Lampa

Scénografie:

Robert A. Burns

Kostýmy:

Rona Lamont

Klasický horor o vraždícím džinovi... Začátek(na lodi,lupiči) byl z celého filmu nejlepší,protože potom následovala půlhodinka klidu.Až na konci se to zase zlepšilo a nastala vyvraždovačka teenagerů v opuštěném muzeu. Z a bodycount se film rozhodně stydět nemusí: Počet mrtvých:18 (počítám i tři muže ve skladě a afroameričanku Gwen)(5.5.2012)

• misterz

Typické béčko 80. rokov, ale na Wishmastera sa to aj tak ani zďaleka nechytá. Príbeh sa mi zdal hrozne slabý, jednotvárny a hlavne ochudobnený o lepšie a nápaditejšie využitie hrozivého džina. Možno by sa tu hodil aj nejaký ten humor, skrátka nemalo to ten šmrnc ako som čakal. Na druhú stranu potešili aspoň mordy a miestami ma prijemne prekvapilo aj gore. Čo sa týka hlavného bubáka tak nebol zlý, ale v kontexte svojej doby bol urobený len priemerne. Celkom sklamanie. 40/100(15.8.2016)

• kosta73

Všechny postavy v tomto "skvostu" se chovají, jako právě propuštěné z blázince, tvůrcům se asi zdálo, že hororovou atmosféru vytvoří nejlépe tak, že z přítomných udělají vyšinuté, většinou agresivní magory jednající beze špetky logiky. Je to skutečně síla i na takovéto totální béčko, osobně jsem se nad to nedokázal povznést a zkazilo mi to dojem z celého filmu, který přece jen pár dobrých hororových scén obsahuje. Takže potom, co jsem se nechal nalákat na originální a vskutku slibný námět mi zůstal pouze hořký pocit z krutě nevyužitého potenciálu.(3.11.2007)

• MM_Ramone

Tento film je parafrázou na známu moslimskú rozprávku o zázračnej Aladinovej lampe. Lenže v tomto prípade z nej nevychádza žiaden dobrý úslužný Džin, čo je oddaným otrokom majiteľa lampy a poslušte plní jeho priania. To ani náhodou. V tejto prastarej olejovej lampe sídli temná sila, ukrutný vraždiaci démon. Je to natočené v typickom štýle amerických béčkových horrorov z osemdesiatych rokov minulého storočia. Nesympatickí, netalentovaní herci - úbohé herecké výkony, stupidné dialógy, nelogické konanie postáv, zúfalé filmové triky, povrchný scénar, lacná produkcia, slabá réžia. Na druhej strane sa jedná o dosť zaujímavý námet. Sú tam tiež nápadité vraždy, pri ktorých sa krvou nešetrilo. A dôjde aj na povinné odhalenie ceckov. Mám rád staré horrorové béčka, takže som si to s chuťou pozrel. Avšak s hodnotením to nebudem preháňať. Dve hviezdičky bohato postačia. **(23.5.2015)

Béčkařina jak prase - pitomí a přestárlí teenageři, nuda uprostřed, režisér pro kterého to byl první a poslední film. Naštěstí to podstatné se povedlo a to záporák. Máme tu vraždícího džina, který bohužel narozdíl od Whismastera neplní přání, ale i tak má v zásobě pěkných pár triků. Půlení, hady, oživlé mrtvoly i věci a nakonec se ukáže v v plné "parádě" i on sám. Efekt džina je přinejlepším průměrný, stejně jako mytologie (je to vlastně zlý démon z lampy, který po staletích vedl k legendám o džinovi plnícím přání). Nicméně i tak jsem se bavil, protože podobné originální náměty se v hororu moc nevidí a džin to ve finále pěkně roztočí.(20.7.2015)