Zamilované maso

• Velká Británie Meat Love (více)
Krátkometrážní / Komedie / Romantický / Fantasy
Velká Británie / USA / Západní Německo, 1989, 1 min

Režie:

Jan Švankmajer

Scénář:

Jan Švankmajer

Kamera:

Svatopluk Malý

Minútový snímok netradičnej lásky, ktorá tak rýchlo ako začala aj končí. Švankmajer ani nemôže byť viac švankmajerovskejší. Hudba z rádia, tanec a vášeň milencov, sex v tanieri s múkou v podaní dvoch plátkov zamilovaného mäsa... Život je niekedy príliš krátky a preto ho treba naplno využiť. (m4k)

Malarkey

Chuťárna a la Švankmajer, co se z toho dá vytěžit? Především perfektní porce masa, které je zamilované, a na to pozor ! 75 % ()

DaViD´82

Skvostně zpracovaný Švankmajerovsky bizarní nápad netradiční lásky. Jeden z tvůrčích vrcholů našeho předního surrealisty. Aneb i maso má právo milovat, vy jedni puritáni ! ()

CheGuevara

Co se dá napsat ke komentáři ke kraťasi, který má jenom jednu minutu. Asi jenom to že pár dní po shlédnutí si asi nedám maso, aneb nedělejme z žaludku hřbitov...:) PS: Švankmajer je asi blázen, ale stejně ho mám rád... ()

Morien

Snad neironičtější prohlášení "lidé jsou zvěř", jakého jsem kdy byla svědkem. Jo, jo, jo. Vyškvařit. Co s tím taky jinýho. ()

sud

Nádhera. Tenhle pidifilmeček bych doporučil každému, protože nikdo nemůže říct, že by se u něho nudil :-). Jan Švankmajer vešel do dějin coby režisér, který stvořil genialitu dlouhou jednu jedinou minutu :-). 100%. ()

hippyman

jeden z mála švankmajerů, který mě opravdu pobavil. divákům se slabostí k vegetariánství příliš nedoporučuji... :-) 80% ()

Deimos

YouTube/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +na to jak je to krátké, má to velkou výpovědní hodnotu -mohlo to být určitě delší/// Je docela síla tohle považovat za film, ale experimentální tvorbě (pokud tento snímek za to mohu považovat) se nebráním/// Celkem 64%/// ()

Ruut

Zajímavé že nejlíp to jde Švankmajerovi s jídlem. Při nejlepším s pořádným flákem masa. Aneb jak taky může skončit taková "normální" romance dvou řízků. ()

mchnk

Nemilosrdná příroda, aneb V našem světě vyhrává silnější či hladovější. Jen láska vše překoná. Láska až za hrob. ()