Moesha

všechny plakáty
Komedie / Rodinný
USA, (1996–2001), 45 h 10 min (Minutáž: 19–23 min)

Hudba:

Kurt Farquhar

Brandy Norwood, William Allen Young, Marcus T. Paulk, Lamont Bentley, Shar Jackson, Sheryl Lee Ralph, Yvette Wilson, Dru Mouser, Usher, Bernie Mac (více)

Série(6) / Epizody(127)

Moesha je situačná komédia, sledujúca život a dobu černošskej tínedžerky Moeshy Mitchell, ktorá žije v oblasti Leimert Park v Los Angeles, štát California. Jej matka zomrela pred rokmi a Moesha sa tak musí starať o svojho otca Franka a mladšieho brata Mylesa. Keď sa učiteľka z jej školy Dee za Franka vydá, Moesha má pocit, že jej pôsobenie ohrozuje jej nová nevlastná matka. Časom sa však dve ženy v dome naučia navzájom sa vážiť a tešiť sa zo svojej prítomnosti.
Moesha má aj najlepšieho priateľa Kima, ktorý je značne bláznivý a podobá sa na jej večne hladného suseda a kamaráta Hakeema. Títo dvaja Mo podporujú počas všetkých jej ťažkostí. Ďalšou blízkou Moeshinou dôverníčkou je Andelle, majiteľka miestneho obchodu. Práve ona poskytuje v prípade potreby mladému dievčaťu rady a múdrosti súvisiace s peripetiami dospievania. (nessbeal)

JohnnyD

Tínedžerská verzia Billa Cosbyho. Na to, že som sa narodil ako modrooký blonďák, som to ako decko celkom rád pozeral. Neškodná blbosť. ()

Mihail123

Nie že by som bol rasista, ale nezaznamenal by som, že by sa v tomto seriáli objavil niekto svetlej farby pokožky. Humor je, zdá sa mi, taktiež budovaný skôr pre afro-američanov. ()

pravo

Tak tomuto seriálu som na chuť neprišiel a to buď pretože je to kravina alebo ide o iný druh afroamerického humoru, ktorý je pre Stredoeurópana nezrozumiteľný či ťažko chápateľný. Aby som neukrivdil snímke tak pre mládež môže byť o čosi viac stráviteľná. ()