• MickeyStuma
  ****

  Filmová socialistická nostalgie dětských závodů jachet. Koho by to tenkrát nebavilo. Snímek se vyznačuje sportovním duchem, kolektivizací a soudružnosti. Vyvolává vskutku kouzelný pohled na jachting jako takový. Tyto doby jsou už nenávratně pryč, takže můžeme být vděčni alespoň za to, že něco takového bylo natočeno. Že můžeme sledovat ohromnou zapálenost dětí do takovýchto závodů a jejich snahu je vyhrát.(5.9.2014)

 • Enšpígl
  ***

  Joo tak tohle můžu ve dne v noci. Není to jen nostalgie i když tenhle film si nevybavuji, že bych jako fagan viděl, ale za to dobře si vybavuju tu dobu kdy dětství bylo dětství a ne hon za novým iphonem, ephonem a startphonem. Hned bych si střihnul nějakej ten závod i když ten poryv byl teda docela drsnej. Jo a fintu fň si vybavuju, byla to docela častá hláška, hlavně na táboře. "Jak chceš zbalit Martinu, když tě nechce?" "Nestarej se, použiju fintu fň" "Nad nima vyhrajeme jedině když použijeme fintu fň". Prostě i když tomu filmu chybí nějaký větší napětí a tempo, ta pocitovka z dětství se v něm rochní a tudíž spokojenost.(29.7.2013)

 • zette
  **

  Tento detsky film me zaujal snad jen prostredim a druhem sportu, jakym se hosi zabyvali. Jaromir Borek dal prednost neokoukanym a prirozene mladym hercum, kteri vsak nevychazeji z prumeru. Dejova linie taky prosta, vtipu malo. Osmdesata leta u nas nabidla daleko lepsi filmy pro deti a mladez, cekal jsem vice.(2.11.2013)

 • slunicko2
  ***

  Dětský jachetní oddíl. 1] Příjemný film pro mládež z atraktivního prostředí. Neočekávejte složitá mravní dilemata, drama nebo zábavu. Neočekávejte mimořádné herecké výkony ani silný scénář. I vyznění filmu, či jeho sdělení, je poněkud nejasné. Ale na celkové náladě to neubere. 2) Pomocný režisér Zdeněk Troška, hudba Petr Hapka, řada dalších známých jmen. Přesvědčivý výkon v dětské roli Viktora Krále i jeho partnera, tuším, že Reného Bílka.(8.2.2009)

 • blackrain
  ***

  Závody jachet jsou atraktivní i pro mně. Moc takových filmů, kde se objevují jachty u nás není a nebo si žádný nedokážu vybavit. Na malém Davidovi bylo vidět, jak je do jachtaření absolutně nadšený a zapálený. Ten soustředěný výraz v jeho tváři se nedal přehlédnout. Nic jiného pro něj v tu chvíli nemělo žádný smysl a nic jiného pro něj neexistovalo. Fandila jsem mu. V Oldovi se viděl a ten ho nakonec zklamal.(10.11.2016)

 • - Natáčení probíhalo na Brněnské přehradě. (Redyx111)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace