Reklama

Reklama

Mám vás ráda, ať se stane cokoli

  • USA If Anything Happens I Love You
Krátkometrážní / Animovaný / Drama
USA, 2020, 12 min

Obsahy(1)

Príbeh o odcudzení manželov, ktorí za tragických okolností prišli o dcérku. (toi-toi)

Recenze (27)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

jestli mě něco překvapuje,tak jsou to výtky k tvůrcům,že to měli udělat tak a tak,aby to vypadalo takhle a takhle.Osobně předpokládám,že ten animák vypadá přesně tak jak má a jak tvůrci chtěli aby vypadal.Co se týká příběhu,tak tam se to ve mě z´trochu tluče.Nemám moc rád filmy/seriály,které mě prvoplánově tlačí někam a snaží se mě dojmout za každou cenu a to tady trochu cítím.Na druhu stranu zobrazované téma je aktuální (hlavně v US&A) a každá ztráta bolí.A takováhle - pro mě nepředstavitelná - ještě mnohonásobně víc...70% ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Veľmi slabučká animácia a podľa toho to aj hodnotím. Nehodnotím tému, lebo zbrane na školách a rozpady rodín je téma naozaj silná. Ale len kvôli tomu neznamená, že snímok je kvalitný. Zadať silnú tézu a načmárať niečo šedou ceruzkou neznamená, že to je dielo automaticky kvalitné ako celok. Na mňa tak nezapôsobilo, ale nejaké náznaky emotívnej výpovede tam boli, takže nechávam na priemere. ()

Reklama

PEZ 

všechny recenze uživatele

Jednoduché ale pritom to tne riadne do živého. Keďže sme už videli v správach takéto tragické udalosti už toľkokrát. Ale nikdy v správach neukážu čo to následne urobí s rodinami. Takže preto plné hodnotenie odo mňa. Nikdy by som to nechcel zažiť. Tento kraťas dokázal u mňa vyvolať silné emócie aj bez slov. Mimochodom Oscar za najlepší krátky animovaný film a k tomu tona ďaľších ocenení na iných festivaloch. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

+2* Vyrovnávání ze ztráty dítěte je dlouhý proces, ale aby to byl jediný nosný prvek animovaného kraťasu mi přijde hodně prvoplánovitý. Vznikl z toho prostý sentimentálně podaný snímek bez dialogů, který nemá žádnou přidanou hodnotu a jen chce rozesmutnit. Jednoduchá animace mi nevadila, ale na základě mých výtek nedokážu dát víc. Ale rozhodně nezatracuji a věřím, že někomu může být blízká [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

JamesSi 

všechny recenze uživatele

Vidím, že se to tady spoustě lidem líbilo, ale za mě slabý průměr. Emotivní téma to má, to ano. Ale jinak.... Animace jde, ale má to strašně málo snímků za sekundu. Skoro to vypadá jako lepší animatik. Školní střelby jsou špatné. Myslím však, že kdyby vybrali smrt, která je častější (např.: přejetí autem) nepůsobilo by to tak divně. Samotnou střelbou se film nezabývá a je to skoro jen jako šokující závěr. Lépe zpracované toto téma bylo například ve filmu Polytechnika, kdy vidíme všechny možné následky podobného činu na různých postavách. A pointa, že jediné, co rodiče drží pohromadě je vzpomínka na mrtvou dceru je celkem depresivní, ale přišlo mi, že to tvůrci zamýšleli spíše hořkosladce. 5/10 ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Píseň, která v tomto počinu zazní, nese název „1950“ a je od zpěvačky King Princess. (luka4615)

Reklama

Reklama