Město strachu: New York versus mafie

(TV seriál)
  • USA Fear City: New York vs The Mafia
Dokumentární / Krimi
USA, 2020, 2 h 36 min (Minutáž: 44–63 min)

Epizody(3)

Pět mafiánských rodin vládlo v 70. a 80. letech New Yorku krvavou rukou, dokud se skupina federálních agentů nerozhodla pokusit se o nemožné: dostat je za mříže. (Netflix)

Trailer

Slasher

Polopatický průběh účtování s nezřízenou érou pěti rodin newyorské mafie. Hlavní zbraní odposlechy, s příspěvky mnoha aktérů je to rozhodně zajímavá sonda do jednoho z dílčích bodů v očistě legendárně prohnilého velkoměsta. Stavební boom, "betonářský klub" a mladý Giuliani pro mě dobrý doplněk k této skvělé dokumentární sérii. ()

Visáč

Zlata éra newyorskej mafie je tak neuveriteľne výživné téma, že keď z toho Netlix spraví 3-dielnu, miestami fakt vycpanú a rozťahanú povídačku o odposluchoch, resp. kariérny tribute pre Rudyho Giulianiho a len tak by the way rozdá pár kopaček Trumpovi (who cares), nemožno sa ubrániť pocitu sklamania z premárnenej príležitosti. ()

*CARNIFEX*

O mafii bez členov mafie. Celý dokument je vyskladaný prevažne z výpovedí detektívov, doslova minima zvukový záznamov z odposluchu, či dobových záberov. Ja osobne som teda čakal rozhodne viac, veď k tejto téme toho musí byť rapídne viac (!!) no kto obľubuje túto formu kriminality, bude zrejme spokojný. Za mňa veľmi ľahký nadpriemer. ()

Marze

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Při sledování série (viděl jsem první dva díly) mi došlo, že toto zdegenerované odporné město vděčí za svoji podobu mafii. Navíc obyvatelé přestaly důvěřovat institucím a neschopným úplatným policistům. Dokument staví hlavně na rozhovorech s přímými účastníky událostí a důkazech ze složek FBI. Historky vyšetřovatelů podobně napínavé a kuriózní jako příhody zločinců. V prvním dílu nahrávky rozhovorů, které byly získány odposlechy top mafiánů pomohly FBI poskládat útržky, lépe porozumět celé struktuře zločineckých syndikátů. Vše směřuje k historicky známému zátahu na největší kmotry a tím vzniká falešný pocit, že je dnes toto město ideálním místem pro život bez gangů, mafií, politiků, kteří se od mafie naučili obcházet zákony. Tak to samozřejmě není. ()

D.Moore

To nejlepší z mafiánských filmů, akorát je to realita. Nebo byla? Seriál přehledně zpracovává úsilí (nejen) agentů FBI, kteří se rozhodli dostat na kobylku pěti newyorským rodinám, a kromě vyšetřování líčí, jak fungovaly rodiny samotné a jaké měli zločinci a muži zákona někdy vztahy. To vše za pomoci slušného množství dobových záběrů a současné dramatizace. Velmi se mi líbilo, jak se všechno vyvíjelo, a myslím, že například odhalení toho, jak se mafie podílela na výstavbě Manhattanu, kdekoho překvapí. ()