Dvě tváře lásky

Mirror Has Two Faces, The

Dve tváre lásky

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1996, 121 min (SE: 110 min)

Remake filmu francouzského režiséra André Cayatta Dvoustranné zrcadlo (Le miroir a deux faces, 1958)(11.8.2011)

S každou reprízou tenhle film stoupá v mém žebříčku nejlepších romantických komedií.. Streisandová, tak jak ji moc nemusím, i Bridges jsou ve svých rolích excelentní, originální zápletka je plná nejen skvělých dialogů a hlášek, ale také drobných až nenápadných legrácek, a také takových filmových synapsí předávajích pocity a emoce, baví mě každá jedna z postav, včetně řady těch vedlejších, baví mě každá jedna scéna, zkrátka film, který nemá slabé místo.. pro kleopatru: v tomhle filmu přece vůbec nešlo motiv změny ošklivého kačátka v sexbombu... nehledě na to, že byla Rose mnohem sympatičtější ve své původní podobě než po proměně (která byla ostatně několika dialogy shozena i ve filmu samotném) a v tomto ohledu Gregoryho zklamání zcela chápu.. taky jsem chtěl zpátky tu původní Rose.. :-)(2.5.2007)

Ty nepoužíváš make-up? Proč? Vypadala bych stejně, akorát v barvě. V mojí barvě něco neměli? Družičky nenosí černou. Neměl bych přinést něco pro tvou matku? Jo, dřevěnej kůl a krucifix. A při líbání má znít hudba!(9.9.2010)

Muž a žena dvaja chytrý a múdri ľudia si myslia, že môžu žiť bez sexu len ako priatelia, ale zabúdajú, že tak sme boli stvorení, aby aj telesne sme po sebe zatúžili. Barbra aj Jeff boli skvelí.(28.4.2011)

Dnes již klasika romantického filmu, musím uznat, skvělé herectví, láska v rozpacích?!! On chce milovat, ona také...(27.1.2010)

• - Jméno "Rose" je během filmu řečeno 118krát. (viperblade)

• - Lauren Bacall získala za svůj výkon ve snímku Zlatý Glóbus, Screen Actors Guild Award, San Diego Film Critics Society Award a Satellite Award pro nejlepší herečku ve vedlejší. Ve stejné kategorii byla nominována také na cenu BAFTA, avšak na tu již nedosáhla. (Terva)

• - Harrison Ford měl původně hrát postavu Gregory Larkina. (viperblade)