Divoký seznam

Huslistka Lucy Nealová (Lucy Hale) má svoj život pod kontrolou vďaka farebným lepiacim papierikom a početným zoznamom úloh, ktoré si sama s nutkavou potrebou vytvára. Kontroluje sa až do takej miery, že ňou vlastne nič nemôže otriasť – teda až doposiaľ! Prichytí totiž svojho priateľa Jeffa (Stephen Friedrich) pri sledovaní porna, čo poriadne otrasie jej ideálnym svetom. Dá mu na výber: buď sa bude naplno venovať svojej priateľke, alebo svojmu pornu. Nemôže robiť oboje súčasne. Jeff si s tým však hlavu príliš neláme, vykričí Lucy, že je v posteli príliš chladná a rozíde sa s ňou. Hudobníčka si niečo také odmieta pripustiť a tak si vytvorí divoký zoznam všetkých vecí, ktoré chce ešte v posteli zažiť. Podporujú ju priatelia zo sláčikového kvarteta, ktorí jej radi pomôžu prepracovať sa cez zoznam. Lucy tak začne vymetať striptízové kluby, sexshopy a porno veľtrhy a zisťuje, že sa tak môže veľa naučiť nielen o sexuálnych rozkošiach, ale aj o skutočnej láske. (TV Markíza)

BOURQUE

Tretí celovečerný film Riedellovcov točí „okolo sexu“. Dobre, možno je to trochu prehnané, ale to nie, že centrom pozornosti je sex a takmer všetko, čo s tým súvisí. Základ scenáru by som radšej nerozobral – pravdu povediac má viac banálnejších než pozitívnejších stránok. Pravdepodobne však to nie je ani potreba, pretože ani tvorcovia nechceli nič iného, len pobaviť diváka. Lucy Hale vás dostane nenápadne, chémia však medzi ním a Leonidasom Gulaptisom nie je najpevnejšia. Oveľa lepšie na tom film s vedľajšími postavami, na čele s Mindy Cohn a Jackie Cruz. Kvalita jednotlivých scén je dosť kolísavá, ale niektoré sú celkom trefné (napr. hranie vážnej hudby vtedy, keď v pozadí na TV sa prehráva porno). Veľmi odľahčená („romantická“) komédia na ktorýkoľvek deň, hlavne pre ten, kedy potrebujete trochu odrelaxovať a zasmiať sa. P.S.: Dobrý dubing môže celkom slušne vylepšiť kvalitu filmu. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Heywood

Ten film je určen publiku dívek od 10 do 12 let a potom prudérním slečinkám z lepších rodin. My ostatní jsme de facto omylní diváci. To, co je v Evropě 30 let normální, to je v Americe jinak a autorský tým se snažil v komedii s hezkou herečkou v hlavní roli se s tím poprat. Trhák to tedy není, ale podařilo se tu vyhnout jak politickým klišé, tak příšerným sexuálním scénám, které jsou v řadě rádobyreálných filmů svým provedením naprosto nablblé a trapné. Pozoruhodný byl výběr hudby. Ta minulého století léta.. remaky Sinatry a hitu z Dirty Dancing? Žádné ty odporné hip hopy a raperující obludy? No sláva. Hvězda navíc. Opačně by ale více současné dobré hudby by přeci jenom tu sladkost filmu osvěžilo. V konci to vypadalo, že z obrazovky vypadnou karamelky.. ()

ještěžiju

Dá se natočit film o sexuálním obrození mladé ženy tak, aniž by ve filmu nebyl takřka ani náznak erotiky? Tento snímek je důkazem. I ty striptérky byly spíš divný. :-) Přesto to jako romantická komedie funguje. S děvčetem se rozejde její přítel poté, když se děvče nedokáže chovat svůdně a ještě vyčítá partnerovi jeho zájmy o internetovou erotiku. Navíc ji přítel označí jako pornofobickou. Dívku to zaskočí, proto si vytvoří seznam sexuality týkajících se úkolů, co musí zvládnout a dokázala si, že není žádný puritán. Nákup v sexshopu, návštěva striptýzklubu, rozhovor s pornohvězdou, vidět x pornofilmů, atd .. a dokázat říct svému protějšku .. že chce vidět jeho .. žhavého, pulzujícího XXXXX ... pár povedených fórků se tam rozhodně najde a osazenstvo je příjemné natolik, že film stojí za to ho shlédnout. ()

Peabody

upřímně řečeno mi stačila úvodní scéna, abych věděl, že tento typ komedií nemám rád. Hlavní hrdinka souloží s milencem, přitom střídavě si představuje nějakou sexy scénu z knihy a vymýšlí recept na vafle, děsně se nudí a má - sama k sobě - vtipné  poznámky. Hoch se udělá, sveze se  z ní a ona je až ke krku zapnutá do  flanelového pyžama, aby tedy jo nebylo nic vidět. Jo popadne tužku a zapíše si recept na ty vafle. Že nechám děkovat, hodnotit nebudu, více jsem neviděl. . ()

Arsenal83

Lucy Hale zjavne nevyšlo na farbu, pretože vlasy má dosť svetlejšie než jej brežnevovské obočie. Celkovo tento film hneď od začiatku prináša tú hlúpinu, ktorú ja nemám rád – myšlienky hlavnej predstaviteľky sú interpretované cez rozprávanie mimo dialógy. No a potom príde vraj sexuálna scéna, kde samozrejme jej vrchný nabíjač je ako homelessák, ktorý nevie, čo je to poriadne šukať, hlavne, že ona z nejakého dôvodu nie je ani polonahá, ani v podprsenke, ale rovno v hrubom pyžame pre medveďov. A potom mu ešte vyčíta, že sa pozerá online na hanbaté videá. V celom filme sa nájde tak jeden a pol podareného vtipu a slečna Hale ma len utvrdila, že je herecky výrazná len v momentoch, keď šialene prehráva a nikto jej tú rolu neverí. Hlavná myšlienka filmu sa točí len o sexe, porne, vibrátoroch, v niektorých momentoch to bolo až trápne, ako sa snažili sústrediť len na to. Akoby ľudia nehovorili o ničom inom a ešte to onálepkujú, že „romantická komédia“. ()