poster

Pán přílivu

 • USA

  The Prince of Tides

 • Slovensko

  Pán prílivu

Drama / Romantický

USA, 1991, 132 min

Komentáře uživatelů k filmu (78)

 • Autogram
  ***

  Dávnejšie som sa pokúšal film sledovať, ale nešlo to, takže zostal bez hodnotenia. Ani teraz som nebol dokonale spokojný, hlavne pre tú dĺžku, ale tak to v psychologickej praxi chodí, že výsledky neprídu len tak odrazu. Táto psychiatrička sa tomu oddala ešte viac, až mi tie výjavy z minulosti boli dosť nepríjemné.(30.11.2018)

 • golfista
  ****

  Velmi působivý film o skrytých a utajovaných zážitcích z dětství, které mohou ovlivnit celý náš život. Barbra Streisand zvládla obě role (jak za kamerou, tak před ní) bravurně. Na mou osobu tenhle film působí opravdu silně a přiznám se, že nevím přesně čím. Mám ale rád filmy, které dokáží tenhle příjemný pocit u závěrečných titulků navodit, takže mohu jen doporučit.(3.3.2003)

 • kleopatra
  *****

  Když Barbra Streisand něco dělá, ať je to muzika nebo film, dělá to poctivěji než poctivě. V tomhle filmu ráda přehlédnu pár sladkobolných okamžiků, které normálně nesnáším, a klidně se nechám dojímat příběhem dvou lidí, kteří se navzájem "zachránili".(3.9.2004)

 • Houdini
  ***

  Oscar 7 nominací: Nejlepší film, Herec HR - Nick Nolte, Herečka VR - Kate Nelligan, Kamera, Výprava, Hudba, Scénář - A(9.4.2004)

 • Gemini
  ****

  Jsem zdrcen. Já, který z jakéhosi vnitřního patvarného důvodu nesnáším Barbru Streisand, musím uznat, že je to setsakra schopná ženská. A v tomhle filmu i pořádně (a nejenom fyzicky) atraktivní ženská, i když to nehraje roli... Ale víte co? Výměnou za požitek z Pána Přílivu to přiznávám rád, i když mi závěr filmu zkazil odpoledne víc než zpráva o volebních preferencích pro KSČM. Holt život je někdy nespravedlivý:) Skvělé herectví, skvělá výprava, skvělý příběh, skvělá hudba (James Newton Howard umí), prostě nechutně dobrý a silný snímek.(29.5.2006)

 • Tosim
  ****

  Romantika s tajemstvím a přesvědčivými hereckými výkony. Myslím, že víc nikdo ani čekat nemohl.(19.10.2004)

 • Malarkey
  ***

  Barbra Streisand je poměrně známá entuziastka, která se rychle nadchne pro mnoho věcí a tak je o ní hodně slyšet. A to nejenom v písničce Barbra Streisand. Ona to dobře zvládala i předtím. Pán přílivů je třeba stoprocentně její film. Má dobrou postavu, rozjíždí tu docela zajímavé drama, ale po celé dvě hodiny jsem měl pocit, že se mě ten příběh vlastně vůbec netýká. Herci tu třeba nejsou vůbec špatní, ale po dramatické stránce jsem při sledování byl jak chladná jezerní princezna. Nezasáhlo mě to.(31.8.2018)

 • T2
  ***

  Rozpočet $30miliónovTržby USA $74,787,599Tržby Celosvetovo $85,000,000║ /60%/(31.1.2010)

 • tron
  ****

  Streisandovú nemusím, ale Nolte je iné kafé (neviem prečo, ale veľmi sa mi naňho hodí, že jeho postava zažila to, čo zažila). Navyše mám rád Stephena Kinga a jeho obľúbený motív "potlačovaných spomienok".(19.12.2004)

 • movie
  ****

  Působivý filmeček s perfektními hereckými výkony a hudbou Jamese Newtona Howarda.Jen mám pocit, že Nick Nolte tu vypadá dost staře, což je ale si jen můj dojem...(23.5.2002)

 • Faidra
  ****

  Ne, nevěřím, že uvnitř rodiny neexistuje neodpustitelný zločin, nevěřím, že výkupné za vysvobození ze zhoubných hlubin mlčení a drásajících čelistí vzpomínek zaplatíte jen sdílením tajemství a očistnou mocí pláče, a už vůbec nevěřím tomu, že při obsazování rolí Lily a Savannah, v předloze bolestně krásných žen, trochu nezabouchalo pěstí do stolu režisérčino ego. A dost možná bych nevěřila ani tomu, že by na mě kdy filmová verze Pána přílivu mohla zapůsobit se srovnatelnou silou jako anglickojazyková pokladnice, kterou je její předloha, nebýt několika maličkostí. Maličkostí, jež si urvala nemalou část mého hodnocení, je o hlavu mě převyšující Nick Nolte, který mě s pohledem osoby, pro kterou je peklo místem, kam si chodí přečíst ranní noviny, provádí hereckým rájem, a jako při každém svém snímku se mě němě ptá, proč stále ještě není v mé herecké TOP, a já už nemám výmluvy, které bych mu poskytovala místo odpovědi. Maličkosti nevroubily životní cestu autora knihy a scénáře Pata Conroye, platícího daň za svůj dar vypravěčství podobně jako Savannah Wingová, a maličkostí se nedá jako ostatně nikdy nazvat hudba Jamese Newtona Howarda. Maličká není šíře talentu Barbry Streisand a zrovna maličkým se nedá nazvat ani můj knedlík v krku při závěrečných monologových minutách, který není možné splknout ani vyplivnout, musí se jen vydržet a spolu s tichým přikyvováním slovům o touze po dvou životech pro každou lidskou bytost a večerních pohledech k severu nechat zvolna se rozplynout.(8.3.2008)

