poster

Kolo v Pekingu

 • Francie

  Beijing Bicycle

 • Čína

  Shiqi sui de dan che

 • Čína

  十七歲的單車

 • anglický

  Beijing Bicycle

Drama

Francie / Čína / Tchaj-wan, 2001, 113 min

Režie:

Xiaoshuai Wang

Scénář:

Peggy Chiao

Producenti:

Peggy Chiao

Střih:

Hongyu Yang

Zvuk:

Tu Duu-Chih
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Deimos
  ***

  TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 8/10/// +jestli je to natáčené v Pekingu, tak opravdu Peking, můžete si projet jeho uličky, vidět jak se v něm žilo před deseti lety, vaši pozornost upoutá krásná hudba a dvě herečky ve vedlejších rolích, obě velice krásné, dramatický závěr je pak velkou předností snímku -snad až do poloviny filmu mi dělalo problém vyznat se v postavách, nejprve jsem sledoval jednu, pak druhou a pak zase tu první, dokud se ti dva nepotkali měl jsem za to, že se umí jen rychle převlékat, nesmějte se ani vy nepoznáte rozdíl mezi Číňanem s tmavými vlasy a Číňanem s tmavými vlasy/// Důkaz toho jak je "pouhé" kolo nezbytnou a důležitou součástí Čínských obyvatel. Příběh je zajímavý, přesto že zpočátku mu musíte porozumět. Absence většího množství dialogů se může zdát jako nedostatek, ale není tomu tak. Dá to vyniknout atmosféře a nátuře místních obyvatel, kteří moc nedávají najevo emoce a mnohdy mnoho řeknou i bez nich. Jestli že nemáte moc nakoukáno podobných filmů, mohu jedině doporučit./// Celkem 70%///(27.3.2011)

 • joseee
  ****

  Kultový snímok čínskej kinematografie. Príbeh imigranta z vidieka, ktorý poukazuje na to, že v podstate rozmýšľania obyčajných ľudí sa Čína nezmenila od čias Lao-šeho Rikšiara. Film poukazuje dnešný Peking so svojimi hutongami i bohatstvom, historickú nezmieriteľnú hradbu medzi bohattými a chudobnými, ktorú neodstránila ani veľká kultúrna revolúcia. Tento snímok by si mal IMHO pozrieť každý, kto chce trochu poznať dnešnú Čínu, resp. Peking.(14.11.2008)

 • JFL
  **

  Tezovitě toporná festivalovka, kterou svého času přes všemožné festivaly protáhla povrchní promo floskule o spojitosti se "Zloději kol", působí dnes, po opadnutí módní vlny šesté generace čínských filmařů, jako směšně průhledný konstrukt šálící povrchem a nemotorně se snažící zaujmout selankovitě prostými postřehy o soudobé Číně. Národní fenomény jako migrace z vesnice do měst za prací a měnící se sociální rozvrstvení ve velkoměstech jsou zde prezentovány jako líbivé ozdůbky na příběhu imbecilně se chovajícíh scenáristických loutek (o postavách nemůže být řeč).(28.2.2011)

 • Slarque
  *****

  Co znamená kolo v Pekingu? Že ho vidlákovi ve velkoměstě čerstvě zaměstnanému jako messenger někdo ukradne, bylo jasné po pár minutách. Ale zajímavější bylo, co se dělo po tom. Kdo z těch dvou byl vlastně větší looser? Neexistuje žádná jednoduchá cesta, jak z toho ven. A možná to opravdu nemohlo skončit dobře... (90%).(21.4.2011)

 • gogo76
  ****

  Prekvapivo dobrý film, ktorý rozpráva príbeh o jednom bicykli a jeho majiteľovi. Taký bicykel v Pekingu, to je hotový majetok. Po krádeži svojho bicykla je mladý Číňan rozhodnutý, že ho nájde... Aj v Pekingu, kde ich sú milióny. A čo by to bol za film, keby ho nenašiel? Dejovo veľmi zaujímavý, scéna kde sa nechce vzdať svojho nájdeného bicykla, od ktorého ho nevie dostať banda mladíkov je aj zábavná a ani záver, kde musí svoj bicykel chrániť s tehlou v ruke, ma nenechal chladným. Po dlhšej dobe výborný čínsky film, ich priemerné akčňáky nepočítam. 80%.(15.4.2012)

 • - Snímek se nechal inspirovat klasickým dílem italského neorealismu Zloději kol (1948) (Olík)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace