Reklama

Reklama

Mám vás ráda, ať se stane cokoli

  • USA If Anything Happens I Love You

VOD (1)

Obsahy(1)

Príbeh o odcudzení manželov, ktorí za tragických okolností prišli o dcérku. (toi-toi)

Recenze (35)

PEZ 

všechny recenze uživatele

Jednoduché ale pritom to tne riadne do živého. Keďže sme už videli v správach takéto tragické udalosti už toľkokrát. Ale nikdy v správach neukážu čo to následne urobí s rodinami. Takže preto plné hodnotenie odo mňa. Nikdy by som to nechcel zažiť. Tento kraťas dokázal u mňa vyvolať silné emócie aj bez slov. Mimochodom Oscar za najlepší krátky animovaný film a k tomu tona ďaľších ocenení na iných festivaloch. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

+2* Vyrovnávání ze ztráty dítěte je dlouhý proces, ale aby to byl jediný nosný prvek animovaného kraťasu mi přijde hodně prvoplánovitý. Vznikl z toho prostý sentimentálně podaný snímek bez dialogů, který nemá žádnou přidanou hodnotu a jen chce rozesmutnit. Jednoduchá animace mi nevadila, ale na základě mých výtek nedokážu dát víc. Ale rozhodně nezatracuji a věřím, že někomu může být blízká [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Reklama

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

jestli mě něco překvapuje,tak jsou to výtky k tvůrcům,že to měli udělat tak a tak,aby to vypadalo takhle a takhle.Osobně předpokládám,že ten animák vypadá přesně tak jak má a jak tvůrci chtěli aby vypadal.Co se týká příběhu,tak tam se to ve mě z´trochu tluče.Nemám moc rád filmy/seriály,které mě prvoplánově tlačí někam a snaží se mě dojmout za každou cenu a to tady trochu cítím.Na druhu stranu zobrazované téma je aktuální (hlavně v US&A) a každá ztráta bolí.A takováhle - pro mě nepředstavitelná - ještě mnohonásobně víc...70% ()

Kobitch 

všechny recenze uživatele

Dost možná vítěz nadcházejícího oscarového klání. Vůbec bych se tomu nedivil, vzhledem k tématu, které je (bohužel) pro Ameriku jednou z velkých bolestí. Ztráta dítěte je hrozná, ať už se stane jakkoliv, tady už by se nemuselo nic dodávat. Ale pokud se to stane za těchto tragických okolností, je to síla. Film jako takový hodnotím průměrnou známkou. Samozřejmě, že takové téma se vás dotkne, ale z čistě „filmového“ hlediska mi snímek nepřišel ničím vybočující, nebylo tam moc překvapujících okamžiků. Animace je dost slabá (což by mi až tak nevadilo, pro dané téma mi přišla volba vhodná), hudba patřičně smutná. Mám z toho dojem jakési prvoplánovosti. Ne že by na toto téma nemohly vznikat filmy, ale zde mi to přišlo až moc šablonovité. [Oscary 2020] ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Veľmi slabučká animácia a podľa toho to aj hodnotím. Nehodnotím tému, lebo zbrane na školách a rozpady rodín je téma naozaj silná. Ale len kvôli tomu neznamená, že snímok je kvalitný. Zadať silnú tézu a načmárať niečo šedou ceruzkou neznamená, že to je dielo automaticky kvalitné ako celok. Na mňa tak nezapôsobilo, ale nejaké náznaky emotívnej výpovede tam boli, takže nechávam na priemere. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Píseň, která v tomto počinu zazní, nese název „1950“ a je od zpěvačky King Princess. (luka4615)

Reklama

Reklama