Lampa

Scénografie:

Robert A. Burns

Kostýmy:

Rona Lamont

Levná a jednoduchá osmdesátková jízda nočním muzeem v níž je skoro všechno, od nahých prsou, přes krev, rozpůlená těla, oživlé mrtvoly starých indiánek až po sympaticky vypadajícího džina. Jen té atmosféry tam moc není. Celé to vyznívá trochu více komicky (ať už charaktery nebo dějovou linkou) než by bylo milé. Během sledování se mi vybavilo, že jsem to už určitě kdysi viděl. Řekl bych, že se mi to před těmi dvaceti lety určitě líbilo více. Dneska už jsem se bavil hlavně na tom, jak všechny postavy nadabovali všeho všudy tři čtyři dabéři. A tak nějak bych od Džina čekal, že bude svérázně plnit i nějaká přání a ne jen masakrovat. 2,5*(1.10.2015)

Nostalgicke 3 hviezdicky. Pametal som si asi 2 smrte este z VTVcky kde to davali kazdy mesiac. Co som si nepametal bolo vsetko okolo toho..od deja..az po to aok vyzeral Djin...nanestastie vyzeral fakt hrozne:) Takze po opraseni spomienok dej nebol zly...sice nic neocakavane sa tam neudeje ale to ziadne dejove zvraty sa od takychto snimkov neocakavaju.Niektore smrte boli fajnove...jedna co som si pometal este zo starych cias je pre mna legendarna:) Pre fanusikov vrazdiacich djinov odporucam mseriu Wishmaster.(23.5.2014)

Béčko jak vyšité, kdo si umí béčka užívat tak bude jistě spokojen a kdo ne tak má hold smůlu. Já byl spokojenej co jsem očekával to jsem dostal. Očekával jsem béčko jak řemen a taky jsem ho dostal takže nevidím důvod proč bych tomu měl odebírat nějakéí body kvůli nesmyslně se chovajícím postavám a pro někoho blbéímu ději. Mimochodem džin se mi líbil, nevím co byste chtěli více.(17.5.2010)

• misterz

Typické béčko 80. rokov, ale na Wishmastera sa to aj tak ani zďaleka nechytá. Príbeh sa mi zdal hrozne slabý, jednotvárny a hlavne ochudobnený o lepšie a nápaditejšie využitie hrozivého džina. Možno by sa tu hodil aj nejaký ten humor, skrátka nemalo to ten šmrnc ako som čakal. Na druhú stranu potešili aspoň mordy a miestami ma prijemne prekvapilo aj gore. Čo sa týka hlavného bubáka tak nebol zlý, ale v kontexte svojej doby bol urobený len priemerne. Celkom sklamanie. 40/100(15.8.2016)

Deset let před známějším Wishmasterem se na filmovém plátně proháněl jiný džin, ale se stejnou chutí zabíjet. Poctivě obydloval starobylou lampu a z(ne)příjemňoval jedné skupině teenagerů nudnou noc v muzeu. Pomáhal si při tom různým nářadíčkem jako byly rohaté masky, hadi, nebo oživlé mrtvoly. Po většinu času tak činil jako neviditelné, pouze tušené zlo, ke konci už se chodbami proháněl v plné kráse... Lampa je prostě béčko jako řemen. Pamatuju si jí z půlnočních projekcí tv nova, kdy se mi postarala o jednu bezesnou noc. Má totiž spád, slušnou atmosféru a uspokojující dávku rudé tekutiny. Jinak spíše pro okrajové publikum, které ocení lehkou trashovitost.(31.7.2011)