Tři mušketýři

(festivalový název)
  • USA The Three Must-Get-Theres
všechny plakáty

V tomto filmu Max Linder vytvořil velmi osobité zpracování klasických Tří mušketýrů Alexandra Dumase. Sám se obsadil do role jak jinak než šviháckého D´Artagnana.
Francouzská královna Anna půjčí své přívěsky k náhrdelníku jako projev lásky vévodu Buckinghamovi, který je s sebou odveze do Anglie. Kardinál Richelieu chystá past a přemlouvá krále, aby uspořádal ples, kde královna bude muset svůj chybějící šperk vystavit na odiv. Souběžně se seznamujeme s D´Artagnanem, který se stává mušketýrem. To on zachraňuje královnu, když se vydává do Anglie pro důležitý šperk.
S výtvarným zpracováním ovšem režisér udělal své. Postavy, prostředí, efekty, to vše slouží k výstavbě gagů. A vůbec, co na tom, že velitel mušketýrů je liliputánec? (Weissik)

Xeelee

[Eskapády 2013] Nejlepší verze Tří mušketýrů a skvělá parodie :-) Viděl sem černobílou českou verzi se zvukovou stopou promítanou z 16 mm filmového pásu. Tuším, že to byla zkrácená verze. | ► Three Must-Get-Theres (vitrážovaná verze bez zvuku) ()

radektejkal

Kdysi jsem se domníval, že když D'Artagnan, tak jedině Gérard Barray. Ale teď uznávám, že Max Linder, v autorské verzi "Ti tři tam musí být", je rovněž velice přesvědčivý. Miládka (Milady de Winter) mi tam nechyběla, zbytečně další problém. Všechny pomíjivé děje mají dvě polohy, tragickou a komickou, tragická většinou předchází, tady je to naopak. ()

mortak

Trochu slabší než předchozí dvě Linderovy americké komedie. Asi proto, že i když jde hlavně o parodii, hodně místa je věnováno šermu (Linder byl v něm od mladí mistr) a akci danou dějem románu, a tak se gagy jen řetězí a nestupňují se, jak je tomu v klasické grotesce. Ale musím dát zase pět, už kvůli geniální gradaci cesty do Londýna pomocí hlavy mnicha. Mimochodem, proč si alespoň na českém festivalu nepohráli s názvem Dumasova románu, jak tomu je v originále. ()

Vodnářka

Tenhle film má prostě vtip i nápad, spoustu inovativních hlášek, zůstává ale pořád věrný původnímu Dumasově románu. Doporučuju podívat se na něj s hudebním doprovodem skupiny C. ()

liquido26

Bohužel jsem viděl jen půlhodinovou verzi, ale i tak to stálo za to. Skvělé originální uchopení, které funguje sice jako parodie a groteska, ale zároveň je to i docela dobrá svižná adaptace klasického románu. Do kolen mě dostalo třeba D'Artagnanovo přebroděni se přes La Manche na koni anebo Kardinál Richelieu, jak si na sebe staví ty židle, aby mohl špehovat královnu :-) ()

• Film vznikl za podpory produkční a distribuční společnosti United Artists. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)