O tom filmu si každý může myslet cokoli, ale ten prostý fakt, totiž že je to sakra dobře a stylově natočeno, už stejně nikdo nevyvrátí. Příběh od velkého QT (úprav mohlo být třeba milion, ale původní myšlenka je přeci od něj), všehoschopný Oliver Stone za kamerou, Woody Harrelson a Juliette Lewis jako populární masoví vrazi a Tommy Lee Jones v roli šíleného ředitele věznice? No nežerte to. Zvlášť když celý příběh je takovou režisérskou exhibicí, která se snad ani nedá popsat, a směsicí tolika skvělých a nápaditých scén, že chybějící logika či meze únosnosti je to poslední, co může obyčejného diváka zajímat. Je sice pravda, že to celé může být dokonale inspirativní, ale kdo má všech pět pohromadě, tak musí vědět, že je to jen hodně odvážná satira a nehledat za tím něco špatného. Plný počet nedávám, protože v závěru se to přeci jen zvrtlo ve velkou šílenost, ale jinak nemohu opravdu říci ani slovo negativního. Ostatně i ten závěr byl tak zábavný, že ještě teď se mi při vzpomínce na rozcuchaného Jonese a šílejícího Downeyho rozlévá po tváři slastný úsměv. 85%(2.5.2013)

Milenecký pár v hlávní roli, který oddělá koho si zamane a úvodní masakr v bistru – hned po prvních pár minutách jsem jasně rozeznal Tarantinův rukopis. Horší je to již s režií Olivera Stona. Naprosto přeplácaný film všemi možnými styly, černobílé charaktery a naprosto žádný prostor pro vlastní názor. Po přečtení Tarantinovo scénáře mě popadli mdloby, když jsem si představil, jak skvělý film mohl podle svého příběhu natočit. I přesto má Stonovo zpracování světlé okamžiky. Především skvělý výběr Wiidy Harrelsona a Julliete Lewis, jako hlavní dvojice – soundtrack – původní dialogy atd. Celkově však snímek působí průměrně.(20.11.2010)

Sdělení tohoto snímku je naprosto přesně zmatené, strakaté a neuchopitelné jako jeho vizuální a stylistické zpracování. Jde-li o satiru, měl by snímek dávat prostor na přemýšlení, ale on vám místo toho servíruje šílenou akci vedenou zdrogovanou režií a říká vám 'vychutnejte si to jako nezávaznou zábavu'. Je i tohle záměr? Existuje záměrná paralela mezi filmem jako takovým a postavou Mickeyho (vzpomeňte na interview ve věžení)? Je tedy Mickey, obecně vnímaný jako obyčejný sprostý vrah, v reálu ztělesněním přirozenosti, jenž mu byla vnucena násilnickou společností a je film opravdu trefnou satirou, prezentující se jako ulítle násilná břečka? Těžko říct. Jsem z toho zmatený. A jako východisko se mi teda nabízí poněkud zbabělá, leč prý zlatá střední cesta, kterou promítám i do hodnocení. P.S: Oliver nedokáže točit neangažovaně a proto nám veškeré myšlenky a názory předkládá již jako polotovary. Z Mechanického Pomeranče jsem byl také zamtený, ale v jiném smyslu: Říkal jsem si, co tím chtěl ten Kubrick vlastně říct? A nakonec jsem došel k závěru, že verdikt ponechává zcela na divákovi. Zato Stone nám na konci svého filmu jasně řekne: 'Média jsou moc a moc zlá!' a my se divíme: 'A o tomhle to jako bylo?'(20.8.2007)

• Pepinec

Film je srovnáván s Tarantinovkami, ať již po právu či nespravedlivě. Skutečnost je taková, že otcem podobných filmových zpracování je právě slovutný Quentin, který na tomto charakteristickém stylu umění postavil kariéru. A tak je logické, že když se o něco podobného rozhodne uhlazený Oliver Stone, vyslouží si srovnávání ve velkém. A jakpak by takové srovnání mohlo dopadnout, že? On je to vcelku dobrý pokus, tento zabijácký příběh lásky, ale záhadou mi trochu zůstává, o co že to ten pokus vlastně je. O sdělení světu, že superstar může být i zločinec? Inu, dobrá. Mně však již k tomuto poznání stačili pánové Zodiac, Hannibal, Al Capone, Kájínek a další...(3.7.2011)

Chvílemi to vypadá, že si Stone řekl, že když už tam dal tohle, tak tamto už nikomu neublíží. Hodně osobitá jízda, jejíž šokované publikum asi ani nechce, aby tahle krvavá show v přímém přenosu skončila. Autor námětu Quentin Tarantino, kontroverzní tvůrce Oliver Stone a jedno velké bizarní drama o světě převrácených hodnot a degenerované medializaci, která zločin a násilí povyšuje po svém. Tihle dva milenci se spojili vlastní i cizí prolitou krví, aby se mohl Stone vyřádit na velkém množství nestandardních výrazových prostředků. Jenže co na to divák?(21.10.2013)

• - Oliver Stone bol jedným zo scénaristov filmu Zjazvená tvár s Al Pacinom v hlavnej úlohe. Záber zo Zjazvenej tváre sa objaví aj v Takých normálnych zabijakoch, keď Mickey prepína televíziu. (slavo_held)

• - Film byl natočen za pouhých 56 dnů. (don corleone)

• - Roli Wayna Galea odmítl John Malkovich. Postavu nakonec ztvárnil Robert Downey Jr. (SallyZen)