emma53

Z mého pohledu to mělo mít větší grády. Ingrediencí bylo dost, takže se přímo nabízel větší ponor do postav. Takhle to na mě působilo trochu ploše a to je u takových filmů škoda. Nota bene mám LaPagliu ráda. Jo a holčinu bych občas napudrovala přes pozadí i přes těch nemožných a přitom krásných patnáct let. Za mě slabší trojka. ()

silentname

"Pearl" je filmom, ktorý v závere iba sklame. Má v jadre zaujímavý príbeh, niekoľko veľmi dobrých postáv, no čo z toho, keď v závere mám pocit, že potreboval minimálne 15 minút viac materiálu na to, aby sa mu podarilo dotvoriť celkový obraz. Môžeme argumentovať, že v živote ostanú nejaké veci nevyriešené, môžeme argumentovať, že možno Bobby Roth plánuje pokračovanie, kde sa veci uzavrú lepšie, no nemyslím si, že sú to veľmi silné argumenty. Skôr si myslím, že sa na to režijne a scenáristicky úplne nesústredil a nemal chuť sa svojim postavám venovať viac. Výsledkom sú tu potom minimálne 3 - 4 príbehové línie, ktoré dokopy nejdú absolútne nikam a mohli sme ich z filmu úplne vyhodiť. Lenže keby ich vyhodíme, tak dokopy zase ostane film len kostrou bez všetkého ostatného. Príkladov mi napadne hneď niekoľko. Priateľstvo Pearl a Silvie. Chalan, ktorý sa Pearl vyhráža, že ju zabije. Vzťah medzi Pearl a Zackom. Jej útek od starej mamy, kde si vzala peniaze. A keby premýšľam, tak určite by som ešte dokázal prísť na nejakého. Jediné na čo sa film sústredí správne po celý čas je vzťah medzi Pearl a jej otcom Jackom. Plus vie vyplniť čas aj nejakými čiernobielymi flashbackmi, ktoré nám lepšie ukazujú vzťah medzi Jackom a jej mamou. Toto funguje dobre, lebo nám to dáva informácie. Pravdou je, že aj všetky dejové línie, ktoré som vypísal vyššie fungujú dobre. Lenže useknú sa v určitom bode a pôsobia nedokončene. A to je chyba. A potom filmu rovnako neodpustím, ten neskutočne gýčovitý záver, ktorý v podstate z toho urobí skutočne film vhodný asi tak pre Lifetime Channel. V jadre si myslím, že tu máme film s dobrými momentkami. Ale je maximálne nedotiahnutý. Pridať viac minutáže, dať jednotlivým scénkam väčší význam a vytiahnuť niektoré postavy viac na svetlo. To tento film potreboval. Hodnotenie: C ()

Arsenal83

Tu sa zhodnem so silentname a môžem potvrdiť jedno: film bol dobre rozbehnutý, priniesol zápletku, dobrý dej, zauzlil to ešte viac a naraz prišiel koniec. Nedoriešených ostalo toľko situácií, že som až premýšľal, či niekto jednoducho časť z toho filmu neustrihol. Nevyužitý potenciál a zbúchaný koniec veľmi znižuje celkové hodnotenie. ()

solisoli

Nevydane odporná hlavná postava predurčila postoj k tomuto dejovo snobskému príbehu plného bezcharakterných počinov, až na hranici morbídnosti. Viac ani nie je k tomu čo dodať. Zhnusené pocity, až kým sa niečím príťažlivejším z toho znechutenia čo najskôr podarí vymaniť. ()