Reklama

Reklama

Barevný sen

  • angličtina A Colourful Dream
Trailer

Obsahy(1)

Dobrodružný příběh o tom, jak je lehké ztratit svobodu a obtížné ji získat zpět. Na Ostrov ztracený v oceánu, kde panuje všemocný Velitel a přísný pořádek, přijíždí parta pouličních umělců. Nepovedený výstřel z pouťového kanonu při jejich vystoupení odstartuje řadu dramatických událostí. Mládenec Drin, dívka Tuvi a racek Natan se musejí pustit do souboje s policejní přesilou. (Anifilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (3)

Anusak 

všechny recenze uživatele

Film Jana Baleje Barevny sen je bohuzel straslive nepovedeny. Vyhral sice Ceskeho lva, ale to vime ze neni zadnou zarukou kvality. V tom filmu drhne snad uplne vsechno od tragickeho scenare po divny dabing, ktery pusobi dokonce tak nejak zpomalene. Postavy jsou vam ukradene, chovaji se dementne a ani hlavni zaporak neni cool. Jedna hvězda za loutkový celovečerní film. ()

MICHAEL73 

všechny recenze uživatele

Silné zklamání... Při sledování Barevného snu jsem tak nějak každou chvílí počítal, co mi tento snímek vlastně může nabídnout. A tento seznam byl bohužel velice krátký, neboť jediné, co film přináší je zajímavá animace a téma, které si tvůrci vybrali (ačkoli ho nezpracovali nikterak zajímavě). Nesrozumitelný příběh, špatně pojaté postavy, divné zpracování tématu totality, výstřední a podivné obrazy a celkově velice nezáživná atmosféra... Někteří diváci se v kině při sledování neváhali uvelebit dokonce i do pozice lehu a následného spánku (já sám jsem také váhal, zda se k nim nepřidat). Na konci promítání následoval nucený potlesk, který byl zřejmě čistě ze slušnosti, nikoli z upřímnosti. Velké zklamání na animovaný film oceněný českým lvem. 2/10. ()

Reklama

FrankSusta 

všechny recenze uživatele

No, tak jsme zase se školou jednou vyrazili do kina. A opět se muselo jednat o film uměleckého významu, který však v naší věkové kategorii nemá šanci obstát. Už od začátku jsem věděl (jsme věděli), že film bude malér. Sice jsem nevěděl o čem je, však slyšel jsem o stylu animace a o podobných věcech, takže mé nadšení (se kterým do kina většinou lezu) se nedostavilo. Sál kina jsme tedy obsadili celý a nejméně deset minut jsme čekali na začátek. Během této doby atmosféra stále houstla. Sál náhle potemněl, a jelikož se nebyli (kvůli soukromé projekci) reklamy, film hned po intru kina započal. A na plátně se objevila loď podivných rozměrů, na jakémsi podivném zasekaném moři (které bylo plné něčeho, co asi měly být plasty). A všichni hned začali vykřikovat, že doufají, že je to něco jako Titanic. A takto pokračoval zbytek projekce. Jo, možná, že kdybych to viděl s jinou společností, šel bych výš, ale atmosféra samozřejmě není všechno! Samotný styl animace mi nebyl příjemný, postavičky vypadaly jako malby od Picasa (ve filmu takové tvary vadí, na obrazech moc ne), byli tiše a pomalu nadabovány a chovaly se divně. Samotný příběh nebyl nic moc, a nebýt těch narážek na komunismus a podobně, vřele bych ho rozdoporučoval všem mladším ročníkům (hlavně kvůli rackovi, kterej mluvil a protagonistovi, kterej lítal). Jediné, co opravdu za něco stálo, byly ty (nechtěné) dvojsmyslně erotické kecy (ve scéně, jak ho má ta holka svázanýho v želízkách v posteli), kterým se všichni smáli.      Slabé, bohužel:( ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Tvůrci filmu usoudili, že 30 let po sametové revoluci nastala doba, kdy je třeba připomenout, že svoboda není samozřejmost. Proto se rozhodli natočit celkem veselé varování před neveselou realitou – pro starší děti a mladší dospělé, kteří to nezažili, a pro pamětníky, kteří už třeba pozapomněli. (Fiver)

Reklama

Reklama