Alex je dcerou kurátora muzea, ve kterém si s přáteli usmyslela uspořádat malý soukromý večírek a do kterého právě přibyl nový artefakt starobylá lampa. Se zlým džinem, který brzy rozpoutá krvavá jatka. (choze)

MM_Ramone

Tento film je parafrázou na známu moslimskú rozprávku o zázračnej Aladinovej lampe. Lenže v tomto prípade z nej nevychádza žiaden dobrý úslužný Džin, čo je oddaným otrokom majiteľa lampy a poslušte plní jeho priania. To ani náhodou. V tejto prastarej olejovej lampe sídli temná sila, ukrutný vraždiaci démon. Je to natočené v typickom štýle amerických béčkových horrorov z osemdesiatych rokov minulého storočia. Nesympatickí, netalentovaní herci - úbohé herecké výkony, stupidné dialógy, nelogické konanie postáv, zúfalé filmové triky, povrchný scénar, lacná produkcia, slabá réžia. Na druhej strane sa jedná o dosť zaujímavý námet. Sú tam tiež nápadité vraždy, pri ktorých sa krvou nešetrilo. A dôjde aj na povinné odhalenie ceckov. Mám rád staré horrorové béčka, takže som si to s chuťou pozrel. Avšak s hodnotením to nebudem preháňať. Dve hviezdičky bohato postačia. ** ()

tron

Sorry, ale fakt béčko, 30%. Prostredie nočného múzea má niečo do seba, ale príliš atmosféry to nepobralo, čo je nepochopiteľné, pretože na takom mieste by sa predsa plnokrvná, temná hororová atmosféra predsa mala tvoriť takpovediac sama. Nuž... netvorila. Taký Relic bol v tomto oveľa lepší. Ako-tak pôsobivé je hlavné zlo (džin z lampy!), ale ani ono nie je žiadny zázrak. Detto postavy a scenár. ()

LION-MR.T

Prvních 15 minut je pro mě naprosto brutálních a strašidelných,pak film neztrácí dech a je skvělý a ty efekty jsou taky dobrý. Trochu mě zklamalo,že džina ukázali,mohli ho nechat jako tajemný přízrak,ale zase to neodflákli nějakým tlustým chlápkem v turbanu,ale skvělou příšerou,která se mi hodně líbila. ()

Bloody13

Deset let před známějším Wishmasterem se na filmovém plátně proháněl jiný džin, ale se stejnou chutí zabíjet. Poctivě obydloval starobylou lampu a z(ne)příjemňoval jedné skupině teenagerů nudnou noc v muzeu. Pomáhal si při tom různým nářadíčkem jako byly rohaté masky, hadi, nebo oživlé mrtvoly. Po většinu času tak činil jako neviditelné, pouze tušené zlo, ke konci už se chodbami proháněl v plné kráse... Lampa je prostě béčko jako řemen. Pamatuju si jí z půlnočních projekcí tv nova, kdy se mi postarala o jednu bezesnou noc. Má totiž spád, slušnou atmosféru a uspokojující dávku rudé tekutiny. Jinak spíše pro okrajové publikum, které ocení lehkou trashovitost. ()

misterz

Typické béčko 80. rokov, ale na Wishmastera sa to aj tak ani zďaleka nechytá. Príbeh sa mi zdal hrozne slabý, jednotvárny a hlavne ochudobnený o lepšie a nápaditejšie využitie hrozivého džina. Možno by sa tu hodil aj nejaký ten humor, skrátka nemalo to ten šmrnc ako som čakal. Na druhú stranu potešili aspoň mordy a miestami ma prijemne prekvapilo aj gore. Čo sa týka hlavného bubáka tak nebol zlý, ale v kontexte svojej doby bol urobený len priemerne. Celkom sklamanie. 40/100 ()