Maó gakuin no futekigóša: Šidžó saikjó no maó no šiso, tensei šite šisontači no gakkó e kajou (TV seriál)

• Japonsko

Maō Gakuin no Futekigōsha: Shijō Saikyō no Maō no Shiso, Tensei Shite Shison-tachi no Gakkō e Kayou

• Japonsko

魔王学院の不適合者 ~史上最強の魔王の始祖、転生して子孫たちの学校へ通う~

The Misfit of Demon King Academy: History's Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

Animovaný / Fantasy

Japonsko, 2020, 4 h 59 min (Minutáž: 23 min)

Šin Ónuma

Keidži Inai

Popravdě, když jsem četl to něco málo z mangy, tak mě nadchl tento počin víc, než když jsem sledoval anime. Chybí tomu to napětí a plyne to rychle. Ono samo o sobě to člověk nemůže brát vážně vzhledem k jednostranosti ve prospěch hlavního hrdiny, kdy tu ani drama nemůže vznikat, nebo případně kvůli komedickým prvkům, které nějak tu vážnost zabijí. Dále je tu pak romantická stránka, která tu má celkem zajímavý potenciál, ale jaksi to není dotažené do konce, což je celkem škoda. Příběh jako takový je celkem jednoduchý, kdy je to celkem předvídatelné až tedy na konec, kdy mě pouze trochu překvapil ten konec s tou identitou falešného démonního lorda, která byla skrytá za další trochu předvídatelnou záhadou. Obecně to neurazí, ale člověk si z tohohle moc neodnese. Animace je celkem slušná a po hudební stránce to není výrazné.(26.11.2020)

Chvliku jsem přemýšlel mezi 2/3, ale přikláním se ke 3*. Důvod? Je to jedno z mála anime této sezóny, na které jsem se i těšil. Neoplývá žádnou hlubokou myšlenkou, je tu klasický scénář "jsem nejsilnější a okolo toho se bude točit každá episoda", ale autoři si to vzali k srdci, začali si z toho dělat srandu a ve výsledku je tu naprosto nelogická pasáž událostí, kterým se prostě musíte kvůli jejich absurditě ze srdce smát, nebudete to řešit a jen si jízdu užijete. Pokud bych měl říct, zda to má něco, co ostatní anime nemají, musím zklamat. Také bych to nedoporučil nikomu, kdo hledá dobré anime. Je to jakási "jednohubka", pokud nechcete nad ničím přemýšlet a užít si stupidní příběh, který ničím neurazí a naopak, pokud ho necháte, rozesměje. Nejvíc bych to připodobnil k Mahoujin Guru Guru (2017), které si ze sebe také dělalo totální srandu, jen z trochu jiného pohledu. Závěr: Pokud se chcete odreagovat, hledáte krátké 13-dílné anime o overpowered kapitánovi, nehledejte dále. Ale nečekejte hloubku ani záchvaty smíchu. Demon Anus! 65 %(26.9.2020)

• Scalpelexis

[Shlédnuty 2 epizody, drop] Kdo kdy shlédl nadávkami opředený Irregular at Magic High School, tak vlastně nemusí ztrácet čas slédováním této diskontní kopie, kterou poznáte už jen téměř totožným názvem. Anime není o ničem jiném než o ústavičném podceňování hlavní postavy, která by mrknutím svých nablýskaných očíček zploštěla zemi, rozesmála sochu nebo letěla stíhačkou pozpátku. Po cestě kolem našeho Maou-sama zvlhlo všechno dámské spodní prádlo budoucího harému, konstatně se láduje houbovou omáčkou a je prohlašován za "milého", když pár minut předtím Xkrát popravil neuctivého neznaboha jeho osoby. Neříkám, že by mě někdy studio SILVER LINK překvapilo, ale všeobecně nechápu adaptaci těhle tragických odpadů.(13.7.2020)

Příjemné překvapení letní sezóny. Ačkoliv se na první pohled může zdát že se jedná o hloupou harémovou komedii plnou ecchi a hloupého nadrženého hrdiny a první dvě epizody tomu napovídají. Ovšem po třetí epizodě se anime přehoupne. Ecchi zde úplně chybí, o harému nemůže být řeč, romantika je sice zde, ale převážně mezi vedlejšíma postavama. Anime je překvapivě správně krvavé, hlavní hrdina nepřemáhá protivníky silou přátelství ale silou brutální, jen aby je mohl oživit a ještě parkrát zmasakrovat. Zápletka je zajímavá, až do 12 epizody není jasno kdo včem má prsty (což je také velké překvapení) sem rád že sem nedal na některé komentáře a anime shlédl. Mezi podobnými anime skvost, jinak lepší nadprůměr. Dávám ****(21.9.2020)

