Reklama

Reklama

Bláznivá dobrodružství Louise de Funese

(TV film)
  • Francie La Folle aventure de Louis de Funès (více)
všechny plakáty
Dokumentární / Životopisný
Francie, 2020, 2x51 min

Režie:

Lucie Cariès

Scénář:

Lucie Cariès

Hrají:

Isabelle Nanty (vypravěč), Louis de Funès (a.z.), Bourvil (a.z.), Colette Brosset (a.z.), Mario David (a.z.), Robert Dhéry (a.z.), Kirk Douglas (a.z.), Michel Drucker (a.z.), Jean Gabin (a.z.) (více)

Obsahy(1)

Co jste ještě nevěděli o legendárním herci... Mohlo by se zdát, že o životě a tvorbě jednoho z nejgeniálnějších komiků dvacátého století bylo už řečeno, napsáno i natočeno vše. Nyní ale přichází zcela nový dvoudílný francouzský dokument, jehož tvůrci čerpají především z bohatých rodinných archivů, k nimž získali dokumentaristé přístup teprve nedávno. Jedná se o dopisy, deníky, ale i rodinné filmové záznamy. Budeme tak mít jedinečnou příležitost nahlédnout do nitra upjatého, citlivého a perfekcionistického muže, který nosil masku legendárního komika. Úvodní část se zabývá jeho dětstvím, mládím a první polovinou kariéry. (Česká televize)

(více)

Recenze (26)

Pierre 

všechny recenze uživatele

Pokud má tady na csfd vůbec smysl hodnotit podobné dokumenty, tak musím dát tomuto  plnou palbu hvězd. O Funésovi jsem četl 3 knihy, a začínal jsem s ním v objevování francouzských filmů. Tento dokument mi všechno připomněl. Nejdůležitjší informace z těch tří knih, vrátil mě do pocitů prvního objevování a k tomu dodal ještě něco nového, co mě zaujalo (kritické reakce na Velký flám, Funésovy poznámky .) nebo jsem ještě nikde jinde neslyšel tak dobře vystihnout (Funésova komplikovaná postava vycházející z perfektciolismu)  A komu by se náhodou nechtěly číst ty knihy, tohle snad ve slušné míře i postačí. Já děkuji. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Zajímavý dokument o fantastickém herci. 1)  Louise de Funèse bych s láskou sledoval i jak leží v rakvi a pravděpodobně bych se dobře bavil._____ 2)  Jeden z mých nejoblíbenějších herců nejen francouzské, ale kinematografie vůbec, má, pravda, stále stejný projev. Ale mně to nevadí, protože právě kvůli tomu se na něj rád koukám. Nechci, aby byl pokaždé jiný, chci, aby byl stále stejný. Vedle filmů, které on doslova udělal (četnická série, Křidýlko nebo stehýnko a spousty dalších) je i zářným bodem, kvůli němuž sleduji i snímky, po kterých bych dnes jinak ani pohledem nevrhl (např. Fantomas)._____ 3)  Dokument zajímavě přiblížil jeho život a postoje a především dal možnost vidět Mistra v trochu jiné podobě. ()

Reklama

Colonist 

všechny recenze uživatele

Pěkný dokument o legendě francouzské komedie. Myslel jsem si, že mám Funése "načteného" (nějaký ten dokument jsem už také viděl), ovšem tento pořad mě vyvedl z omylu. Dozvěděl jsem se zde mnoho nových zajímavostí. Třeba o nevraživosti mezi Funésem a Gabénem při natáčení Tetovaného jsem věděl, ale ten konkrétní, značně bizarní, důvod mi byl neznámý :-). Líbí se mi, že ukázky z filmů tu nejsou jen tak nahodilé a ilustrační, většina z nich nějakým způsobem doplňuje komentář vypravěčky, případně jsou dané scény konkrétně rozebírány. P.S. Neodpustím si drobné rýpnutí do ČT. Nechápu českou premiéru takto povedeného dokumentu ve 22:05 na Artu. Kdybych náhodou v deset večer neprojížděl televizní kanály, tak ani nevím, že to dávají (Art nemám nastavený ve svém internetovém programu... ano, jsem barbar :-D). Přitom jsem moc rád, že jsem to viděl, a druhou část si za týden pustím. Každopádně tohle by si zasloužilo vysílání na ČT 2 a v lepším čase. Edit: Druhá část je také výborná. Škoda že do dabingové montáže nedali i Filipovského, to by byla naprostá bomba. Ale dneska už se asi ve Francii neví, jak slavný náš dabing byl. ()

Zagros 

všechny recenze uživatele

Dokument Bláznivá dobrodružství Louise de Funese svým zpracováním nepřevyšuje svůj žánr, o to tady ovšem nejde. Díval jsem se na něj především kvůli hlavní postavě, což byl jeden z mých oblíbených francouzských herců - Louise de Funese. Filmů s ním jsem viděl poměrně dost, ale o něm samém jsem toho moc nevěděl. Dokument mi tak dobře zaplnil mezery v mém filmovém vzdělání. Někdo může namítnout, že Louise de Funese má stále jen jednu hereckou polohu. To je sice pravda, ale tu ovládá naprosto mistrně. K jeho obrovské oblibě přispěl u nás i excelentní dabing v podání Františka Filipovského, který je lepší než originál. Opravdu, viděl jsem občas něco i v originále a nebylo to ono. Dokument obsahuje i spoustu ukázek z jeho filmů. Díky tomu jsem objevil i některé mě neznámé snímky a také dostal chuť na zopakování si těch nejlepších (Senzační prázdniny, Velký flám, Fantomas, někteří Četníci, …). Tak vzhůru do oblíbených francouzských komedií. :-) ()

otík 

všechny recenze uživatele

Velmi povedený, poměrně netradičně natočený, dokument o velikánovi francouzského filmu. Sledujeme jeho mládí, těžkou cestu k úspěchu i vrchol jeho tvorby. Dokument končí hercovým úmrtím. Uvidíme spoustu zajímavého autentického materiálu především z natáčení filmů, hodně ukázek z filmů a spousta přímých rozhovorů s Funesem. Tohle byl dokument, který skutečně stojí za shlédnutí. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama