Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dospívající hrdina se ze všech sil snaží splnit nominační limit pro důležité závody, avšak necitlivý trenérův přístup dočasně zaviní ztrátu motivace, mladík dokonce na sportování zanevře... Nabádavě výchovný akcent společně s nepříliš zajímavým příběhem však omezuje dopad tohoto dávno zapomenutého dílka, ani neznámé tváře nepomohly získat potřebnou autenticitu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (16)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

První část filmu je ryze sportovní, kdy Honza trénuje aby se moh dostat na nějaký mistrovství v téhle části mě nejvíc zaujaly záběry na plavání pod hladinou bazénu. Druhá část už je přece jenom filmovější, zavoní letní atmosférou a určitou dětskou bezstarostností, navíc se na scéně objevuje Miládka Vnuková, což byla jeden z top koček svý doby. Líbilo se mě záverečný vyznění filmu, herci působili přírozeně a celkově je tenhle film takový nic proti ničemu. ()

Siegmund 

všechny recenze uživatele

Nato, že se kdysi v Československu točily skvělé a mnohdy i věhlasné dětské filmy, je tento film obrovským zklamáním. Zajímavý námět se podařilo zpracovat dokonale nezajímavě, jednotvárně, ba přímo nudně. Slabé zpracování se bohužel nepodařilo zvednout ani četným teenagerovským hercům, ba ani jindy vynikající Miladě Ježkové, která zde prakticky nedostala příležitost se projevit. Film je doslova přeplně všelijakými vycpávkovými záběry. Ve filmu je celá řada věcných chyb. Za hrubý nedostatek filmu pro mládež považuji, trvalou frustraci hlavního představitele. Je to dosti neznámý a málo vysílaný film. Ba dalo by se říct, že to je film zapomenutý. Umím si představit, že nikomu nechybí a že ho nikdo nepostrádá. Hodnotný je tak leda pro úplnost do sbírky. (Úterý 27.07.2010) ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Agitka o překonávání překážek. 1) Ve snadno zapomenutelném (a skutečně i zapomenutém) filmu socialismus téměř není cítit. Panuje zde jakási samozřejmá lehkost žití a skvělá dobová letní atmosféra._____ 2) Miroslav Tomášek (hlavní role Jana Kánského, který chodí do 9. třídy) je stejně nevýrazný jako celý film (v hraní dál nepokračoval a role zůstala jeho jedinou)._____ 3) Ve snímku si štěkla řada pěkných kluků: 23letý Jiří Vondráček (trenér Skála), 16letý Antonín Navrátil (Honzův spolužák Kalous), 16letý Vladimír Dlouhý (Fanda), 9letý Filip Renč (Hančin bratr Karlík), 17letý Otakar Brousek ml. (mladík na pouti Pepek), 31letý Jan Kotva (trenér)._____ 4) Dále účinkovali 26letý Jiří Adamec (příslušník VB), 21letý Jan Kraus (krade drobné) a zvlášní pozornost si zaslouží omylem obsazený 24letý Vlastimil Třešňák (zloděj)._____ 5) Příznačná pro zpracování je i chyba ve jménu zpěváka Jiřího Schelingera (v titulcích označen jako Shalinger)._____ 6) Zajímavý koment: sator**, ()

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Vybavuji si tenhle film docela dobře, i když jsem ho viděl jako dítě. Asi právě proto, že ke sportu patří úspěchy i neúspěchy, tedy výhry i porážky. A zažívá to většina těch, co se sportu věnuje už jako dítě v nějakém sportovním oddíle. Proto jsem dost soucítil s hlavní postavou, spoluprožíval s ním jeho zápas sportovní i lidský, neb mě vždy vzrušoval tenhle způsob života, i lidi kolem sportu. Sport je droga, a neumím si svůj život bez něj představit. Sport je fyzická práce, při níž v těle přirozeným způsobem dochází k vytváření látek, které působí na celý lidský organismus blahodárně. Nechápu ty lidi, co se sportu dokáží nevěnovat. ()

cariada 

všechny recenze uživatele

Další z příjemných dětských filmů tentokrát z plaveckého prostředí. Kdy Honza dělá vše proto , aby splnil limit na závody což se mu podaří, ale přesto se od trénera dozví že nepojede nebot lidí co spnilo je víc než míst na závodě a on měl z nich nejhorší čas. Pohádá se z trenérem a praští z plaváním (trenér byl pěkně nesympatický, ale zase udělal co musel) Doma sice neřekne nic a odjíždí na jako by na soustředění, ale ve skutečnosti jede stopem k babičce, paradoxně tam v okolí má tábor jeho plavecký oddíl. Cestou se třeba zastaví na pouti, kde se potká s partou kluků a jednou moc krásnou holkou, ale ty se na něj brzy vykašlou a on jde dál. Přespí ve stohu kde narazí na hipíka co tam taky chrápe, z kterého se vyklube zloděj. Seznámí se z místní holkou Hankou (krásná Milada Vnuková). Pak si užívá u babičky, které namluví, že má vyrážku a nesmí plavat, nakonec potají plave a Hanka mu měří čas, což jí nebaví já se jí nedivím a tak mu měří mín. Honza neustále pozoruje tábor až ho objeví. Pak se rozhodne se tam vydat a trenérovi ukázat, že je dobrý, ale skutečnost je .......Zapomenutý film, který neurazí a dokáže zaujmout. ()

Zajímavosti (7)

  • Honza (Miroslav Tomášek) trénuje a potom márne súperí s ostatnými na rybníku Hubenov. Ten leží dva kilometre od obce Kocelovice. (Raccoon.city)
  • Filmári vôbec netušili, že obsadili do jednej z rolí disidenta Vlastimila Třešňáka (chuligán), v tej dobe protirežimný spisovateľ, pesničkár, skladateľ, textár, maliar a fotograf. Neskôr sa stal jedným z prvých signatárov Charty 77. V roku 1982 ho režim donútil odísť do exilu. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama