Reklama

Reklama

Hour of Lead

  • USA The Vanished
Trailer

Obsahy(1)

Měla to být perfektní dovolená. Rodinný výlet, kempování a jen ve třech. Nečekávají však, že to, co mělo být vysněným časem stráveným s blízkými, se rychle promění v noční můru. Když jejich dcera jednoho dne zmizí, tento pár udělá vše pro to, aby ji našel. Zahájí vyšetřování, které odhalí temné tajemství zmizení jejich dítěte. Podaří se jim získat zpět svou milovanou dceru? Co vše je schopen udělat rodič, aby své dítě dostal zpět? (LIVINGDEAD)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (31)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Zpočátku se jedná o klasický únosový thriller, ale postupně se Facinelli víc než na pátrání soustředí na psychologii rodičů, kteří den ode dne začnou být podezřívavější vůči svému okolí a začnou obviňovat kdekoho. Především Anne Heche vyšiluje až za únosnou mez a její výkon osciluje mezi výborným a protivným. Co se rozuzlení týče, tak jsem ho nečekal a nebylo by špatné, pokud by byl děj zasazen do doby před dvaceti lety a více. Do současné doby ovládané všemocným Googlem mi to moc nesedělo. Celkově slušná, celkem neotřele působící jednohubka, ale na víc než jedno podívání to není. 60% ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Otecko s mamičkou, psom a dcérkou sa vyberú do odľahlého kempu v prírode. Takmer nik tam nie je. Len správca, jeho mladý pomocník a mladý pár karavanujúcich manželov. A predsa dcérka zmizne. Je za jej únosom postrelený zločinec utekajúci z väzenia, skrývajúci sa kdesi v neďalekom okolí? Prečo nikde nie sú žiadne stopy? Bolesť je veľká, napriek enormnej snahe miestnej polície i obyvateľov nájsť stratené dievčatko. S bolesťou je potrebné sa zmieriť. Popri neustálej snahe nájsť dcérku, sa o to pokúšajú aj zdrvení manželia. No: úplne inak ako divák očakáva. Prekvapivý zvrat na konci vrhá na celý doterajší dej úplne iné svetlo. Prekvapivé, napínavé, nečakané. Vo výsledku drsné, ako šmirgeľpapier derúci kožu a predsa zvláštne zmierujúce sa so šokom zo stavu, kedy to, čo bolo najväčším šťastím rodičov, tu jednoducho už zrazu nie je. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Manželský pár, obří jezero, snad ještě větší karavan, blížící se Den díkůvzdání, vedle v karavanu sexy tábornice a dcerka, která brzy zmizí ze scény. Stačí chvíle nepozornosti a holka se ztratí. Asi teda. Prvních dvacet minut je fajn. Jenže pak se začneme propadat do příběhové bažiny a není okolo nic, za co bychom se mohli zachytit. Naprosto průměrný herec Peter Facinelli (mimochodem hraje strážníka Rakese) se jeví jako stejně průměrný režisér. Spíš ještě horší. Přitom herecké trio „nižší svítivosti“ Thomas Jane, Anne Heche a Jason Patric roky platí za solidní jistotu. Páreček se tváří, že je frustrovaný, ovšem k nalezení dcery dělá jen jednu botu za druhou. Někde od poloviny je to tak zoufale přitažené za vlasy, i když se v závěru (další přihlouplé zkroucení konce) dozvíme proč. Podezřelý je skoro každý, zbytečných scén je přespříliš (114 minut je až až) a divákova trpělivost dostává poměrně dost zabrat. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Pokiaľ vám nejaký čas chýba ten "pravý" Shyamalan s doslovnou vysvetľovačkou na konci, kde je všetko obrátené hore nohami, hor sa to The Vanished (tento titul je aj vo filme, neviem teda prečo Hour of Lead). Thomas Jane a Anne Heche si svoje postavy tak užívajú, až má človek dojem, že nechceli mať ani zaplatené. Inak ide o klasickú detektívku "kde zmizla naša dcéra?", ktorá sa ale priebehom deja začne poriadne zamotávať, respektíve dostávať do mrazivej špirály, pričom sa na konci presne dozvieme, kde je jej koniec. Film o odlišnom spôsobe vzťahu k deťom, či už vlastným alebo cudzím a spôsobe prežívania smútku. Niežeby ten záver odfajčil dekel, ale je fajn vidieť, že všetky dejové linky a motívy filmu sú tematicky prepojené a celok drží pohromade. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Nejdřív jsem frflal, jak se dva očividní velkoměšťáci, otravně diblíkovitá 50+ mamka Heche a brutálně přehrávaný kempařský taťka Jane, naprosto nevěrohodně snaží hrát bodrý vidlácký manželský párek. A přehrávali dál a dál, hlavně Jane, ale ono to přehrávání (a divné, nelogické chování) ústřední dvojice má nakonec svůj smysl. Rozuzlení mě příliš nepřekvapilo, ale celkově se mi atmosféra filmu líbila, kemp u jezera se svým panoptikem podivných postav mi často připomínal Lynchovo Twin Peaks (scházel už jen FBI special agent Dale Cooper) a rozhodně se nejedná o standardní průměrný šablonovitý thriller. Mimochodem stárnoucí Heche by se svým kostnatým myším obličejem a tenkými rty zuřivé hysterky byla skvělá kandidátka na spoustu jiných skvělých rolí ve všemožných jiných thrillerech a horrorech. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama