Moesha (TV seriál)

USA, 1996, 127x30 min

Mara Brock Akil

Julius Metoyer

Kurt Farquhar

Brandy Norwood, William Allen Young, Sheryl Lee Ralph, Yvette Wilson, Lamont Bentley, Shar Jackson, Dru Mouser, Usher Raymond, Bernie Mac, Fredro Starr, Ray J, Dante Basco, Shad Moss, Michael Peña, Gabrielle Union, Robert Guillaume, J. August Richards, Dorian Gregory, Flex Alexander, Octavia Spencer, Malinda Williams, Jamal Mixon, Angie Stone, Jason George, Jazsmin Lewis, Damon Standifer, Tommy 'Tiny' Lister, Golden Brooks, Mo'Nique, Angell Conwell, Don Franklin, Victoria Dillard, Danielle Nicolet, Antwon Tanner, Jon Huertas, Courtney Ford, Bree Turner, Richard Gant, Adrian R´Mante, Maureen McCormick, Cirroc Lofton, Kristy Wu, Kelvin Brown, Chico Benymon, Datari Turner, Lawrence Hilton-Jacobs, Mara Brock Akil, Angelo Pagan, Walter Jones, T.K. Carter, Jennifer Elise Cox, Andray Johnson, Sean Moran, Retta, Aaron Lustig, Carlos Mencia, Orlando Brown, Brent Jennings, Darius McCrary, Brandon Quintin Adams, Anthony C. Hall, Samantha Esteban, Harold Sylvester, Karim Prince, Demetrius Navarro, Brook Kerr, Dorien Wilson, John Prosky, Amy Gross, Kellita Smith, Wesley Jonathan, Billy 'Sly' Williams, Estelle Harris, Doug Cox, Selwyn Ward, Sydney Bennett, Lawrence Mandley, Dale Godboldo, Hal Williams, Richard Whiten, Ricky Harris, Lynn Hamilton, Michael Ralph, Russell Simmons, Earl Billings, Gonzalo Menendez, Christian Coleman, Henry G. Sanders, Ashley Monique Clark, Deborah Lacey, Jermaine 'Huggy' Hopkins, Scott Hamm, Jorge-Luis Pallo, Karimah Westbrook, Julius Tennon, Jo Marie Payton, Ja'net DuBois, Wren T. Brown, Bee-Be Smith, Kobe Bryant, Danny Mora, Ptosha Storey, Ben Watkins, Lee Chamberlin, MC Lyte, Chuti Tiu, Lisa Leslie, Olivia Brown
  • Mihail123

Nie že by som bol rasista, ale nezaznamenal by som, že by sa v tomto seriáli objavil niekto svetlej farby pokožky. Humor je, zdá sa mi, taktiež budovaný skôr pre afro-američanov.(3.8.2008)

• NaX

Ja nechcem Saturn ale Jeep. Fuuck(6.1.2011)

• JohnnyD

Tínedžerská verzia Billa Cosbyho. Na to, že som sa narodil ako modrooký blonďák, som to ako decko celkom rád pozeral. Neškodná blbosť.(3.8.2012)

• pravo

Tak tomuto seriálu som na chuť neprišiel a to buď pretože je to kravina alebo ide o iný druh afroamerického humoru, ktorý je pre Stredoeurópana nezrozumiteľný či ťažko chápateľný. Aby som neukrivdil snímke tak pre mládež môže byť o čosi viac stráviteľná.(9.9.2007)

• sutko

Nepodarená napodobnenina Billa Cosbyho, bez vtipu, vkusu.... Btw asi žijú v Afrike : ani jeden beloch :)(25.8.2006)

• - Herec Ray J si v seriáli zahral dve rôzne úlohy - Charlesa (3 epizódy) a D-Moneyho (45 epizód). (m.a.t.o.)

• - Brandy Norwood v jednom rozhovore uviedla, že spočiatku sa jej meno Moesha vôbec nepáčilo, no postupom času si ho obľúbila. (m.a.t.o.)

• - Počas záverečných titulkov možno v pozadí počuť inštrumentálnu verziu ústrednej melódie seriálu. (m.a.t.o.)