Tohle přeci nemyslí vážně, nebo ano? Už jsem toho o tomto anime napsal hodně ve zdejší diskuzi a i ve svém deníčku, ale pořád si připadám, jako kdybych ještě neřekl vše. Když si tak rovnám v hlavě letošní sezónu a hledám anime, které mě bavilo nejvíc, tak ten neposedný, zlomyslný malý chlapec ve mě, který miluje zábavu a ulítá na divných věcech, prostě křičí, že tohle anime bylo něco úžasného! Občas v dlouhých chvílích jsem si říkal, kým bych chtěl být, kdybych byl reinkarnován do nějakého fantasy světa a ještě nedávno byla moje odpověď Momonga (protože být drsný, silný dvoumetrový kostlivec s vlastním harémem a strategickou genialitou by bylo sakra fajn, navíc mám slabost pro záporáky), ale dnes si říkám, že bych možná chtěl radši být Anos Voldigord. Házet krutopřísné hlášky ve stylu "opravdu sis myslel, že tohle zabere", donutit tsundere dívku, aby se v mé přítomnosti chovala roztomile, mít vlastní fanklub, který o mě skládá písničky a být tak silný, že mě nikdo a nic neporazí - to je overpover fantasy nového levelu. Viděl jsem hodně anime se silnými hrdiny a žádné nebylo takhle zábavné a pitomé zároveň. Dlouho jsem se u něčeho takhle nesmál a zároveň mi vše přišlo tak zatraceně cool. Roztočit hrad jako káču, s písní fanynek v zádech předávat poselství míru silnější než celé hnutí Hippies, být krutý, ale spravedlivý. Anos je splněným snem o dokonalém hrdinovi se stoickou povahou, přelevlené postavě, která ale nepůsobí hloupě, muži který se umí chovat k ženám. Jeho tresty jsou přísné, ale uspokojivé. Navíc tolik meme materiálu a podivného cringe jsem v anime seriálu taky dlouho neviděl. Miluji originalitu a tady jí dostávám spousty, je to hromada splněných snů z jiných klišé fantasy anime, kdy jsem si říkal, co by teď udělal opravdu dobrý hlavní hrdina. Ale je to hodně o hlavním hrdinovi, zastiňuje všechny a pouze když sám dovolí se nějaká postava dostane na výsluní. Jediný, kdo s ním trochu drží krok, je Lay, který mi přinesl během pár dílů lepší romantickou linku než celé Stmívání a jejich vzájemné souboje už od toho prvního mají opravdu jiskru i pár hodně divných momentů (takže je to i trochu bromance). Líbila se mi i akce, mělo to spád. Prostě tohle pro mě byl zážitek - každou sobotu, hned jak vyšel nový díl, jsem byl u toho a většinou jsem odcházel dobře pobaven a plný očekávání, čím mě příště překvapí. Bál jsem se, že se ta míra bláznivosti vyčerpá, že to spadne do nějakých klišé, že to Anos se svým charizmatem neutáhne - nic z toho se nestalo a v každém díle bych našel něco z čeho mi šla brada dolů a já padal do kolen, jak moc přepálené, pitomé, nebo naopak skvělé to bylo. Na druhou stranu je tu ale ten klidnější hlas v mé hlavě, který říká, že tomuhle přeci nemůžu dát pět hvězdiček a postavit to mezi ty nejlepší seriály, které jsem kdy viděl, vždyť to přeci byla přehnaná blbost. A tak se obě tyto části mé osobnosti shodli na kompromisu, dám teď ty nejsilnější 4* co znám a budu o tom mluvit kde se dá a s kým se dá a třeba najdu někoho, kdo z toho byl také tak unesený jako já, i když tady to asi nebude. Ale hodnocení na jiných databázích mi dávají naději, že jsem se nezbláznil, že můj vkus možná není až tak šílený a že to bylo vážně super anime a až se mi to rozleží v hlavě, pak se vrátím, plný sebevědomí a se slovy "snad jste si nemysleli, že mě něco zastaví" to hodnocení možná zvednu (minimálně až se na to někdy brzy ještě jednou podívám). Absolutně absurdních 8,4/10(26.9.2020)