Tři mušketýři (festivalový název)

The Three Must-Get-Theres

Komedie

USA, 1922, 58 min

Max Linder

Předloha:

Alexandre Dumas st. (kniha)

Max Linder

Trochu slabší než předchozí dvě Linderovy americké komedie. Asi proto, že i když jde hlavně o parodii, hodně místa je věnováno šermu (Linder byl v něm od mladí mistr) a akci danou dějem románu, a tak se gagy jen řetězí a nestupňují se, jak je tomu v klasické grotesce. Ale musím dát zase pět, už kvůli geniální gradaci cesty do Londýna pomocí hlavy mnicha. Mimochodem, proč si alespoň na českém festivalu nepohráli s názvem Dumasova románu, jak tomu je v originále.(24.9.2016)

Bohužel jsem viděl jen půlhodinovou verzi, ale i tak to stálo za to. Skvělé originální uchopení, které funguje sice jako parodie a groteska, ale zároveň je to i docela dobrá svižná adaptace klasického románu. Do kolen mě dostalo třeba D'Artagnanovo přebroděni se přes La Manche na koni anebo Kardinál Richelieu, jak si na sebe staví ty židle, aby mohl špehovat královnu :-)(18.8.2010)

[Eskapády 2013] Nejlepší verze Tří mušketýrů a skvělá parodie :-) Viděl sem černobílou českou verzi se zvukovou stopou promítanou z 16 mm filmového pásu. Tuším, že to byla zkrácená verze. | ► Three Must-Get-Theres (vitrážovaná verze bez zvuku)(17.11.2013)

Tenhle film má prostě vtip i nápad, spoustu inovativních hlášek, zůstává ale pořád věrný původnímu Dumasově románu. Doporučuju podívat se na něj s hudebním doprovodem skupiny C.(2.8.2010)

Kdysi jsem se domníval, že když D'Artagnan, tak jedině Gérard Barray. Ale teď uznávám, že Max Linder, v autorské verzi "Ti tři tam musí být", je rovněž velice přesvědčivý. Miládka (Milady de Winter) mi tam nechyběla, zbytečně další problém. Všechny pomíjivé děje mají dvě polohy, tragickou a komickou, tragická většinou předchází, tady je to naopak.(1.4.2017)

• - Film vznikl za podpory produkční a distribuční společnosti United Artists. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)