Někdy vás život náhodně dostane do situace, kterou nečekáte, ale musíte se s ní vyrovnat jako chlap! Nataša a Dominik se neplánovaně stanou rodiči. Nataša, úspěšná designérka hraček pro děti, dokáže rodinu lépe finančně zabezpečit, a tak se dohodnou, že hlavní část péče o novorozence převezme jako otec na mateřské dovolené Dominik. Ten přistupuje k úkolu s poněkud naivní představou, že mu poskytne dostatek času napsat konečně knihu, kterou dlouho plánuje. Chyba lávky! Dominik musí vynaložit veškerou vynalézavost, aby během prvního roku vůbec zvládnul péči o malého Čeňka, z níž se chvílemi stává boj o přežití. Díky soužití s malým človíčkem však také objeví, kolik podob může mít láska… (CinemArt)

Slepejsek

Upřímně: přesně tohle jsem očekával. Laciný, předem očekávaný humor plný klišé vyplývajících ze základní výchozí situace: muž na mateřské dovolené (nota bene otec neplánovaný, nechtěný, z donucení, s naivní představou, že starat se o mimino jsou vlastně prázdniny). Film ničím nepřekvapí, neosvěží. Od začátku až do konce servíruje jen očekávané (rádoby)vtipné scénky (nekonečněkrát opakované "jak ho nevzbudit, když konečně usne")... Tisíckrát viděné, tisíckrát obehrané. Ani se nezačervená... Literární předlohu jsem nečetl - podle několika scén ale soudím, že je v něm několikrát citovaná - obávám se, že je minimálně tisíckrát vtipnější, protože na rozdíl od filmu dokáže zprostředkovat odlišný samčí pohled. Film se tohoto pohledu vzdává a snižuje se na úroveň přitrouble klišovitých současných "ženských" komedií... ()

Annaroz

Hodnocení mezi dvojkou a trojkou. Hlavně mi přijde dost ulítlý, že dva lidé, kteří si nejsou nijak protivní, dokáží žít vedle sebe téměř dva roky bez sexu a sblížení. Jestli to tak bylo doopravdy, no tak to musí být docela slušní asexuálové. ()

Stupet

Jeden z těch filmů, kde od začátku víte, jak to skončí, ale přesto se ani minutu nenudíte. Moc pěkná komedie. ()

sparrow1

Knížky mám všechny a baví mě. Ale tenhle film je jen nudný a naprosto o ničem. Humor se kamsi vytratil a je to jen taková zvláštni lovestory okořeněná malým prckem. ()

toos

Docela svěží záležitost, která trochu drhne jen občas. Pro mě to bylo nečekaně příjemný překvapení. Nečekal jsem ze zkušenosti s českými "romantickými Komediemi" nic a získal fajn hodinku a půl. To, když se to tak vezme, není zase tak málo... ()

Himbajz

Pohodová komedie. Čtvrtá hvězda, protože jsem byl sám na mateřské, a vím, co to je. Navíc jsem knížku četl a bavil jsem se i tak. ()

DirtyDozen

Tento film jsem si na začátku nechtěl pustit, protože mám taky doma malé dítě a tak nějak jsem tušil, o čem to bude. Nechtěl jsem poslouchat brek i z televize. Nakonec jsem rád, že jsem si ho pustil, konečně nový český film, který se mi upřímně líbil. Herci jej odehráli s lehkostí a po jeho shlédnutí mám dobrý pocit. ()

vinducha

Spokojenost . 1 . půle docela vtipná a nahláškovaná , 2. už je pak ten růžový romantický čajíček. No přeci aby se na to mohli kouknout všichni . Nenudilo , neurazilo  , kásting v pohodě. Všiml jsem si , že už je to asi 4. film , který jsem viděl , kde skutečná manželská dvojice O. Malý a P. Tomicová opět hrají manžele. ()

ssarka

tak takhle by to šlo...velmi civilní herecké výkony a scénář co píše život..kromě toho cukrového konce výborná komedie... ()

Sombreri

Občas jsem si přečetl psané příběhy a uznávám, že jejich literární zpracování umí vyvolat úsměv. Škoda, že film už tuto lehkost a nadhled postrádá.. Nejlepší herecký výkon podává malý Čeněk, ostatní je mdlé, postrádající chemii mezi postavami a tak strašlivě upjaté, že hercům nevěříte ani jediný pohled, či napsaný dialog. Ač se kamera snaží jak může a prokládá nám záběry slunečními paprsky (které mají nabudit to správné pozitivní očekávání a mírnou nostalgii vzpomínek na výchovu vlastních ratolestí), tak to pachuti z filmu nijak nezabrání. Napsané dialogy jsou stejně chytré a emotivní jako prázdný nočník. Zajímavé téma o hrubém selhání občanské nauky základní školy - kapitola věnující se antikoncepci, bylo těžce promarněno a místo vtipnosti a nadhledu (na které jsme zvyklí z knih) zde máme spousty zbytečných záběrů s občasným výňatkem kapitoly z knihy. Nezajímavé a k uzoufání nudné. ()

veronelka20

Deníček moderního fotra jak v původních blozích, tak později jako knihu, resp. knihy, znám velmi dobře, podívat se na film mě ale absolutně nelákalo. Veškerá vtipnost písemné ,,předlohy'' je totiž založena na geniálních jazykových schopnostech autora a jeho dokonale humorném popisu věcí a situací, které vtipné ani zajímavé nejsou samy o sobě ani trochu. Na filmovém plátně jsem si to tedy neuměla vůbec představit a moc mi nepomohla ani upoutávka, přestože naznačovala, že dějová linka bude dovymyšlená. Nestává se často (vůbec), že by byl film lepší než trailer. Ale byla jsem příjemně překvapená. ()

Milo384

Příjemná komedie. Dlouho jsem se u české komedie z prostředí dětí a rodin takto nepobavil. Humor je tvořen lehkou nadsázkou, opravdu mně to sedlo. Zajímavé jsou i různé kamerové záběry. J. Mádl hrál moc dobře nezkušeného fotra a jeho vývoj ve zvládání dítěte. Pro mě nadprůměr, proto 4* ()

mia.com

Knizku jsem cetla, je to po druhe polovine furt dokola, ale jak vam sedi autoruv humor a berete vse s nadsazkou, tak se zasmejete. Film byl fajn, herci taky, dokonce jsme se i zasmali, ale ze by to bylo nejak extra vtipne, se rict neda. A trochu mi chybel nejaky spad. Takze suma sumarum, fajnovy prumer. ()

JB001

Čekal jsem, že to bude lepší. Holt už dávno nejsem cílovka. Vtipný mi to moc nepřišlo a romantickou komedii si představuji jinak ()

Slida79

Jako kdo má děti tak to pochopí 🤣 Voříšková a Madl jsou opravdu skvělí, film je svěží a i když je to předvídatelné na zábavnosti to tomu vůbec neubírá. Za mne na českou komedii 80% ()

T3NK

Bohužel musím konstatovat že v rybníčku českých komedií se v mých očích toto dílo prokousalo až na **** s ohledem na ten zbytek sraček co se u nás točí. ()

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (více)