• MickeyStuma
  ****

  Filmová socialistická nostalgie dětských závodů jachet. Koho by to tenkrát nebavilo. Snímek se vyznačuje sportovním duchem, kolektivizací a soudružnosti. Vyvolává vskutku kouzelný pohled na jachting jako takový. Tyto doby jsou už nenávratně pryč, takže můžeme být vděčni alespoň za to, že něco takového bylo natočeno. Že můžeme sledovat ohromnou zapálenost dětí do takovýchto závodů a jejich snahu je vyhrát.(5.9.2014)

 • zette
  **

  Tento detsky film me zaujal snad jen prostredim a druhem sportu, jakym se hosi zabyvali. Jaromir Borek dal prednost neokoukanym a prirozene mladym hercum, kteri vsak nevychazeji z prumeru. Dejova linie taky prosta, vtipu malo. Osmdesata leta u nas nabidla daleko lepsi filmy pro deti a mladez, cekal jsem vice.(2.11.2013)

 • Dstar
  ****

  jelikož je(byl) rejža můj soused(přímo naproti mým dveřím),a jeho manželku Ivu Borkovou a syna Lukáše mám stále rád,tak nemohu dát mín hvězd,nežli 4:-) Jaromíra pamatuji jako velmi chytreho a pracovitého rejžu. Jak přesně zemřel vím,ale zbytečně:-( V posledních letech života psal scénáře pro německo....škoda ho...měl připraven pěkný scénář pro další film...(12.11.2019)

 • cariada
  ****

  Dětská moralita jak vyšitá! David dostane šanci jezdit na jachtě se starším Oldou. Jeho tatík má vliv v oddíle a samozřejmě kvalitní vybavení. Olda je velice nafoukaný a udělá si z Davida poskoka , ten ač nerad plní vše co mu nařídí jen , aby s ním mohl jezdit. Oldovo bývalého partáka vymění právě za Davida nebot je lehčí. No jo protěžovaný synek muže vše. Béda to těžce nese a dělá si vlastní jachtu. Pak se s přátelí s Davidem a domluví se , že spolu budou v příští sezoně jezdit, oba mají Oldi dost. Ostatní v oddíle mají problém dostávat se na závody což samozřejmě Olda nezná. David se nechává šikanovat pořád, ale až při závodě se vzbouří, nebot už to Olda přehání a skočí do vody a plave pryč ve vichřici. Olda se na něj vykašle a jede dál , otec když zjistí , že David s ním není ho seřve a hned ho jdou hledat. Naštěstí ho zachranáři našli, prochlazený David říká , že už s Oldou jezdit nebude. Po uzdravení jde David do loděnice a ptá se po Bédovi , jeho lod je tam nedostavěná a ostaní mu řeknou, že jel s Oldou do Finska na závody, hořká pilulka pro Davida, ten je z toho špatný, ale vzápětí přiváží vytoužený autobus pro oddíl a David se začne radovat s ostatníma. Působvý dětský film o tom jak život není fér a lidská důstojnost je víc než vyhrávat závody.(2.1.2010)

 • brooklyn73
  *****

  Z nekterych filmu jsem uz vyrostl, tento snimek mi vsak stale zustava na pomyslnem zebricku velmi vysoko a pravdepodobne tam i zustane. Pribeh je z jachtarskeho oddilu,kde nas autori zavedou do duse maleho kluka s jeho touhami,sny a predstavami. Hlavniho hrdinu Davida Kubicka si fantasticky zahral Viktor Kral znamy predevsim z Navstevniku jako Adam Bernau s jeho psem Fidem, ci jako jeden z detskych hrdinu filu Krakonos a lyznici.Docela mne zajima ,kde je mu dnes konec. Dostane se nam nakouknout do vztahu mezi kluky na lodi,kde zazni i slova jako "Ja te zabiju", ktere by od mladych hrdinu malokdo ocekaval. David tak pri sportu ziskava zivotni zkusenosti ,pri kterych poznava lidi.Zaverecna scena ze zavodu, je velice dobre natocena, pekne dramaticka.(5.11.2008)

 • - Natáčení probíhalo na Brněnské přehradě. (Redyx111)