Flora

• angličtina Flora (festivalový název)
všechny plakáty

Scénář:

Jan Švankmajer

Kamera:

Svatopluk Malý

Pouze 30ti vteřinový film o zeleninovém člověku, který trpí spalující žízní. (Anderas)

Anderas

Za celý život jsem neviděl jediný film, který by během smrtelně krátkých 30 vteřin dokázal představit komplexnější příběh s jasnější a smysluplnější pointou. Tady patří panu režisérovi hluboká poklona. ()

Arach.No

Zelenina potřebuje dostatek vláhy a vitamínů aby dobře rostla a byla zdravá...Co jiného tím chtěl autor říct?? ()

Sosak

Tak krátký snímek a tolik toho v sobě nese...natočení muselo zabrat nehorázný čas a muselo k němu být třeba moře trpělivosti. Ale vyplatilo se. ()

Menno

Švankmajerovy mikrosnímky (nebo jak bych to nazval) na mě působí, že vždy skončí dřív než bych si přál a než stačí relativně zajímavou myšlenku pořádně rozvinout. V tomto ohledu na mne Flora působila podobně jako Zamilované maso. ()

Sunwise

Fuj... pocta Archimboldovi? Tohle byla ale Archimboldova zkáza. Nádherná koláž z ovoce a zeleniny prolezlá červy, červy a zase červy. Ještě že tak krátká. ()

wopizura

Z předešlých komentářů je patrno, že Flora vůbec nebyla pochopena. Šlo tehdy o to, natočit podobenství o žíznící Zemi . Vím to, protože jsem se na natáčení podílela. V podstatě jsem celou tu figuru dávala s mým mužem Bedřichem Glaserem, dohromady a manžel to pak (jako ostatně všechny filmy JŠ od roku 1980, animoval). A co JŠ jí? Jí všechno, ale strašně se v jídle nimrá. ()