Reklama

Reklama

Barevný sen

  • angličtina A Colourful Dream
Trailer

Obsahy(1)

Dobrodružný příběh o tom, jak je lehké ztratit svobodu a obtížné ji získat zpět. Na Ostrov ztracený v oceánu, kde panuje všemocný Velitel a přísný pořádek, přijíždí parta pouličních umělců. Nepovedený výstřel z pouťového kanonu při jejich vystoupení odstartuje řadu dramatických událostí. Mládenec Drin, dívka Tuvi a racek Natan se musejí pustit do souboje s policejní přesilou. (Anifilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (6)

MICHAEL73 

všechny recenze uživatele

Silné zklamání... Při sledování Barevného snu jsem tak nějak každou chvílí počítal, co mi tento snímek vlastně může nabídnout. A tento seznam byl bohužel velice krátký, neboť jediné, co film přináší je zajímavá animace a téma, které si tvůrci vybrali (ačkoli ho nezpracovali nikterak zajímavě). Nesrozumitelný příběh, špatně pojaté postavy, divné zpracování tématu totality, výstřední a podivné obrazy a celkově velice nezáživná atmosféra... Někteří diváci se v kině při sledování neváhali uvelebit dokonce i do pozice lehu a následného spánku (já sám jsem také váhal, zda se k nim nepřidat). Na konci promítání následoval nucený potlesk, který byl zřejmě čistě ze slušnosti, nikoli z upřímnosti. Velké zklamání na animovaný film oceněný českým lvem. 2/10. ()

ZHODNOTITEL 

všechny recenze uživatele

Film s pěknou anotací, za to s horší realizací. Mám pocit, že současný problém českých animovaných filmů, ať už stop-motion, 2D, nebo 3D je v tom, že si autoři (režiséři a výtvarníci v jedné osobě) píší scénáře sami. Přijde mi, že je pro ně scénář jenom nutné zlo, hlavně ať už se jde animovat. Pak z toho vypadne nijaký děj s natvrdlými dialogy s logikou dítěte, které si hraje s hračkami a něco u toho mumlá. Ono prostě nestačí, aby to vypadalo hezky, mělo to dlouhé štíhlé nohy a bylo blond. Ono to musí mít taky něco v hlavě. ()

Reklama

Alden_Larson 

všechny recenze uživatele

Docela zajímavý snímek. Přišlo mi ale, že je u něj výrazné klišé "sytle over substance" neboli styl nad obsah. Vizuálně je film velmi dobrý, animace se mi moc líbila, hudba a herecké výkony byly také dobré. Dějově ale film docela zaostává. Samotný děj nebyl špatný, ale postavy nebyly absolutně nijak rozvinuté, kvůli čemuž je těžké se do filmu zainvestovat. I přesto mě ale film pobavil, hlavně svojí absurditou a dřívě zmíněnou animací. 6/10 ()

mikehoblog 

všechny recenze uživatele

Muselo to dát určitě spoustu práce a líbí se mi, že má někdo v Česku vyšší umělecké ambice než natáčet "letní rodinné komedie"... Ale tohle bylo ABSOLUTNĚ BEZ DĚJE! Každý dialog působil, jako kdyby ho někdo napsal těsně před natáčením scény a bez znalosti zbytku filmu, dabéři jako by za mikrofony usínali...a celkově se to neskutečně vleklo a nic se tam nedělo. Tohle bylo bolestivé a smutné. Pro dospělé je to příliš blbé a pro děti příliš temné. Takže kde je cílovka...? ()

Anusak 

všechny recenze uživatele

Film Jana Baleje Barevny sen je bohuzel straslive nepovedeny. Vyhral sice Ceskeho lva, ale to vime ze neni zadnou zarukou kvality. V tom filmu drhne snad uplne vsechno od tragickeho scenare po divny dabing, ktery pusobi dokonce tak nejak zpomalene. Postavy jsou vam ukradene, chovaji se dementne a ani hlavni zaporak neni cool. Jedna hvězda za loutkový celovečerní film. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Tvůrci filmu usoudili, že 30 let po sametové revoluci nastala doba, kdy je třeba připomenout, že svoboda není samozřejmost. Proto se rozhodli natočit celkem veselé varování před neveselou realitou – pro starší děti a mladší dospělé, kteří to nezažili, a pro pamětníky, kteří už třeba pozapomněli. (Fiver)

Reklama

Reklama