Nevyjasněné záhady - 2. svazek (2020) (série)

Duchové cunami (S02E04)

(epizoda)
  • USA Tsunami Spirits
Dokumentární / Krimi / Mysteriózní
USA, 2020, 48 min

V březnu roku 2011 došlo v Japonsku k ničivému zemětřesení a cunami. Obyvatelé postižených míst popisují, jak se těsně potom setkali s duchy mrtvých. (Netflix)

mijec

Hviezdičku dávam za zábery potvrdzujúce presilu prírody nad človekom. Čo sa samotnej záhady týka, toto mi prišlo ako epizóda ani nie do počtu. Snažia sa to uhrať na nejakú ducharinu, ale toto im nevyšlo. S dramaturgiou seriálu to neladí ani len v tom, že na konci nemajú koho a prečo vyzvať, aby sa ozval, ak by vedel pomôcť pri riešení záhady. ()

Arsenal83

Z niektorých príbehov mrazilo a boli dobre zahrané. A napriek tomu, že je to k neuvereniu, tak svoju atmosféru to malo. Japonci a duše ich mŕtvych je súčasť ich kultúry a tak vyzerá aj ich pokoj, keď o tom hovoria. ()

chrispe

Jenom debilku jakože já může po hodinovém převalování v posteli napadnout, že by si mohla něco pustit, a vybere si tohle. Ne, spát se mi vážně nechce. Husinu mám až na... no nic. Těžko říct, těžko soudit tuhle epizodu. Člověk buď věří, nebo nevěří. Prakticky všechno bylo jedna paní povídala a bez důkazů (a nezaplacený jízdy za protočený kilometry na tachometru vážně jako důkaz neberu). Co se týče Ami, i tam je to zkrátka diskutabilní a jde o to, zda jí člověk věří. Duchové o kterých mluvila byli anonymní, takže opět bez důkazu. ()