 • Lynn
  ****

  Film je vcelku slušný, Barbara Streisand se ukazuje být dobrou herečkou i reřisérkou; téma je také zajímavé - jak nás vzpomínky na místy dost neradostné dětství ovlivňují i v dospělosti. Ale přesto bych měla jednu dost podstatnou výtku - co v tomto filmu proboha dělají dialogy (naštěstí jich není moc) á la Rosamunda Pilcher ? Tady měl někdo občas černo v hlavě...Když však přimhouříte oko, zůstává kvalitní film.(10.2.2004)

 • Gilmour93
  ****

  Cvokařka s nemalým frňákem usazeným mezi svůdnýma očima a její hromotlucká chlupatá deka přeplněná sarkasmem i traumaty poznávají účinky terapie láskou.. Po čase mě už poněkud obtěžovala Howardova hudba, ale díky poctivému přístupu autorky, ochrannému štítu humoru (vládne večírek se stradivárkami) a funkčnímu rozuzlení se James Newtonův univerzální sladkobol jeví jen jako malichernost. Romantika a tajemství, to dámy a pánové někdy může být pěkně silná kombinace..(27.7.2017)

 • Kaka
  *****

  Možná by se občas našly i chvíle, kde by mohl zaurgovat střihač, možná je to občas lehoulince natahované, ale to jsou chyby, které se dají odpustit. Jinak ale jeden z nejlepších filmů roku. Upřimný, dojemný, emocemi nabitý.(10.7.2005)

 • sud
  ****

  Citlivé a příjemné romantické drama. Tom toho v životě hodně prožil a bohužel více zlého než dobrého. Deprese řeší kouřením a pitím. Stejně tak jeho sestra Savannah prožila hodně krušných chvil a pokusila se o sebevraždu. A právě Tom pomáhá psychiatričce Susan svoji sestru léčit. Nick Nolte je v roli Toma výborný a přesvědčivý a jeho vyprávění za pomocí flashbacků je vážně silné a dojímavé. Barbra Streisandová se na postu režie i v roli Susan snažila a odvedla dobré herectví. Snad jedinou vadou na kráse tohoto filmu je vzniknuvší milostný vztah mezi Susan a Tomem. Připadá mi to jako velký útok na divákovy city. Kdyby film byl založen pouze a jen na Tomově vyprávění o neradostné minulosti za pomocí flashbacků byla by to silná a dojemná podívaná na jasných pět hvězdiček. Takto je můj celkový dojem na dobré čtyři hvězdičky.(8.4.2006)

 • k212
  ****

  Docela i deprese, i přestože se jedná o rozmáchlé love-story. A herci jsou do detailů opravdu výborní. Opravdu docela slušný citový zážitek.(10.3.2003)

 • misterz
  ****

  Film, z ktorého cítiť poctivú a veľmi tvrdú prácu pani režisérky. Zároveň mám však dojem, že sa nedokázala vyhnúť typickej ženskej predstave o romantike, citovej nátlakovosti a účelovej sentimentalite. Prvá polovica a i kúsok ďalej bola výborná, človek čaká aké rodinné tajomstvo to z Toma vypadne a musím uznať, že to nebolo najhoršie. Tiež scenár okolo toho a skladba deja ušli a celkom ma aj zaujali. Koniec však už srší trápnosťou a presladenou romancou, až takou, že sa mi chcelo od toho odvracať oči, cítil som sa trápne aj za nich. Niekedy je menej viac, ale aj napriek tomu hodnotím snímok ako nadpriemerný. 70/100 Videné v rámci - Project 52 Films by Woman.(17.1.2016)

 • sochoking
  ****

  Nick Nolte huláka v tomto filme ako chuj!(26.9.2018)

 • Chrustyn
  ****

  Zajímavý a poutavý romantický film, který v sobě skrývá nejedno překvapení. Vynikající herecké výkony a poutavý příběh zaručují velice kvalitní podívanou.(26.12.2010)

 • Sofia
  *****

  Smutný a zároveň krásný příběh. Drama i love story. Citlivá režie Barbry Streisand. Úžasný Nick Nolte. Kdysi jsem četla i knížku. Můj oblíbený konec a rozhovor v restauraci: "Miluješ ji více? Ne, jen déle..." Prostě srdcová záležitost!(10.9.2006)

 • Janek
  *****

  Polykám svou mužskou ješytnost a přehlížím "sladkobolné okamžiky" v jinak výborném filmu, který ovlivnil jedno mé středeční ráno, kdy tento film běžel v televizi. Výborný Nolte, kvůli kterému bych si to pustil znovu. Příjemné. 90%(19.1.2008)

<< předchozí 1 2 3 4
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace