Blindsided

• USA Night of the Sicario

Lacike odpad!

Spomínate si na Gibsonov videoblockbuster Force of Nature? Nie? Dobre pre vás. Zabudnite aj na tento film. Ktorý je jeho ešte lacnejšou variáciou. Dej sa zase odohráva behom ukrutného hurikánu v jednom dome. Tentokrát v nejakom domove dôchodcov do ktorého sa príde ukryť rodinka pred Kolumbijskými drogovými syčákmi z Ria, proti ktorej má ženuška svedčiť. Ochraňovať rodinku má na starosti DEA agent Costas Mandylor, ktorý má ešte horší orientačný zmysel ako legendárny Brody z Indiana Jonesa, takže sa v tom obrovskom dome dôchodcov stratí a na hodinku vypadne z deja. Väčšinu filmu sa teda naháňajú po dome a robia na seba bububu syčáci z Ria a dôchodcovia s chodítkami. A ešte je tu exmilfka Natasha Henstridge ako správkyňa toho domova, ale tá nestojí ani za zmienku a ani už za nič iné. Takže nejakú akciu tvorí len kratučká prestrelka na začiatku a ešte kratšia na konci. Aj som rozmýšľal o jednej hviezdičke, lebo oveľa väčšia hovadina ako Force of Nature to nie je, ale potom prišlo šokujúce odhalenie ohľadom toho, kde sa tak dlho motal Mandylor a to v mojich očiach definitívne poslalo film do odpadu. Akčniaky bez akcie nebrať. 1/10. ()