Reklama

Reklama

Dohoda

Trailer 1

Obsahy(1)

Třiašedesátiletá Karen Blixen (Birthe Neumann) je na vrcholu své slávy adeptkou na zisk Nobelovy ceny za literaturu. Už je to 17 let, co se vzdala své slavné farmy v Africe, aby se vrátila do Dánska s životem v troskách. Po syfilidě a ztrátě lásky svého života svou bolest proměnila v literární senzaci. Je však uzavřeným géniem, dokud nepotká talentovaného 30letého básníka. Slibuje mu literární slávu, pokud ji na oplátku bezpodmínečně poslechne i za cenu, že přijde o všechno ostatní ve svém životě... (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (10)

angel74 

všechny recenze uživatele

Bille August má na svém kontě podstatně lepší kousky, než je životopisný snímek Dohoda. Svůj režisérský um ani zde nezapře, ale nejedná se o žádné veledílo. Film zachycuje poměrně zajímavý úsek života Karen Brixen a mladého nadaného básníka Thorkilda Bjørnviga, kterého se slavná dánská spisovatelka ujme, aby mu pomohla vytěžit z jeho talentu to nejlepší. Nicméně celý příběh je odvyprávěný trochu nezáživnou formou. Ovšem najde se tu pár morálních otázek k zamyšlení, díky nimž ty dvě hodiny, kterými jsem se prokousala, určitě neberu jako ztrátu času. (60%) ()

Skeksis 

všechny recenze uživatele

Stará megera so syfilisom príde z Afriky, kde ju už asi prestalo baviť terorizovať černoškov, naspäť do Dánska, kde prišla terorizovať spisovateľov. Panovačná piča - akože intelektuálka, nemá na práci nič iné iba tliachať "múdrosti" od rána do večera, nad každým sa povyšovať, a každého poučovať. Dej pomalý ako leňochod na prechádzke, toľko zbytočných a trápnych drístov ako barbín v hračkárstve a každá postava ma nesmierne iritovala. Herci výborní, až na toho "spisovateľa" (neviem, či by som tak nazvala niekoho, kto píše básničky), ktorý mal celý čas ten istý výraz polena. Neviem, čo to bolo za spisovateľku, neviem, či bola fakt taká piča a tárala tak aj vo svojich knihách, ale asi ani nič od nej čítať nebudem, lebo tento film jej spravil zlú reklamu. ()

Reklama

blondboss 

všechny recenze uživatele

Klasická šablóna milostného trojuholníka zasadená do rozprávania Karen Blixenovej a jej osobným traumám a ovplyvňovaniu ostatných vzťahov nablízku. V zásade je to snímok s kvalitnými dialógmi aj hereckými výkonmi, ale podobný príbeh tu už bol premletý viackrát. Navyše monotónna a dosť ponurá atmosféra tomu veľmi nepridáva na kráse. Na tri hviezdy určite, tou štvrtou by som sa už asi klamal. 65 % ()

RetroMan 

všechny recenze uživatele

Faustovské drama, které nenadchne ani neurazí. Pro severské filmy mám slabost, která je dána prostředím i charakterem postav. Nic významného, řekl bych, ale přesto film klade naléhavě otázky, které si každý z nás někdy položí. Srdce nebo Rozum. Pokud máte rozum v pořádku, neřiďte se srdcem, ačkoliv to může zavánět srabotou a nevímjakou romantikou. Myslím, že v dnešní době už to tak nejde. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Film o autorke Spomienok na Afriku, teda skôr o jej sklonku života, ktorý prežívala vo svojej vilke v Rungstede. Osobne by ma skôr bavil film o jej pôsobení v Keni, tam by bol určite aj dej pestrejší a zaujímavejší. Dejový rámec filmu Pagten bol v podstate jednoduchý, a miestami bohužiaľ na môj vkus až príliš lyrický. Jej samoľúbosť a sebectvo mi išlo značnú časť na nervy. Až mi bolo toho Thorkilda ľúto, ale sám si vybral svoj "osud". Každopádne, film zrejme ocenia najmä fanúšikovia Karen Blixen, alebo dánskej literatúry. Čo ja rozhodne nie som... ()

Galerie (17)

Zajímavosti (1)

  • Film je adaptací bestselleru „Pagten“ o světoznámé spisovatelce Karen Blixen. Blixen je nejznámější díky filmu Vzpomínky na Afriku, příběhu jejího života v Keni, který v roce 1985 uvedl na plátno Sydney Pollack a získal 7 Oscarů. (Film Europe)

Reklama

Reklama