Reklama

Reklama

Vítězové a poražení

  • USA Any Given Sunday (více)
Trailer

Klubu miamských Žraloků, které vede stárnoucí trenér Tony, se poslední dobou příliš nedaří. V zápase s minnesotskými Delfíny jsou zraněni oba quarterbackové a trenér musí poslat na hřiště zcela neznámého mladého černocha Willieho Beamena, který se okamžitě po nástupu pozvrací. Podaří se mu sice touchdown, ale vinou Tonyho taktické chyby mužstvo opět prohraje. Tony se potýká nejen se špatnými výsledky, ale také s tvrdou majitelkou klubu Christinou Pagniacciovou. Netají se před ním, že se chce zbavit vynikajícího, ale stárnoucího Rooneyho stejně jako odepsaného černocha Lavaye. Při dalším zápase se sice Beamen opět pozvrací, potom se však neobvyklým způsobem hry postará týmu o první vítězství po dlouhé době. Rooney sice stále patří k oporám mužstva, ale cítí se unavený a chce s fotbalem skončit, což s nelibostí nese jeho manželka Cindy, která odmítá pochopit jeho vyčerpání. Fotbalová asociace hodlá zahájit kárné řízení s Christine kvůli nekalým obchodním praktikám. Blíží se poslední zápas a Tony promlouvá v šatně k hráčům, ve snaze vyburcovat je k maximálnímu výkonu. Jeho projev přeroste v osobní zpověď a úvahy o filozofii hry, které trenér věnoval celý život. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (505)

misterz 

všechny recenze uživatele

Športová dráma ako lusk, v niektorých ohľadoch ešte lepšie ako typická Costnerovčina. Americký futbal je síce pre mňa španielska dedina, ale aj tak som si to užil. Je tu všetko čo na tomto žánri mám rád. Zaujímavá zápletka, pekne rozložený emocionálny náboj, perfektné herecké výkony a slušná atmosféra pri jednotlivých zápasoch. Z filmu srší charakteristický Stoneov režisérsky rukopis, čo sa tiež výraznou mierou podpísalo pod jeho úspech. Aj keď stopáž nepatrí k tým kratším, nenudila ani jedna minútka. Maximálna spokojnosť. ()

Jossie 

všechny recenze uživatele

Skvělé záběry ze zápasů, hudba, která dodává tu pravou atmosféru, rychlé prostřihy do života hráčů, skvělý Al Pacino jako trenér, který by pro mužstvo dýchal, to jsou Vítězové a poražení (mimochodem divný překlad názvu). Možná mi trochu vadili ti dva napravení (manažerka a quaterback). Na to, že mi americký fotbal vůbec nic neříká, je to velmi slušný film. Scéna s okem na trávníku je hodně drsná. ()

Reklama

golfista 

všechny recenze uživatele

Nedokážu posoudit, jestli je zákulisí americkéhofotbalu až tolik "zkažené", ale Stoneova režie je úžasná. Když si přidáte jako vždy skvělého Al Pacina a Cameron Diaz ve své nejlepší roli, pak je o kvalitní podívanou postaráno.....Poté, co jsem si pořídil tenhle film na DVD a mohl si ho vychutnat v celé parádě musím "přitlačit". Skvěle vybraná a použitá muzika ! ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Dynamické, skvěle sestříhané, vhodně ohudebněné (přestože to nebyl zrovna můj styl), sálající nadšením pro sport. Americký fotbal jsem nikdy nesledoval a ani po zhlédnutí Any Given Sunday se nic nemění, ale Stone mě plně dostal do hry, a to i přesto, že pravidla pořád úplně nechápu (jestli teda jde o něco jiného než jen nechat do sebe narazit pár goril, hodit míč co nejdál na sprintera, který sebou pleskne s míčem na vyznačené místo :-) ). Herecky je to taky dobře obsazené, hlavně Pacino na sebe strhává pozornost a vy mu jeho roli věříte. Konec nebyl nijak překvapivý, ale neurazil a já celkově hodnotím slušnými 4*. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

O americkém fotbalu sice nevím vůbec nic, ale tenhle film mě fakt dostal. Nechápu, jak se Stoneovi podařilo nacpat do jednoho filmu tak kvalitní herce. Scénář je také skvělý, i když se nejedná o americký fotbal jako takový, ale spíš o prohnilostv pozadí. A scény hry samotné patří mezi jedny z nejlepších akčních scén, co sem kdy viděl. ()

Galerie (63)

Zajímavosti (33)

  • V cameo úlohách sa objaví až 5 hráčov siene slávy americkej NFL, všetci v rolách headkoučov tímov hrajúcich proti miamským žralokom trénera Tonyho D´Amata (Al Pacino). V prvom zápase je to s Minnesotou Americans Bob St. Clair, v druhom zápase s Chicagom Rhinos Y.A. Tittle, v treťom s Californiou Crusaders Dick Butkus, v štvrtom s NY Emperors Warren Moon a v poslednom s Dallasom Knights Johnny Unitas. Vo filme si zahrali aj ďalší skutoční hráči a vtedajšie hviezdy amerického futbalu. Wide Receiver San Francisca 49´ers Terrell Owens a Running Back Dallasu Cowboys Emmitt Smith. (marlon)
  • Štadión týmu Miami Sharks je v skutočnosti Oragne Bowl štadión v Miami. 5 krát hostil finále ligy amerického futbalu SuperBowl a niekoľko hviezd na ňom malo svoje koncerty (Bruce Springsteen, Eagles, Genesis, Metallica, Pink Floyd, Police...) (fishki)
  • Herec James Caviezel hral vo filme syna Tonyho D'Amata. Jeho scéna je však z filmu vystrihnutá a k videniu je na DVD. (fishki)

Reklama

Reklama