U-Turn

• USA U Turn (více)

Bobby Cooper (Sean Penn) uhání ve svém autě směrem k Las Vegas, aby srovnal hráčský dluh u mafiánů, kteří už ho kvůli prodlení v platbě připravili o dva prsty. Doufá, že pak bude volný jako pták. Porucha na autě ho však zavede do ospalého arizonského městečka s nepatřičným názvem Superior. Zde se ocitne v pasti, protože přijde o všechny peníze a nemá jak si nechat auto opravit. Když se seznámí s krásnou Grace McKennovou (Jennifer Lopezová) a jejím vlivným manželem Jakem (Nick Nolte), cíl uprchnout z města rázem ustoupí základní potřebě přežít. Jake nabídne Bobbymu peníze za vraždu Grace. Ta ho později požádá, aby se zbavil Jakea. Oba mu nabízejí způsob, jak se dostat pryč – když pro ně zabije toho druhého. Jakmile se však Bobby nechá zatáhnout do smrtící hry chtíče, šílenství a peněz, začne jít opravdu o hodně... (HBO GO)

Vitason

Někteří lidé jsou dětmi štěstěny (spousta lidí mezi ně řadí mou maličkost). Takovým lidem vždy padne karta, vyjde sázka na fotbal či dobré číslo maturitní otázky. Těmto štístkům nezbývá nic jiného než obrážet kasína a přijít o všechny peníze a pak jsou také smolaři, kteří ani ty peníze nemají. Bez pochyby mezi ně patří Bobby, kterému se vysloveně lepí smůla na paty, takže tenhle chlapík v šarmantním podání Seana Penna ztratí pár prstíku, uvízne s rozbitým autě v tom nejburanovějším buranově, sem tam dostane nakládačku a potká svojí osudovou ženu. To všechno ve vizuální žranici Olivera Stonea (opět geniální práce kameramana Richardsona), která ukazuje čeho je těžce zkoušený schopen. Ve filmu se sešlo docela zajímavé obsazení, se kterým je trochu zvláštně zacházeno, třeba poznat Thorntona je trochu oříšek. Jedinou slabinou filmu je scénář, který ale sám sebe zachraňuje zajímavým závěrem. ()

TheMaker

:::::::::::::::::::::::::::::: Skvělý film ve kterém ale mohl být o něco více vybroušenější scénář, ale i tak se film drží na špici. Skvělé herecké výkony, sexy Jennifer Lopez, sexy Sean Penn. Billyho Thorntona jsem vůbec nepoznal. Ještě musím pochválit soundtrack. Oliver je skvělý režisér, což mi ostatně dokázal už u The Doors a Natural born killers. ::::::::::::::::::::::::::::::::::: ()

Marigold

Je to jak sežrat houby a ocitnout se v podivném stavu, kde se maže perspektiva a zvuk vás jako šavle seká na holou kůži. Někde je spojením Stoneova excentrismu s přepjatým soundtrackem Ennia Morriconeho dost podařené, někdy ale tenhle experiment sjíždí z cesty a potácí se nad roklí přehnanosti. Naštěstí ho vždy včas čapne za ruku vynikající herecké obsazení a dost podařené redneckovské vtípky. Je celkem patrné, že Stone se tak pokouší najít sám sebe ve výstřelku, až se začíná ztrácet... A to mu bohužel vydrželo dodnes. ()

classic

Bobby si to mal asi lepšie premyslieť, kam zabočí so svojim pokazeným autom, či vľavo, to smeruje do pôvodnej destinácie ? , alebo vpravo, ktoré ho nasmeruje do malého zapadnutého mestečka Superior v Arizone, kde nebude zrovna SUPER, ale nemal na výber, lebo sa mu pokazilo auto, a tak bude mať čo dočinenia s miestnymi, kde zisťuje, že s týmito ľuďmi, nie je niečo v poriadku. Nebojte sa, nie sú to žiadni mimozemšťania, ktorí by sa akože ukrývali v ľudskej podobe, božechráň, len to nie, to patrí do starých béčkových sci - fi filmov, z trebárs, 50. rokov. Hlavný problém spočíva v tom, že títo obyvatelia sú divní, výstrední, debilní, primitívni, jednoduchí, zaostalí, a takto by som mohol pokračovať do nervového zrútenia sa. Skrátka, mal sa radšej poriadne OTOČIŤ, a ísť po vlastných, stopnúť si odvoz, určite by nedopadol, ako CHUJ. Bohužiaľ, nevedel, čo a kto ho tam čaká... Brilantný OLIVER STONE, geniálny Sean Penn, a všetci vo vedľajších úlohách, na čele s mladou kosťou J. Lo, ktorá stojí za problémy, aké má Bobby ? Vizuálna stránka ma totálne FASCINOVALA + STRIH, ktorý má GULE ! Stone si na strih extrémne potrpí. Paráda, že spolupracuje s kameramanom Richardsonom, opäť luxusný zážitok, aký mám tak rád ! Bez násilia sa to nezaobíde, ale ako vravím, nie je to samoúčelné, do tohto prostredia sa hodí, lebo ho vytvárajú ľudia v ňom, hlavná postava sa toľko krát snažila nastúpiť na BUS, a len tak vypadnúť, nedalo sa a nedalo... Excelentný film. ()

Viktooorka

Našeho nesympatického hrdinu postihne neštěstí a rozbije se mu uprostřed pouště auto. Poštěstí se mu ale dojet do městečka, které je plné ještě víc nesympatických lidí a krásné JLO.. Její zadek je stále velký jako stát, ve kterém se film odehrává, tedy jako Arizona.. Vlasy krásně dlouhé vyvolávající chuť vyzkoušet právě nabroušené nůžky. Šaty natolik těsňoučké, že by je každý muž chtěl strhnout, páč byly ohavné.. A v hlavě to stále nemá v pořádku, jenže to bohužel nemělo celé obyvatelstvo již zmiňovaného městečka.. Penn prožívá nejhorší den svého života a každý divák s ním.. Už jen záleží, jak se divák užije bláznivé střihy a záběry.. Já si z velké části modlila, ať už to vedro skončí, což je zvláštní, páč jsem v tu chvíli měla teplé ponožky, teplý rolák a čaj, neboť v místě kde jsem se nacházela já, právě probíhala sněhová kalamita.. Zima jednou skončí, teplo sa ešte môže vrátiť, film už raději ne.. ()

• Billy Bob Thornton pro svoji roli přibral skoro 25 kilogramů. (Ai.ma)
  • Sean Penn byl nucen odřeknout hlavní roli kvůli jinému natáčení. Studio angažovalo Billa Paxtona, ale ten z projektu vycouval asi týden před začátkem natáčení. U Penna se mezitím naštěstí změnila situace, takže mohl Paxtona nahradit. (Ai.ma)