Epizody(24)

matolas

Čo sa darilo v 20. sérii, to sa veľmi rýchlo stratilo v 21. Až na dravý a trochu násilný Resurrection of the Daleks a regeneračný zázrak The Caves of Androzani ide o prehliadku priemerných (Planet of Fire, The Awakening), podpriemerných (Warriors of the Deep, Frontios) a príšerných epizód (na teba ukazujem, The Twin Dilemma). Davisonova éra nepatrí k mojim obľúbeným, no dobrých príbehov mal pomerne dosť a jeho regeneračnú epizódu už asi nijaká neprekoná. Nástup C. Bakera začal poriadnou fraškou o geniálnych dvojčatách matematikoch (niekomu asi chýbal Adric). Ak som spomínal, že Davison to v prvej sérii nemal ľahké, sám neviem, čo povedať o C. Bakerovi. Ten navyše ani nedostal veľa príležitosti si reputáciu napraviť, čo je škoda, lebo jeho chyba to rozhodne nebola. ()

johny95

21. SÉRIA: 2101 Warriors of the Deep 100% || 2102 The Awakening 85% || 2103 Frontios 95% || 2104 Resurrection of the Daleks 100% || 2105 Planet of Fire 95% || 2106 The Caves of Androzani 100% || 2107 The Twin Dilemma 90% Návrat Silurianov je dobre premyslený a Warriors of the Deep je skvelým vstupom do série. Síce má svoje chyby, ale záver a najmä zimomriavková posledná veta Doctora to vynahradzujú. Škoda, že hneď ďaľší príbeh Awakening je opäť jeden z príbehov so skvelým námetom, ale nudným spracovaním. Celú tú, našťastie len dvojčasťovú, nudu zachraňujú len Doctor, Tegan (skvelá) a Turlough (pán v saku). Frontios má skvelé exteriéry, ktoré skutočne vyzerajú, že si s tým dali prácu. Casting sa im tiež našťastie vydaril a príbeh bol skvelý. Síce nepriatelia vyzerali čudne, ale bol rozvinutý príbeh Turlougha. Tento zbabelec mi celkom prirástol k srdcu a zaradil sa k najlepším spoločníkom v mojom osobnom rebríčku. Resurrection of the Daleks sa nedá dať menej ako 100%, skvelé exteriéry aj interiéry, námet aj spracovanie, akcia, Davros, dalekovia a na konci odchádza Tegan z logického dôvodu, ale i tak mi trhá srdce vidieť ju ísť preč. Žiadna časť v tomto príbehu nie je výplňková, každá má svoje opodstatnenie. V Planet of Fire prichádza Peri, ktorá je taká hlúpa až je vtipná. Príbeh je celkom dobrý, i keď to je celkom subjektívne, keďže je príbeh najmä o Turloughovi, ktorý na jeho konci odchádza (a ktorého som si, ako som povedal, celkom obľúbil). Je v podstate prvým spoločníkom, ktorý má za sebou poriadny príbeh. V tomto príbehu končí aj Kamelion, ale keďže toho veľa nepredviedol v seriáli, nebude veľmi chýbať. Exteriéry boli opäť skvelé, akoby som sa skutočne pozeral na inú planétu. Regeneračný príbeh Caves of Androzani je podobný ako City of Death - pri jeho sledovaní máte pocit, že je to príbeh skôr z obnovených ako klasických sérií. Príbeh je plný zaujímavých postáv, politiky, akcie a motivovaný záporák je celkom cool, i keď zaobstaral príbehu značnú dávku sexuálneho podtextu. Keď vám niekto bude tvrdiť, že je Caves of Androzani jeden z najlepších príbehov seriálu, kľudne mu verte. Colin Baker je v roli Doctora celkom nezvyčajným zjavom, nie úplne sedí do charakteru Doctora a od svojích predchádzajúcich kolegov sa dosť líši. Je zbabelý, egoistický, ničí každého okolo seba, sarkazmus mu nie je cudzí,... proste verzia deviateho Doctora v klasických sériách. Celkom si ma v jeho prvom príbehu získal, tak som zvedavý na jeho ďaľšie pôsobenie, či sú reči o tom, že je najhorším Doctor opodstatnené. Každopádne jeho poregeneračný diel je jeden z tých, kde nemusí ležať v posteli, ale na druhú stranu má záchvaty, v ktorých sa napríklad snaží uškrtiť Peri (ktorá je celkom oničom spoločníčka). Príbeh ako taký nebol najhorší, ale ak by na scéne nebol Colin celkom by utrpel a bol by nudnejší. ()