Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Desetiletého Davida láká loděnice a parta dětí na malých jachtách - kadetech. Zdá se, že se splnil jeho sen. Ale závody nejsou jen zábava a také se někdy nezávodí zcela čestně a poctivě... (oficiální text distributora)

Recenze (19)

cariada 

všechny recenze uživatele

Dětská moralita jak vyšitá! David dostane šanci jezdit na jachtě se starším Oldou. Jeho tatík má vliv v oddíle a samozřejmě kvalitní vybavení. Olda je velice nafoukaný a udělá si z Davida poskoka , ten ač nerad plní vše co mu nařídí jen , aby s ním mohl jezdit. Oldovo bývalého partáka vymění právě za Davida nebot je lehčí. No jo protěžovaný synek muže vše. Béda to těžce nese a dělá si vlastní jachtu. Pak se s přátelí s Davidem a domluví se , že spolu budou v příští sezoně jezdit, oba mají Oldi dost. Ostatní v oddíle mají problém dostávat se na závody což samozřejmě Olda nezná. David se nechává šikanovat pořád, ale až při závodě se vzbouří, nebot už to Olda přehání a skočí do vody a plave pryč ve vichřici. Olda se na něj vykašle a jede dál , otec když zjistí , že David s ním není ho seřve a hned ho jdou hledat. Naštěstí ho zachranáři našli, prochlazený David říká , že už s Oldou jezdit nebude. Po uzdravení jde David do loděnice a ptá se po Bédovi , jeho lod je tam nedostavěná a ostaní mu řeknou, že jel s Oldou do Finska na závody, hořká pilulka pro Davida, ten je z toho špatný, ale vzápětí přiváží vytoužený autobus pro oddíl a David se začne radovat s ostatníma. Působvý dětský film o tom jak život není fér a lidská důstojnost je víc než vyhrávat závody. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Závody jachet jsou atraktivní i pro mně. Moc takových filmů, kde se objevují jachty u nás není a nebo si žádný nedokážu vybavit. Na malém Davidovi bylo vidět, jak je do jachtaření absolutně nadšený a zapálený. Ten soustředěný výraz v jeho tváři se nedal přehlédnout. Nic jiného pro něj v tu chvíli nemělo žádný smysl a nic jiného pro něj neexistovalo. Fandila jsem mu. V Oldovi se viděl a ten ho nakonec zklamal. ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Dětský jachetní oddíl. 1] Příjemný film pro mládež z atraktivního prostředí. Neočekávejte složitá mravní dilemata, drama nebo zábavu. Neočekávejte mimořádné herecké výkony ani silný scénář. I vyznění filmu, či jeho sdělení, je poněkud nejasné. Ale na celkové náladě to neubere._____ 2) Pomocný režisér Zdeněk Troška, hudba Petr Hapka, řada dalších známých jmen. Přesvědčivý výkon v dětské roli Viktora Krále i jeho partnera, tuším, že Reného Bílka. ()

zette 

všechny recenze uživatele

Tento detsky film me zaujal snad jen prostredim a druhem sportu, jakym se hosi zabyvali. Jaromir Borek dal prednost neokoukanym a prirozene mladym hercum, kteri vsak nevychazeji z prumeru. Dejova linie taky prosta, vtipu malo. Osmdesata leta u nas nabidla daleko lepsi filmy pro deti a mladez, cekal jsem vice. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Joo tak tohle můžu ve dne v noci. Není to jen nostalgie i když tenhle film si nevybavuji, že bych jako fagan viděl, ale za to dobře si vybavuju tu dobu kdy dětství bylo dětství a ne hon za novým iphonem, ephonem a startphonem. Hned bych si střihnul nějakej ten závod i když ten poryv byl teda docela drsnej. Jo a fintu fň si vybavuju, byla to docela častá hláška, hlavně na táboře. "Jak chceš zbalit Martinu, když tě nechce?" "Nestarej se, použiju fintu fň" "Nad nima vyhrajeme jedině když použijeme fintu fň". Prostě i když tomu filmu chybí nějaký větší napětí a tempo, ta pocitovka z dětství se v něm rochní a tudíž spokojenost. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo na Brněnské přehradě. (Redyx111)

Reklama

Reklama