• MickeyStuma
  ***

  Snímek byl natočen k 25. výročí Rudé hvězdy Praha, takže jeho výchovný koncept nemůže být překvapením. Upozorňuje na osobní zodpovědnost už v mladém věku a to i v tedy, kdy přijde zklamání v nedostupnosti svého vysněného cíle. Pýcha předchází pád a tady to platí dvojnásob. Byť je příběh natočen jednoduchým a srozumitelným stylem s ohledem na dětského diváka, dobře viditelné šedi se přesto nezbavil. Pokud tedy vůbec k tomu byla nějaká vůle. Atmosféra je velmi ponurá a taková nepřesvědčivá. Naivita a nabubřelost hlavní postavy vůbec nevyznívá reálně, což je u takového druhu filmu v celku průser. Ani jako příkladný příběh nefunguje a padá tak do prázdna. Není divů, že je snímek pozapomenutý. S nostalgického hlediska však k připomenutí stojí. Oslava politické nadřazenosti tu není, tudíž je z tohoto hlediska zcela neškodný.(23.7.2014)

 • Enšpígl
  ***

  První část filmu je ryze sportovní, kdy Honza trénuje aby se moh dostat na nějaký mistrovství v téhle části mě nejvíc zaujaly záběry na plavání pod hladinou bazénu. Druhá část už je přece jenom filmovější, zavoní letní atmosférou a určitou dětskou bezstarostností, navíc se na scéně objevuje Miládka Vnuková, což byla jeden z top koček svý doby. Líbilo se mě záverečný vyznění filmu, herci působili přírozeně a celkově je tenhle film takový nic proti ničemu.(26.1.2014)

 • Siegmund
  *****

  Nato, že se kdysi v Československu točily skvělé a mnohdy i věhlasné dětské filmy, je tento film obrovským zklamáním. Zajímavý námět se podařilo zpracovat dokonale nezajímavě, jednotvárně, ba přímo nudně. Slabé zpracování se bohužel nepodařilo zvednout ani četným teenagerovským hercům, ba ani jindy vynikající Miladě Ježkové, která zde prakticky nedostala příležitost se projevit. Film je doslova přeplně všelijakými vycpávkovými záběry. Ve filmu je celá řada věcných chyb. Za hrubý nedostatek filmu pro mládež považuji, trvalou frustraci hlavního představitele. Je to dosti neznámý a málo vysílaný film. Ba dalo by se říct, že to je film zapomenutý. Umím si představit, že nikomu nechybí a že ho nikdo nepostrádá. Hodnotný je tak leda pro úplnost do sbírky. (Úterý 27.07.2010)(27.7.2010)

 • sator
  **

  No filmeček velmi nepřesvědčivý.Družstvo plavců odejde, na soustředění bez hl.hrdiny, který se rozhodne ,po podrazu trenéra z oddílu vystoupit . a to zrovna do míst,kde -světe div se- má hlavní hrdina babičku. Ten se tam dotoulá stopem za ní a smutně zpovzdálí pozoruje, jak jeho kolegové makají na "soustředění". Po cestě nepotká vlka, anébrž zlého chuligána (sic !!!) ,který připomíná folkaře, disidenta, a chartistu Vlastu Třešňáka. Úryvek z knihy " To je hezký ne?" Rozhovor s Vlastou Třešnákem. ......tak jsem dělal kulisáka na Barrandově a zrovna se tam točil nějaký film o plavcích a režisér nebyl spokojený s těmi kdo přišli na konkurs na chuligána. Pak si všiml mě a já to zkusil a roli získal. Když byl film hotov a poslán na festival, zjistili z hrůzou, kdo jsem ale to už se nedalo nic dělat. To je hezký ne ?(25.2.2009)

 • WANDRWALL
  ****

  Vybavuji si tenhle film docela dobře, i když jsem ho viděl jako dítě. Asi právě proto, že ke sportu patří úspěchy i neúspěchy, tedy výhry i porážky. A zažívá to většina těch, co se sportu věnuje už jako dítě v nějakém sportovním oddíle. Proto jsem dost soucítil s hlavní postavou, spoluprožíval s ním jeho zápas sportovní i lidský, neb mě vždy vzrušoval tenhle způsob života, i lidi kolem sportu. Sport je droga, a neumím si svůj život bez něj představit. Sport je fyzická práce, při níž v těle přirozeným způsobem dochází k vytváření látek, které působí na celý lidský organismus blahodárně. Nechápu ty lidi, co se sportu dokáží nevěnovat.(16.9.2010)

 • - Vlasta Třešnák zavzpomínal: „Jsem dělal kulisáka na Barrandově a zrovna se tam točil nějaký film o plavcích a režisér nebyl spokojený s těmi, kdo přišli na konkurz na roli chuligána. Pak si všiml mě a já to zkusil a roli získal. Když byl film hotov a poslán na festival, zjistili s hrůzou, kdo jsem, ale to už se nedalo nic dělat.“ (Třešnák byl disident a zakázaný písničkář.) (sator)

 • - Filmovanie prebiehalo v Blatnej. (dyfur)

 • - Dospívající hrdina Honza (Miroslav Tomášek) jde místo na plavecký trénink do kina na komediální westernový film Limonádový Joe aneb koňská opera (1964). (Rodriguez)