Další z příjemných dětských filmů tentokrát z plaveckého prostředí. Kdy Honza dělá vše proto , aby splnil limit na závody což se mu podaří, ale přesto se od trénera dozví že nepojede nebot lidí co spnilo je víc než míst na závodě a on měl z nich nejhorší čas. Pohádá se z trenérem a praští z plaváním (trenér byl pěkně nesympatický, ale zase udělal co musel) Doma sice neřekne nic a odjíždí na jako by na soustředění, ale ve skutečnosti jede stopem k babičce, paradoxně tam v okolí má tábor jeho plavecký oddíl. Cestou se třeba zastaví na pouti, kde se potká s partou kluků a jednou moc krásnou holkou, ale ty se na něj brzy vykašlou a on jde dál. Přespí ve stohu kde narazí na hipíka co tam taky chrápe, z kterého se vyklube zloděj. Seznámí se z místní holkou Hankou (krásná Milada Vnuková). Pak si užívá u babičky, které namluví, že má vyrážku a nesmí plavat, nakonec potají plave a Hanka mu měří čas, což jí nebaví já se jí nedivím a tak mu měří mín. Honza neustále pozoruje tábor až ho objeví. Pak se rozhodne se tam vydat a trenérovi ukázat, že je dobrý, ale skutečnost je .......Zapomenutý film, který neurazí a dokáže zaujmout.(6.2.2010)

Snímek byl natočen k 25. výročí Rudé hvězdy Praha, takže jeho výchovný koncept nemůže být překvapením. Upozorňuje na osobní zodpovědnost už v mladém věku a to i v tedy, kdy přijde zklamání v nedostupnosti svého vysněného cíle. Pýcha předchází pád a tady to platí dvojnásob. Byť je příběh natočen jednoduchým a srozumitelným stylem s ohledem na dětského diváka, dobře viditelné šedi se přesto nezbavil. Pokud tedy vůbec k tomu byla nějaká vůle. Atmosféra je velmi ponurá a taková nepřesvědčivá. Naivita a nabubřelost hlavní postavy vůbec nevyznívá reálně, což je u takového druhu filmu v celku průser. Ani jako příkladný příběh nefunguje a padá tak do prázdna. Není divů, že je snímek pozapomenutý. S nostalgického hlediska však k připomenutí stojí. Oslava politické nadřazenosti tu není, tudíž je z tohoto hlediska zcela neškodný.(23.7.2014)

První část filmu je ryze sportovní, kdy Honza trénuje aby se moh dostat na nějaký mistrovství v téhle části mě nejvíc zaujaly záběry na plavání pod hladinou bazénu. Druhá část už je přece jenom filmovější, zavoní letní atmosférou a určitou dětskou bezstarostností, navíc se na scéně objevuje Miládka Vnuková, což byla jeden z top koček svý doby. Líbilo se mě záverečný vyznění filmu, herci působili přírozeně a celkově je tenhle film takový nic proti ničemu.(26.1.2014)

• sator

No filmeček velmi nepřesvědčivý.Družstvo plavců odejde, na soustředění bez hl.hrdiny, který se rozhodne ,po podrazu trenéra z oddílu vystoupit . a to zrovna do míst,kde -světe div se- má hlavní hrdina babičku. Ten se tam dotoulá stopem za ní a smutně zpovzdálí pozoruje, jak jeho kolegové makají na "soustředění". Po cestě nepotká vlka, anébrž zlého chuligána (sic !!!) ,který připomíná folkaře, disidenta, a chartistu Vlastu Třešňáka. Úryvek z knihy " To je hezký ne?" Rozhovor s Vlastou Třešnákem. ......tak jsem dělal kulisáka na Barrandově a zrovna se tam točil nějaký film o plavcích a režisér nebyl spokojený s těmi kdo přišli na konkurs na chuligána. Pak si všiml mě a já to zkusil a roli získal. Když byl film hotov a poslán na festival, zjistili z hrůzou, kdo jsem ale to už se nedalo nic dělat. To je hezký ne ?(25.2.2009)

Vybavuji si tenhle film docela dobře, i když jsem ho viděl jako dítě. Asi právě proto, že ke sportu patří úspěchy i neúspěchy, tedy výhry i porážky. A zažívá to většina těch, co se sportu věnuje už jako dítě v nějakém sportovním oddíle. Proto jsem dost soucítil s hlavní postavou, spoluprožíval s ním jeho zápas sportovní i lidský, neb mě vždy vzrušoval tenhle způsob života, i lidi kolem sportu. Sport je droga, a neumím si svůj život bez něj představit. Sport je fyzická práce, při níž v těle přirozeným způsobem dochází k vytváření látek, které působí na celý lidský organismus blahodárně. Nechápu ty lidi, co se sportu dokáží nevěnovat.(16.9.2010)