Až na Měsíc

Steven Price

Gennie Rim, Peilin Chou

Edie Ichioka
  • Slartibarkfast

Pohádka s pěknou animací, která nejspíš cílí na menší diváky, respektive divačky. Příběh je přímočarý a jednoduchý jako facka. Jelikož nejsem fanouškem zpívaných pohádek, a když už, tak velmi skrovným zastoupením, moc jsem si to neužil. Postrádal jsem v tom pevnější konstrukci příběhu, který mi přišel, dokonce i pro malé diváky, spíš hloupý. Zásadnější události na začátku a konci filmu vyplnil nesmyslný, kýčovitý a fantasticky přepálený barevný balast. Jak už to zkrátka u východních tvůrců bývá, okázalé hudební show, plné světel a laserových efektů, se nevyhnuly už ani pohádkám, což mi dost vadilo. Závěr už je jen čistá citová "vydíračka", takže se to snaží tvůrci alespoň zachránit slzami citlivých diváků, kterých se najde určitě dost, a celkový dojem to malinko zachrání. Za mne však nekompromisní a chladné dvě hvězdy a to ještě přihazuji za nadstandardní dabing, o který se tvůrci původního snímku vlastně vůbec nezasloužili. 35%(12.11.2020)

Ztratil sem matku v podobném věku, jako hlavní hrdinka a scénář velice uvědoměle ukazuje čím si poté dítě prochází. Ano má to své chyby. Druhý akt se trochu vleče, ale jako celek to přináší velmi důležitá poselství o smrti, rodině a přátelství která, i když se dospělému mohou zdá vyčpělá, je třeba dětem připomínat. Plus samozřejmě jde o vizuální, profesionálně odvedenou žranici. Za mě plná palba.(23.10.2020)

• LND

Začátek super, ale později se příběh začal ubírat směrem, který je na můj vkus až příliš infantilní. Vlastně vůbec nevím, co si z toho mám odnést. Ani nedokážu říct, jestli byla měsíční bohyně hodná nebo zlá. Želatinový vzhled měsíční říše mi připadal dost odbytý. Tvůrci si mohli dát víc záležet, protože potenciál pro různé srandičky a komické figurky byl obrovský. Jednu hvězdu dávám za úvod na Zemi, druhou za titulní píseň od Phillipy Soo a rap battle při ping pongu.(30.10.2020)

• honajz2

Evidentně jsem nepoučitelný, když jsem se po Willoughbyových zařekl, že si animák od Netflixu v životě nepustím. Do Až na Měsíc jsem i tak vkládal nějaké naděje, ale nakonec mě to strašně zklamalo. Hned na začátku samozřejmě musí umřít maminka (to je takové originální téma, v animácích na to jen tak nenarazíte a na myšlenku o smíření se s odchodem milované osoby už vůbec ne, že?), ale tady v tak patetické a vyděračské scéně, že jsem z toho dostal záchvat smíchu. Pak už jsem se za celý film tak nezasmál, ještě mě teda pobavil důvod, proč má ta holka tak divný účes, ale i tahle scéna byla myšlena evidentně vážně... Každopádně v patetickém citovém vydírání tenhle film úspěšně pokračuje dál a zbylá stopáž je tvořena z přehršle otravných písniček, nesympatických postav, pak samozřejmě nesmí chybět nějaké lostomilé ňuňu zvířátko a ještě tu je halucinogenní svět na Měsíc postrádající jakýkoli smysl (kde se tam vzali ti motorkáři? co je ta měsíční civilizace vůbec zač?). Jasně, jasně je to pohádka, chápu, nejsem tak blbý, ale když to nedává smysl ani ve vlastním vytvořeném světě, je to problém. Vůbec celý ten film je neskutečně otravný a patetický. Částečně ho z bídy tahá postava radioaktivního červopsa, který aspoň jednu nebo dvě dobré hlášky prohodil, ale jinak se mi to fakt nelíbilo. Je to jenom typický vyděračský Disney kýč co není od Disneyho... Ale tak třeba je to jenom moje vina, že to nedokážu docenit, co já vím. Slabé 2*(26.12.2020)

• FritoleXx

Přijemnou animaci, sympatickou hrdinku s roztomilým králičím sidekickem, či zajímavý nádech čínské mytologie po pár desítkách minut střídá dětinská stylizace plná barevných zvířátek, svítících koláčků a dalších infantilních blbostí, kterým nepomáhají ani nudně stereotypní a otravné vedlejší postavy. A co opravdu vůbec nepomáhá, je stupidní písnička každých 10 minut filmu.(12.2.2021)

• - První animovaný film od Sony, který měl premiéru na Netflixu a ne v kinech. (SONY_)

• - Audrey Wells napsala scénář před svoji smrtí v roce 2018. Tento snímek je jí také věnován. (SONY_)