Doctor Who - Season 24

(série)
Velká Británie, 1987, 5 h 44 min (Minutáž: 24–25 min)

Epizody(14)

matolas

McCoy to mal na začiatku ťažké, podobne ako C. Baker. Jednak Baker odmietol natočiť regeneračnú scénu a McCoyovi museli natiahnuť jeho parochňu a jednak jeho úvodný diel, Time and the Rani je naozaj katastrofa po všetkých stránkach. Rani sa tu z nejakého dôvodu hrá na Mel, jednu z najhorších spoločníčok všetkých čias, a celá produkcia má asi taký šarm a dôvtip, ako nemecký ovčiak po transplantácii hlavy. Paradise Towers sú prvým pokusom éry o dystopiu a podľa mňa nie celkom vychádza preto, lebo balans medzi humorom a vážnosťou je až príliš naklonený na prvú menovanú stranu. Napriek tomu ide o výrazný posun od úvodu. Z Delta and the Bannermen si nepamätám vôbec nič, teda len toľko, že si tam rolu strihol aj Ken Dodd. Finále, Dragonfire, pôsobí v sérii ako balzam na dušu. Je ukážkou toho, ako môžu dobré epizódy v McCoyovej ére vyzerať. Konečne sa zbavíme Mel, k Doktorovi sa priradí fantastická Ace a dostaneme jeden z najdoslovnejších "cliffhangerov" od čias filmu Cliffhanger. Mimochodom, masky sa tu naozaj poriadne vydarili a celé finále nás presvedčí, že netreba hádzať flintu do žita. ()

johny95

24. SÉRIA 2401 Time and the Rani 70% || 2402 Paradise Towers 20% || 2403 Delta and the Bannermen 75% || 2404 Dragonfire 80% Nový Doctor a nová séria, ktorá mala mať v sebe najhoršiu časť celého seriálu - Time and Rani. S tým nemôžem úplne súhlasiť, áno, bolo to podpriemerné, ale malo to i svoje svetlé momenty. Jednoznačne je to ale jeden z najslabších poregeneračných príbehov. Avšak najhoršiu časť som predsa len videl a boli to Paradise Towers. Niečo tak zlé som ešte v Classic Doctorovi nevidel. Príbeh je čudný v tom zlom zmysle, herecké výkony na nule, sú až smiešne zlé, veľká nuda a hromada nezaujímavých, prekomplikovaných prvkov tvoria tento úplný chaos. Otras. Možno i preto mi v kontraste prišiel nasledujúci príbeh Delta and Bannermen dosť dobrý, s ok vedľajšími postavami, o ktorých sa le nedozvieme skoro nič. Najlepšou časťou deja sú tu prízvuky, vďaka ktorým sa i nevtipné situácie stávajú humornými. Záverečný Dragonfire je už o niečom inom. Najlepší príbeh zo série, ale stále nie bezchybný. Mal dobrého záporáka, aj zasadenie príbehu, ale celkom dosť filleru. Odchádza tu Mel, ktorá mi prišla ako ok spoločníčka, ale čím dlhšie bola v seriáli, tým horšou sa stávala. Prichádza Ace, ktorá vyzerá sľubne ale uvidíme časom. Celkom dosť veľa krát sa v tejto sérii stalo, že umrel veľký počet civilistov, čo mi prišlo ako celkom výrazná zmena oproti iným sériám. McCoy ako Doctor potrebuje ešte chvíľu čas, ale zatiaľ je dobrý. ()