Reklama

Reklama

Nevyjasněné záhady

(TV seriál)
  • USA Unsolved Mysteries
Trailer 2

Série(2) / Epizody(12)

Obsahy(1)

Legendární dokumentární seriál se vrací na obrazovky s další várkou záhadných zmizení, šokujících vražd, nadpřirozených setkání a dalších skutečných případů. (Netflix)

Recenze uživatele honajz2 k tomuto seriálu (5)

Záhada na střeše (2020) (S01E01) 

Je to přinejmenším zajímavé a musím přiznat, že na těch 53 minut mě to hodně zaujalo. Ten případ je hodně zvláštní a už vůbec je divné, že ten Reyův kamarád nikdy nechtěl vypovídat. Jenže i tak jsou tam věci, které mi moc nesedí - třeba nechápu, kdyby někdo chtěl Raye zabít, proč by to prováděl tak složitě. Navíc ten pád ze střechy mi připadal proveditelný... Ta konspirace se Zednáři je sice zajímavá, včetně toho nalezeného vzkazu (ačkoli - byl zezadu na notebooku a nejmíň týden si ho nikdo nevšiml?), ale kdoví, jak to vlastně bylo... Na pilot je to zajímavé, ale zase nechci zbytečně nadhodnocovat, takže zatím dávám slabé 4* ()

13 minut (2020) (S01E02) 

Tvl, tenhle seriál se měl jmenovat Nevyjasněné vraždy, ne Nevyjasněné záhady... I druhý díl se věnuje zmizení a následnému nalezení mrtvoly, takže jedinou záhadou je těch neobjasněných 13 minut. A většinu dílu se ani nespekuluje, spíš se nudně mluví o rodinných vztazích a většinou je to pořád to samé dokola. Třeba o těch neidentifikovaných lidem, co stáli v těch 13 minutách před kadeřnictvím, se spekuluje minimálně. to jsem si teda pod názvem seriálu představoval, že se budou řešit všemožné záhady, ne jen vraždy... Každopádně, kdybych měl soudit jen podle téhle epizody, asi bych obvinil Roba, jelikož se choval... prostě divně. Ale kdo mi zaručí, že to není vina střihače, který z něj vlastně udělal oběť? Slabé 3* ()

Dům hrůzy (2020) (S01E03) 

Tenhle díl Nevyjasněných vražd (což je skutečně trefnější název, jelikož k záhadám to má relativně daleko) tu je hodnocen ze všech nejlíp, tak jsem taky čekal něco pořádného. A dostal nijak zajímavý případ, na kterém je záhadného skutečně málo, jen to, kam ten chlap zmizel. Jinak už je relativně odhaleno snad všechno a odpovědi všech, co zde účinkují, podle mě nejsou daleko od pravdy. Takových kriminálních případů je hromada a já se ptám - proč o tom točit dokument? Čím tyhle vraždy a jedno zmizení bylo tak tajemné, záhadné, jedinečné? V prvním díle byly zamyšleníhodné konspirace, v tom druhém se vražda odehrála během nevyjasněných 13 minut, přičemž vše předtím odpovídalo normálnímu pracovnímu dni. V obou dílech nějaká záhada skutečně je. Ale tady? Sorry jako... Já fakt od tohohle seriálu čekal nevyjasněné ZÁHADY - duchy, UFO, podivná zmizení beze stopy s minimem možných teorií, kam ten člověk zmizel, záhadné zvuky ozývající se odnikud, předpovídající sny, jejich sdělení se pak skutečně stala, samovznícení, atd. Od všeho něco, ačkoli z pátrání po duších a UFO se postupem času stala reality show fraška (hlavně teda u těch duchů), ale tak kruci, každý fanoušek těchto záhad o tom rád uvidí něco serióznějšího. Tohle se věnuje jenom vraždám a jestli ty ostatní budou stejně "záhadné", jako takhle, tak s tímhle seriálem asi seknu. Zkusím to do pátého dílu, tam už by mělo být něco jiného, ale nějakou naději v další sledování moc nevidím. Slabé 3* ()

Kdo tě hodí domů? (2020) (S01E04) 

Jednalo se o vraždu z nenávisti? Na takových 95% ano. Měl by případ stále zůstat otevřený? Ano, určitě. Je tahle vražda něčím tak významná, odlišná a záhadná, aby o ní byl díl do tohohle pořadu? Ani náhodou. Není v tom žádná záhada, takové vraždy se odehrávají stále. Trošku mě zaujalo jedině to, že jeho mrtvolu našli beze stopy jakéhokoli páchaného násilí bez něj, ale ani tady nevidím nic záhadného, udělat se to dá jednoduše. Netflix i tady potřeboval nejmíň jeden díl na téma rasismu na černoších, ale fakt nešlo vybrat aspoň trochu záhadný případ? 2* ()

UFO z Berkshire (2020) (S01E05) 

Podle ČSFD nejhorší epizoda z tohohle projektu, podle mě ta nejlepší. Spolu s hned tou první jsou jediné, které nějak vypadají, ale tahle se podle mě povedla víc. Konečně jsem se v tomhle seriálu dočkal něčeho jiného, než nevysvětlených vražd a naštěstí to dopadlo dobře. Je to nestranně podané - můžete věřit těm, co to údajně zažili nebo můžete věřit těm ostatním, protože o tomhle podivném případu nebyla žádná zpráva v novinách, ani žádný spis na Berkshirské policejní stanici. A jediný důkaz o údajné spoustě hlášení - páska z vysílání místního rádia - je nenávratně ztracen. Přesně takhle jsem si tu epizodu představoval - předala dostupné informace, nestranně představila lidi se záhadou spojené a neutrální uzavření, žádné přehnané řeči o "jasném důkazu mimozemského života". Ono taky jak jinak tohle téma uzavřít, když se v něm dost těžko cokoli prokazuje. Jenom konec mě zklamal, jelikož v něm všichni pamětníci opakovali to samé pořád dokola - evidentně pro natažení dílu. Ale jinak jsem celkem spokojený a přesně tyhle záhady jsem od toho celou dobu čekal. A i když většina epizod bude jenom o vraždách, tak ať jsou skutečně záhadné. Pak teprve budu s tímhle pořadem spokojený. 4* ()

Reklama

Reklama