decentní romantika natočená na míru. Pátou hvězdu ubírám za současnou dějovou linku, v porovnání s tou z roku 1965 mi přišla odbytá, jen na doplnění (aby bylo komu co vypravovat), byť mám jinak Felicity Jones ráda. Tvůrcům se podařilo vytvořit atmosféru šedesátých let dokonale, v kombinaci s rukou psanými dopisy to nemá chybu. Jen jak tu čtu, tak jsou zde výtky proti Callumu Turnerovi, zajímavé, tohle je první film, kde mě přesvědčil hned po pár záběrech na 100 %. Zkrátka tisíc lidí, tisíc chutí a slza na konci ukápla, to nemohu říct. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Jojo sem tam romantiku napsat umí. Ačkoli hodně jednoduchou, ale dovede být i docela vkusná, neškodná, a s ohledem, že ne každý čte výhradně Franze Kafku a že se ženy neskládají pouze z profesorek literatury, hluboké filosofie či výsostných umění, nevidím na tomto spisovatelském žánru příliš zlého. Ovšem nesmí to být vyloženě přiblblé. A tohle je. Nevadí, že jde o červenou knihovnu, na léto to mohlo být fajn, ovšem na takto lacinou červenou knihovnu s primitivním, nelogickým nejen koncem, neskočí ani dvanáctiletá slečinka plná ideálů. Holky si produkovaly filmeček, ve kterém vidíme moc pěkné dobové kostýmy i výpravu, tím to ale končí. Plytké, jak voda v lavoru, vlažné, rozplizlé. Obsazení, až na Felinu, šílené. Fešanda, která má místo hlavy krabici od mlíka, vejrající jako zmachlená, oteklá sůva z nudlí připomínající Bolka po pěti slivovicach, mi spíš evokovala noční můru, nežli osudového motýla. Milovníkovi číslo jedna jsem nevěřila nos mezi očima, natož lilek s kořenem v mozkovně, o jakési vzájemné chemii si taky můžeme nechat zdát. Opět se mi potvrzuje, že film, na jehož podobě makaly výhradně ženy, mě svou unylostí nedokáže přesvědčit. Chybí v něm šarm, humor, vášeň, elementy, které muži poznají a umí je z žen vyrazit mnohem lépe, než ženy samotné. Čest vzácným výjimkám. Každopádně časy, kdy herecké divy povinně a dobrovolně procházely postelemi režisérů, kameramanů, scénáristů, kolegů a před kamerou ze sebe pak oklepávaly zlatý sexy prach z prožitých nocí, zanechaly v kinematografii mnoho nesmrtelných skvostů, po kterých začínám být hladová. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Mladá neústupná novinářka se zakousne do okolností nalezených milostných dopisů a chce zjistit, jak v druhé polovině 60. let dopadla láska dvou lidí, kterým nebyl osud zrovna nakloněný. Zatímco jeho vlak pomalu mizí v dáli, k ní se dostáváme v době, kdy se vrací domů k manželovi z nemocnice: po dopravní nehodě, se ztrátou paměti, s jizvou na srdci. Neříkám, že padám na zadek, ale obě časové linie jsou samostatně docela zajímavé a působivé, i když je málo pravděpodobné, že vykouzlí nějaké hlubší emoce nebo dokonce slzy. Úplně totiž nerozkvete ani vztah z minulosti, ani ten lehce nucený ze současného Londýna. Ta pravá romantika tak nějak zůstává pouze na papíře. Svéhlavá a okouzlující Felicity Jones nicméně znovu baví. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Hned dvě vztahové roviny, pátrání po příběhu ukrytém za záhadnými dopisy, osudová láska, všechno tu je, jenže co je to platno, když nic z toho nespustí tu správnou chemickou reakci. Zkrátka to nefunguje a v podstatě ani jedné z postav jsem vzplanutí ani hloubku citů příliš nevěřil a neměl potřebu některé z postav držet palce. Dramatická scéna (ne)setkání nemá ani špetku emocionální drtičky z Madisonských mostů, pátrání po příběhu z dopisů zdaleka není tak strhující jako Posedlost, ani tak zábavné jako Dopisy pro Julii, a závěrečné vyznání Ellie zdaleka nemá takovou sílu jako když totéž vybalila Julia Roberts na Hugha Granta v Notting Hillu. Navíc v rovině Ellie a archviáře Roryho, která má pouze rámovat příběh velké osudové lásky, to jiskřilo mnohem víc, což asi není úplně optimální výsledek. Takže nakonec jen taková romantická jednohubka, která neurazí, ale na první ligu nemá. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Téma korespondence se objevilo třeba v Dopisech pro Julii nebo v Zápisníku jedné lásky. V tomto melodramatickém snímku jde o adaptaci románu Jojo Moyesové. Od žánru romance nelze moc čekat. Hodně může zachránit upřímnost. V příběhu se střídají dvě časové roviny. Obě hrdinky si povahově nejsou moc podobné. Sympatičtější je bezprostřední Jonesová v roli Ellie. Chvílemi jsou dialogy laciné, chvílemi pěkné postřehy ze života. Chemie mezi hrdiny moc nefunguje, z čehož viním Brita Calluma Turnera. Je doháněna tklivou hudbou. ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama