Slunná Sicílie. Kraj, kde lidé mají dobré srdce, ale mnohdy prázdný žaludek, zato dětí habaděj. Když upovídaný listonoš přinese starostovi Mazzenta dopis adresovaný až z daleké Anglie, vypukne ve vsi pozdvižení. Všichni ihned vědí, že jejich dávný spoluobčan Antonio Durigo, dnes už britský zbohatlík, by si rád v rodné vesnici našel svou nevěstu. Starosta by nejraději prosadil svou Annunziatu, jenže dcerek připravených na vdávání je ve vsi hned několik. Podle jakého klíče tedy spravedlivě a hlavně rychle vybrat tu nejlepší? Reverend Calogere vymůže, aby výběr uskutečnil první cizinec, který do Mazzenta od té chvíle zavítá. (dopitak)

dopitak

Úsměvná parodie na sicilskou potažmo italskou náturu horké krve. Britové se někdy vyžívali v parodování zkomolené angličtiny, která ve Vesnici na vdávání (tak bych to volně přeložil) tvoří hlavní dorozumívací prostředek. Italská angličtina se spoustou italských slůvek, které je ale kupodivu dobře rozumět, solidní herecké výkony a odvážné výstřihy pohledných britských dívek, povedená závěrečná písnička - to vše dohromady tvoří nadprůměrně vydařený kousek z tvorby mého oblíbeného Georga Pollocka. ()