poster

Město strachu: New York versus mafie (TV seriál)

 • USA

  Fear City: New York vs The Mafia

Dokumentární / Krimi

USA, 2020, 2 h 36 min (Minutáž: 44–63 min)

Režie:

Sam Hobkinson

Střih:

Julian Hart
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dan4815
  ****

  Nemohu se zbavit dojmu, že dokument nejde příliš do mafiánské hloubky, ale řeší hlavně kluky od FBI. Prvotní pasáže, o snahách dostat odposlechy na různá místa, jsou velmi zajímavé. Později jsem však měl pocit, že prezentované odposlechy nenabízejí nic nového - docela často se opakoval motiv nějaké mafiánské motivace, že k nim si nikdo nesmí nic dovolit. To vše zabalené do sprostých slov a do nepříliš rozmanitého jazyka. Lze říci, že do jisté míry se dokument snaží nakouknout pod mafiánskou pokličku, nicméně jsem očekával i nějaké detailnější rozebrání jejich životů. Dle mého názoru dokument působil docela zmateně, místy velmi urychleně a místy přišel zase s "vatovými" pasážemi. Co musím ocenit, to je kamera, interiéry a i zvolené postavy dokumentu.(29.7.2020)

 • luka4615
  *****

  Výtečně zpracovaná a srozumitelně podávaná sonda do života členů mafie a FBI v osmdesátých letech minulého století. Fear City: New York vs The Mafia staví zejména na dobových záběrech, které se zde prolínají s dramatickými hranými částmi, což dohromady vytváří vtahující a přehlednou fresku z dob, kdy mafie v New Yorku měla pod palcem téměř vše. Za zmínku také stojí i některé příhody členů vyšetřovatelského sboru, které si mnohdy nezadají s některými slavnými filmy. Tohle je zkrátka další povedený dokumentární zářez, který potěší všechny zájemce o toto atraktivní a nevyčerpatelné téma. Výborná práce! (Netflix)(23.7.2020)

 • Slasher
  ****

  Polopatický průběh účtování s nezřízenou érou pěti rodin newyorské mafie. Hlavní zbraní odposlechy, s příspěvky mnoha aktérů je to rozhodně zajímavá sonda do jednoho z dílčích bodů v očistě legendárně prohnilého velkoměsta. Stavební boom, "betonářský klub" a mladý Giuliani pro mě dobrý doplněk k této skvělé dokumentární sérii.(24.7.2020)

 • M.i.k.e
  ***

  téma mafie je snad nevyčerpatelné a rozhodně zajímavé a bylo fajn to vidět v reálném pohledu,bez určité filmové skoro až romantizace.Na druhou stranu je Fear City i přes třídílný formát místy až zbytečně ukecané - respektive stálé dokola se vše točí okolo odposlechů. Aniž bych chtěl nijak shazovat snahu všech zúčastněných,pro které to byl životní případ/případy,čekal jsem trošku větší drive.Osobně by se mi líbil klidně devadesáti minutový dokument a účel by splnil stejně...70%(14.8.2020)

 • D.Moore
  *****

  To nejlepší z mafiánských filmů, akorát je to realita. Nebo byla? Seriál přehledně zpracovává úsilí (nejen) agentů FBI, kteří se rozhodli dostat na kobylku pěti newyorským rodinám, a kromě vyšetřování líčí, jak fungovaly rodiny samotné a jaké měli zločinci a muži zákona někdy vztahy. To vše za pomoci slušného množství dobových záběrů a současné dramatizace. Velmi se mi líbilo, jak se všechno vyvíjelo, a myslím, že například odhalení toho, jak se mafie podílela na výstavbě Manhattanu, kdekoho překvapí.(27.7.2020)