Rodinu si nevybereš

Trailer 1

Jednoho krásného letního rána se Morelovic rodina probudí s obrovským problémem. Jejich těla a duše prošly opravdu hodně zvláštní proměnou. Šestiletá holčička je najednou v těle svého táty, který je teď svým pubertálním synem a ten je zase v těle své starší sestry… Kdo je teď v těle matky? A kdo je v těle šestileté Chachy? Hlava vám to nebere? No, to ani jim. Jenže tímto to vše teprve začíná… A k tomu všemu ještě ta lama! (Bohemia MP)

Trailer 1

TroiMae

Trans rodinná komedie, která potěší psychoanalytika v nás. Such fun. A přitom taková blbost. Asi jako kdyby všichni členové rodiny byli Miranda. Výměna těl je klasické téma, ale nepamatuju se, že by to kdy mělo takové velkorodinné rozměry. Navíc se záměny čas od času mění a rozšiřují na další členy rodiny – přijde babička. A ve chvíli, kdy se to rodičům vymkne z rukou, přibyde i lama („To není lama, mami, ale poník v těle lamy, jaká já jsem holčička v těle kluk.“) První noc v zábavním parku skončí tak, že sedmiletá dcerka je v těle svého táty, který je teď svým pubertálním synem a ten je zase v těle své starší sestry… Ta ke v těle matky, která je v těle své malé dcerky… A tak syn v těle starší ze sester jde v noci na záchod, a jak tam stojí nad mísou, dojde mu, že něco je jinak… Zatímco dcera je nadšená z bravurního vyřešení svého komplexu závisti penisu, a to v den svých narozenin. Její paralelní močení a radostné točení kolem vlastní osy v kabince na pánských toaletách vám vrátí vaši dětskou radost. Další ráno je v těle svého bratra: „Já mám nového pindíka, já mám nového pindíka, chcete ho vidět?“ říká svým šestiletým kamarádkám. „Ty už, tati, nemáš pindíka?“ říká k otci, nyní v těle matky.    „Vy nechcete jet za ní? Zatkli vám dceru.“   „Je už dost stará… Je jí… sedm.. no asi máte pravdu.“ Tahle komedie je trans v tom, že pod povrchem je rodinné drama. V jednu chvíli mi [SPOILER] ze „znásilnění“ (ve smyslu zneužití moci vůči bezbrannější manželce v těle holčičky a s její sociální identitou, když je zavřena do školy jako pomsta od manžela) bylo špatně, než že by to bylo „vtipné“.   Rodina působí opravdově. Jednotliví členové si tak sice vyznávají lásku, ale zároveň upřímně uznají, jak se navzájem štvou. Výměna těl je pro ně omezením, stejně jako novými možnostmi, při kterých nemají moc ohledů vůči tělům, která mají půjčená, ani vůči svým životům navzájem, ale tak to vlastně bylo už před kouzelnou proměnou. Nyní mohou odhalit tajemství, ponížit druhého, vychutnat si nečekaně podruhé volnost dospívání a sexuality mladého těla, nebo najít nové odbytiště pro trávu v seniorském domově. A jako v reálném životě happy end neznamená, že se vše srovná, ale že přijmete rodinu takovou, jakou je. Ostatně nevíte, kým budete zítra a na jak dlouho…    „Během natáčení filmu nekouřilo žádné dítě. Ani žádná lama. Režisér během natáčení naopak kouřit přestal.“ ()

• Natáčelo se v Chanceaux, Dijonu a Dunkerque v září a říjnu 2019. (bianci)