Z nekterych filmu jsem uz vyrostl, tento snimek mi vsak stale zustava na pomyslnem zebricku velmi vysoko a pravdepodobne tam i zustane. Pribeh je z jachtarskeho oddilu,kde nas autori zavedou do duse maleho kluka s jeho touhami,sny a predstavami. Hlavniho hrdinu Davida Kubicka si fantasticky zahral Viktor Kral znamy predevsim z Navstevniku jako Adam Bernau s jeho psem Fidem, ci jako jeden z detskych hrdinu filu Krakonos a lyznici.Docela mne zajima ,kde je mu dnes konec. Dostane se nam nakouknout do vztahu mezi kluky na lodi,kde zazni i slova jako "Ja te zabiju", ktere by od mladych hrdinu malokdo ocekaval. David tak pri sportu ziskava zivotni zkusenosti ,pri kterych poznava lidi.Zaverecna scena ze zavodu, je velice dobre natocena, pekne dramaticka.(5.11.2008)

Závody jachet jsou atraktivní i pro mně. Moc takových filmů, kde se objevují jachty u nás není a nebo si žádný nedokážu vybavit. Na malém Davidovi bylo vidět, jak je do jachtaření absolutně nadšený a zapálený. Ten soustředěný výraz v jeho tváři se nedal přehlédnout. Nic jiného pro něj v tu chvíli nemělo žádný smysl a nic jiného pro něj neexistovalo. Fandila jsem mu. V Oldovi se viděl a ten ho nakonec zklamal.(10.11.2016)

• zette

Tento detsky film me zaujal snad jen prostredim a druhem sportu, jakym se hosi zabyvali. Jaromir Borek dal prednost neokoukanym a prirozene mladym hercum, kteri vsak nevychazeji z prumeru. Dejova linie taky prosta, vtipu malo. Osmdesata leta u nas nabidla daleko lepsi filmy pro deti a mladez, cekal jsem vice.(2.11.2013)

Začátek Královy filmové kariéry jak hrom v moudře neuzavřeném civilním příběhu, přesvědčivá a poetická režie, Švehlík dodává dramatickou šťávu. Stále moderní film pro všechny Vlašťovky, Amazonky a další piráty(3.6.2012)

Nostalgie :-D Na těchto filmech jsem vyrůstala .... a tento patří k hezkým :-D(10.2.2012)

• - Natáčení probíhalo na Brněnské přehradě. (Redyx111)