Epizody(13)

Jeoffrey

Původní komentář z 26.9.2020: Tohle přeci nemyslí vážně, nebo ano? Už jsem toho o tomto anime napsal hodně ve zdejší diskuzi a i ve svém deníčku, ale pořád si připadám, jako kdybych ještě neřekl vše. Když si tak rovnám v hlavě letošní sezónu a hledám anime, které mě bavilo nejvíc, tak ten neposedný, zlomyslný malý chlapec ve mě, který miluje zábavu a ulítá na divných věcech, prostě křičí, že tohle anime bylo něco úžasného! Občas v dlouhých chvílích jsem si říkal, kým bych chtěl být, kdybych byl reinkarnován do nějakého fantasy světa a ještě nedávno byla moje odpověď Momonga (protože být drsný, silný dvoumetrový kostlivec s vlastním harémem a strategickou genialitou by bylo sakra fajn, navíc mám slabost pro záporáky), ale dnes si říkám, že bych možná chtěl radši být Anos Voldigord. Házet krutopřísné hlášky ve stylu "opravdu sis myslel, že tohle zabere", donutit tsundere dívku, aby se v mé přítomnosti chovala roztomile, mít vlastní fanklub, který o mě skládá písničky a být tak silný, že mě nikdo a nic neporazí - to je overpover fantasy nového levelu. Viděl jsem hodně anime se silnými hrdiny a žádné nebylo takhle zábavné a pitomé zároveň. Dlouho jsem se u něčeho takhle nesmál a zároveň mi vše přišlo tak zatraceně cool. Roztočit hrad jako káču, s písní fanynek v zádech předávat poselství míru silnější než celé hnutí Hippies, být krutý, ale spravedlivý. Anos je splněným snem o dokonalém hrdinovi se stoickou povahou, přelevlené postavě, která ale nepůsobí hloupě, muži který se umí chovat k ženám. Jeho tresty jsou přísné, ale uspokojivé. Navíc tolik meme materiálu a podivného cringe jsem v anime seriálu taky dlouho neviděl. Miluji originalitu a tady jí dostávám spousty, je to hromada splněných snů z jiných klišé fantasy anime, kdy jsem si říkal, co by teď udělal opravdu dobrý hlavní hrdina. Ale je to hodně o hlavním hrdinovi, zastiňuje všechny a pouze když sám dovolí se nějaká postava dostane na výsluní. Jediný, kdo s ním trochu drží krok, je Lay, který mi přinesl během pár dílů lepší romantickou linku než celé Stmívání a jejich vzájemné souboje už od toho prvního mají opravdu jiskru i pár hodně divných momentů (takže je to i trochu bromance). Líbila se mi i akce, mělo to spád. Prostě tohle pro mě byl zážitek - každou sobotu, hned jak vyšel nový díl, jsem byl u toho a většinou jsem odcházel dobře pobaven a plný očekávání, čím mě příště překvapí. Bál jsem se, že se ta míra bláznivosti vyčerpá, že to spadne do nějakých klišé, že to Anos se svým charizmatem neutáhne - nic z toho se nestalo a v každém díle bych našel něco z čeho mi šla brada dolů a já padal do kolen, jak moc přepálené, pitomé, nebo naopak skvělé to bylo. Na druhou stranu je tu ale ten klidnější hlas v mé hlavě, který říká, že tomuhle přeci nemůžu dát pět hvězdiček a postavit to mezi ty nejlepší seriály, které jsem kdy viděl, vždyť to přeci byla přehnaná blbost. A tak se obě tyto části mé osobnosti shodli na kompromisu, dám teď ty nejsilnější 4* co znám a budu o tom mluvit kde se dá a s kým se dá a třeba najdu někoho, kdo z toho byl také tak unesený jako já, i když tady to asi nebude. Ale hodnocení na jiných databázích mi dávají naději, že jsem se nezbláznil, že můj vkus možná není až tak šílený a že to bylo vážně super anime a až se mi to rozleží v hlavě, pak se vrátím, plný sebevědomí a se slovy "snad jste si nemysleli, že mě něco zastaví" to hodnocení možná zvednu (minimálně až se na to někdy brzy ještě jednou podívám). Absolutně absurdních 8,4/10 () (méně) (více)

Hees

Zoberieme jeden vysoko kvalitný charakter hrdinu ah ospravedlňte ma nie hrdinu, ale démona, ehm ospravedlňte ma nie len démona, ale šéfa všetkých démonov menom Anos a dáme tento vynikajúci charakter do priemerného príbehu s priemernými ostatnými postavami. Kolísajúca kvalita prvej série, občas nejaká situácia poteší a občas je to trochu slabšie. Dúfam, že nabudúce skúsia spraviť Japonský názov ešte dlhší, aby mi zlyhalo vyhľadávanie v MAL. Podľa môjho názoru toto anime dokonca ani nie je háremovka (aspoň čo sa týka prvej série), lebo hlavný hrdina ani nejako nejaví záujem o množstvo dievčat napriek tomu, že má vlastne aj svoj vlastný fan klub a to je preto, že keby nestačia divákom ženské charaktery, ktoré tam už sú tak pre istotu pridali ďalších myslím, že sedem, aby bolo na čo sa pozerať. Potešilo ma trochu aj to, že vedľajšie charaktery mali nejakú tú romantiku medzi sebou a to sa v podobných anime ako je toto veľmi často nestáva. Hlavný hrdina Anos je proste šéf a robí si tam čo len chce a kedy chce a to je vlastne na tomto anime zábavné, že všetci potom pozerajú, že wau a to sa deje opakovane a opakovane. Potešia aj menšie "šarády" na konci. tým myslím, že koniec prvej série je naozaj nápaditý a dobrý. Za mňa naozaj nadpriemerný priemer, ale bohužiaľ chýbala tomu nejaká maličkosť, aby som si anime zapamätal. ()

gumbo

Je to škoda, tak cool OP MCH člověk jen tak nenajde. Bohužel ani on, ani jeho sympatický harém to nezachrání. Má to totiž dvě zcela zásadní velké chyby. 1) Nesmyslný děj. Už někde v polovině, tak nějak tušíte, že vysvětlit proč se všechno děje je prakticky nemožné a pokud není scénárista kouzelník bude muset být vysvětlení toho kdo je hlavní záporák a jak se to všechno sešlo strašně nesmyslná píčovina. A samozřejmě také je. Při zpětném pohledu pak 80% děje naprosto nedává smysl. 2) Až příliš OP hlavní hrdina. Když v jednom z prvních dílů MCH s prstem v nose dokáže zlikvidovat boha co ovládá čas, tak víte, že tady prostě nikdy žádné nebezpečí hrozit nebude a když prvních pár bitek končí takřka atomovou explozí je jasné, že tady prostě někdo neumí gradovat děj a správně postavit příběh. | Takže ikdyž tu máme celkem sympatické postavy, teoreticky zajímavou linku o návratu do světa po pár tisících letech, tak to prostě v konkurenci naprosto neobstojí. Nějak si nedovedu představit co by se mohlo řešit ve druhé řadě, protože náš Demon lord může všechno co si usmyslí vyřešit lusknutím prstu. Superman Demon Lord. 50% ()

DaweForeman

Popravdě, když jsem četl to něco málo z mangy, tak mě nadchl tento počin víc, než když jsem sledoval anime. Chybí tomu to napětí a plyne to rychle. Ono samo o sobě to člověk nemůže brát vážně vzhledem k jednostranosti ve prospěch hlavního hrdiny, kdy tu ani drama nemůže vznikat, nebo případně kvůli komedickým prvkům, které nějak tu vážnost zabijí. Dále je tu pak romantická stránka, která tu má celkem zajímavý potenciál, ale jaksi to není dotažené do konce, což je celkem škoda. Příběh jako takový je celkem jednoduchý, kdy je to celkem předvídatelné až tedy na konec, kdy mě pouze trochu překvapil ten konec s tou identitou falešného démonního lorda, která byla skrytá za další trochu předvídatelnou záhadou. Obecně to neurazí, ale člověk si z tohohle moc neodnese. Animace je celkem slušná a po hudební stránce to není výrazné. ()