Zdravotník

Carles Torras

Carles Torras

Scénografie:

Sebastián Vogler

Španělé umí tyhle "psychárny" rozhodně lépe. Tohle byl pouze takový nedodělaný bráška jiných psychologických thrillerů ze země, která dala filmovému světu např. Jaume Balaguera. Hlavní linka pomstychtivého paraplegika vcelku funguje i díky standardně dobrému Mario Casasovi, který si roli vyloženě užil. Čert vem i některé ne zcela logické ulitby. Vcelku je to ale takový typický Netlflix. Ze židle vás to nezvedá, ale na hodinu a půl solidně zabaví.(24.9.2020)

• LIVINGDEAD

A pak že ti na vozíčku jsou bezbranní.(28.9.2020)

Není to bohužel další nástupce Španělské vlny a Mario Casas nehraje v dalším Contratiempu, ale i tak se jedná o slušný Španělský standard, který fanoušky podobné tvorby rozhodně neurazí, ale taky nenadchne. Hlavní hrdina pracuje v ambulanci, ale prodělá těžkou dopravní nehodu, kvůli které přestane moct chodit a zatímco zažívá novou těžkou zkoušku v životě, tak jej opustí přítelkyně zrovna když jí nejvíce potřebuje a rozhodne se samozřejmě pomstít. Dobře se na film kouká, umí být napínavý a hlavní hrdina je sympatický psychopat, se kterým se dá i sympatizovat vzhledem k jeho situaci. Ve finále dojde také na jeden zvrat, ale na to jsme od Španělů zvyklí, chybělo mi zde cosi navíc. Jako jednohubka je Zdravotník však slušný. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 6.5/10.(17.9.2020)

Na jeden krát bez najmenších problémov sledovateľná jednohubka. “Lekárnik” nedisponuje nijak mimoriadnym tempom, ani neobsahuje žiadne twisty v zálohe, ktoré by diváka posadili na zadok. Tak isto nie je príbehovo nijak prekvapivý, skôr ide podľa osvedčenej šablóny, ktorá nijak neprekvapí. Malá rada na záver, sledovať radšej v naturálnom jazyku, lebo ten anglický dabing je doslova tragický.(19.9.2020)

Mario Casas mě baví, takže mi stačilo vědět, že tam hraje, abych dostal chuť to vidět. Postavu, kterou zde ztvárnil, jsem z celé duše nesnášel, a od začátku jsem si říkal, že tohle může skončit jen 3 způsoby: 1) Ángel dojde spravedlivého trestu a skončí za mřížemi, 2) Ángel dojde ještě spravedlivějšího trestu a na konci zemře, anebo 3) to Ángelovi na konci všechno projde a já budu nasraný, protože přesně takové konce nesnáším. Nakonec se ukázalo, že jsem se ani v jednom případě netrefil, protože to celé ústí v rozuzlení, které mi **Spoiler Alert!** až nápadně připomíná závěr filmu Hořký měsíc - osobně bych se vůbec nedivil, kdyby to scenáristi El practicante od Polanského prostě vykradli, ale samozřejmě není vyloučeno, že se jedná o náhodu. Jinak se mi zde docela líbila i Déborah François - vcelku zajímavé stvoření, vzhledem k jejímu věku to ale na nějakou velkou kariéru u filmu už asi nevidím. Celkově se mi ten film asi líbil, byť dějově mi to občas přišlo nevěrohodné a chování některých postav (jako např. starý soused) člověk skutečně nechápe - každopádně na Španěly je to celkem slabé, ale v rámci té netflixové bídy se to dá.(20.9.2020)

• SeBig

Zakomplexovanej dement na vozejku si zavře doma svoji ex a všem píchá injekce do prdele.. strašně napínavý.(18.9.2020)

Španělsko skrz Netflix jede fakt super filmy. Tohle mě vážně pobavilo.(27.9.2020)

• oLí

Začátek slibnej, u Španěláků jeden nikdy neví, co se z toho časem vyklube, někdy přijdou s parádním nápadem či twistem, ale tohle je Hogar volume 2 jen s trochu jinou pointou, pocity z ní i celého snímku však téměř totožný jako z Hogara, za což fakt nedík. 2/10(20.9.2020)

• Marze

Perverzni a narcisticky thriler o pomste osameleho muze s obsesi. Je to solidni film pro patecni pandemicky vecer nouzoveho stavu. Nemuze ji dal, nez za hranice sve omezene zapletky. Jsou zde dobre herecke vykony. Postupne se buduje vyborne finale, ktere vynahradi nedostatky v prvnim a druhem dejstvi.(26.10.2020)

Pecka!! To mě úplně zničilo ... Těžkotonážní hutnej flick o odporným hajzlovi, kterýho hraje Mario Casas. Hraje ho fakt dokonale, až jsem ho úplně nenáviděl. Chvílema se mi i z něj a jeho činů zvedal žaludek. Naopak Deborah Francoiz je sexy a úchvatná ... No prostě, krásnej, těžkej film pro sobotní lenošení ...(26.9.2020)

• Houbiczska

Mario Casas je už španělská klasika a stejně tak scénáristi snímků jako je Anna Fritz nebo The Platform byli dobrý start, který by naznačoval, že i The Paramedic bude stát za to. Bohužel opak je pravdou a za mě je to jeden z nejhorších španělských filmů, který se svými bratříčky nemá nic společného. Chybí zde napětí, atmosféra, zájem diváka se vůbec dále dívat nebo solidní zvrat na závěr, kterým nás španělé vždycky uzemní. Takhle je to výkřik do prázdna, kdy prvních 40 minut je seznámení a druhá půlka skončí dříve, než by stihla začít, nekoná se žádná akce a celý film jenom poslouchat klišovité, mdlé dialogy není moc zábava. Velká, táhnoucí se nuda, které bych se vyhnul obloukem.(22.9.2020)

Podivínský záchranář se stane obětí nehody, po níž ochrne a stane se nesnesitelným natolik, že ho opustí přítelkyně. A s tím se nehodlá smířit. Casas je jako psychopatický vozíčkář výborný a budete ho spolehlivě nenávidět. S přivřenýma očima se dá akceptovat i jeho počínání vzhledem k handicapu. Problém je, že tu není dostatečně silný protihráč, kterému by se dalo fandit, takže to je de facto o tom, že odporný člověk dělá hnusné věci. To sice může částečně fungovat, ale celý film to neutáhne. Každopádně jednou se to dá. 55%(22.10.2020)

Španělská lat'ka psychologických thrillerů je proklatě vysoko, proto tenhle vůbec ne špatný příběh se sociopatickým záchranářem může působit jen průměrně. Postavy prostě dělají jen to, co divák očekává a vzrušující faktor tím trpí. Na jedno podívání ale slušný, 65%.(18.9.2020)

Španělé umí lepší filmy. Tohle byl průměr a to i když tam hráli dobří herci. Natočené to bylo dobře ale čekal jsem asi něco víc. Žádný nepředvídatelný zvrat a ani nic Španělům podobného. 55%(20.10.2020)

Dievčina bola čudná. S chlapíkom nechcela súložiť ani keď bol na vozíku, ani keď predtým mal nohy. Nečudo, že mu potom preskočilo a tak sa natočil tento celkom zaujímavý thriller, ktorý dostáva pomaly vražedný opar. Kto zvíťazí na záver nie je predvídateľné, dá sa len tipovať, číže hodnotím vyššie. A ten finiš bol podľa mňa výborný.(18.9.2020)

narcistni psychopat na voziku, ktery mi kinda pripominal chrise wattse - teda takovyho az moc extremniho chrise wattse. nemyslim si, ze si film nekdy pustim znova, prece jen na voziku clovek nemuze zabijet nejak zajimave - coz mi na tomhle filmu dost chybelo. vice krve, vice napaditych vrazd, policejniho vysetrovani a dala bych tomu lepsi hodnoceni. ale ted to spis neurazi ani nenadchne. proste meh.(1.10.2020)

• Mamlas

Vyslintaný výblujek má deptku, tak škodí bývalé přítelkyni. Celkem mu to jde, ale s babama není dobré si zahrávat. Film není vyloženě špatný, jen takový monotónne naivní, blbý a nudný. Finální plazící bitva je srandovní. (23%)(16.9.2020)

tento film má pomalšie tempo, mne konkrétne to nevadilo. Hlavná postava zdravotníka mi bola nesympatická od prvej minúty a niečím mi prišiel doslova nechutný, takže o to lepšie potom u mňa fungoval celkový dojem z filmu. Nič prevratné sa nestalo, nič ma nedvihlo zo stoličky ale stále bolo cítiť, že je to španielske a to ma zatiaľ asi nesklamalo. Záverečná bitka sto bodov :D áno, a pozerajte v originál jazyku s titulkami, nie anglický dabing, to sa nedalo počúvať. Zase po dlhšej dobe niečo lepšie by som povedala.(20.9.2020)

• septic

opět výtečné herectví Maria Casase tentokrát ale pitomě napsané postavy. Za mě jeho nejblbější role. Mnohem raději bych se po padesáté podíval znova na Misery nechce zemřít(18.9.2020)

Potenciál, který měl tento solidní nápad se podařilo využít jen z části. V prostřední pasáži film zabředával do nudy. Ještě že finále leccos napravilo a tak příběh Angela, který se za žádnou cenu nechtěl vzdát Vanessy mohu hodnotit lehce nadprůměrně.(7.10.2020)

Když nemáš cit v nohou a začneš i žárlit a závidět, už si nepřipadáš tak IN. Můžeš začít dělat, různý zhovadilosti. Hutnější atmosféra.(2.10.2020)

<< předchozí 1 2