tankování paliva. Technici však moc nejdou přepočty starých objemových jednotek na nové a místo plné nádrže dopravního letadla natankujú jen meně než polovinu. A tak let z Montrealu, který měl původní cíl v Edmontonu, musí nouzově přistát ve Winnipegu. Kapitán letadla Bob Pearson a poručík Maurice Quintal musí čelit katastrofě, aby zachránili životy 60-ti pasažérů, které mají na palubě letadla. Zda půjde o hladké přistání nebo o leteckou katastrofu, se dozvíte ve filmu zpracovaného podle knižní předlohy Williama a Marilyn Hofferových. (oficiální text distributora)

Wacoslav1

Ničím se nevymykající televizní katastrofák podle skutečné události. Oceňuji u těchto filmů, že narozdíl od dnešní hnusný digitální tvorby nevypadají až tak levně, ale od stejného režiséra jsem viděl Turbulenci 3 která mě bavila o dost víc, ale to bude tím, že jsem trashofil a ty seriózní kousky asi úplně nedocením.35% ()

MaxForValue

Na televízny film má Pád letu 174 veľmi slušné parametre. Veľkou devíziou je, že tvorcovia išli takmer priamo k veci a vyhli sa tradičným klišé neúmerne rozpitvavajúcim súkromie každého člena posádky. Za to veľký plus. ()

duklak2

Napínavý snímek až do konce. Televizní "béčko", které se celkem povedlo. Divák není v průběhu snímku znechucen trapnými scénkami. Obdivuje chladnokrevnost pilotů a odvahu cestujících nepropadnout panice. Dávám pěkné tři hvězdy. ()

• Film je založen na skutečné události, která se stala 23. července 1983 letadlu, kterému bylo natankováno málo paliva. (JORDY)