poster

Zdravotník

 • Španělsko

  El practicante

 • angličtina

  The Paramedic

Drama / Krimi

Španělsko, 2020, 94 min

Režie:

Carles Torras

Producenti:

Carles Torras

Scénografie:

Sebastián Vogler
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lineker
  ***

  Španělé umí tyhle "psychárny" rozhodně lépe. Tohle byl pouze takový nedodělaný bráška jiných psychologických thrillerů ze země, která dala filmovému světu např. Jaume Balaguera. Hlavní linka pomstychtivého paraplegika vcelku funguje i díky standardně dobrému Mario Casasovi, který si roli vyloženě užil. Čert vem i některé ne zcela logické ulitby. Vcelku je to ale takový typický Netlflix. Ze židle vás to nezvedá, ale na hodinu a půl solidně zabaví.(24.9.2020)

 • solisoli
  ***

  Neplodný zdravotnícky kretén, rýchlej pomoci si pomýlil profesiu. Popri zachraňovaní životov, okrádal priamo pri resuscitácii polomŕtvych a tých mŕtvych, skôr, ako to stihli najbližší. Až nastúpila karma a sám zostal na vozíku, nie len bez pohybu, ale aj úplne impotentný. Frajerka mu to chvíľu tolerovala, ale keď sa mu nepostavil a neulahodil jej inak, zdúchla. No a samozrejme, ako sa na fundovanú drámu patrí, začali sa diať napínavé a čudné veci tragikomického charakteru.(20.9.2020)

 • Vančura
  ****

  Mario Casas mě baví, takže mi stačilo vědět, že tam hraje, abych dostal chuť to vidět. Postavu, kterou zde ztvárnil, jsem z celé duše nesnášel, a od začátku jsem si říkal, že tohle může skončit jen 3 způsoby: 1) Ángel dojde spravedlivého trestu a skončí za mřížemi, 2) Ángel dojde ještě spravedlivějšího trestu a na konci zemře, anebo 3) to Ángelovi na konci všechno projde a já budu nasraný, protože přesně takové konce nesnáším. Nakonec se ukázalo, že jsem se ani v jednom případě netrefil, protože to celé ústí v rozuzlení, které mi **Spoiler Alert!** až nápadně připomíná závěr filmu Hořký měsíc - osobně bych se vůbec nedivil, kdyby to scenáristi El practicante od Polanského prostě vykradli, ale samozřejmě není vyloučeno, že se jedná o náhodu. Jinak se mi zde docela líbila i Déborah François - vcelku zajímavé stvoření, vzhledem k jejímu věku to ale na nějakou velkou kariéru u filmu už asi nevidím. Celkově se mi ten film asi líbil, byť dějově mi to občas přišlo nevěrohodné a chování některých postav (jako např. starý soused) člověk skutečně nechápe - každopádně na Španěly je to celkem slabé, ale v rámci té netflixové bídy se to dá.(20.9.2020)

 • Flipnic-RE
  ****

  Pecka!! To mě úplně zničilo ... Těžkotonážní hutnej flick o odporným hajzlovi, kterýho hraje Mario Casas. Hraje ho fakt dokonale, až jsem ho úplně nenáviděl. Chvílema se mi i z něj a jeho činů zvedal žaludek. Naopak Deborah Francoiz je sexy a úchvatná ... No prostě, krásnej, těžkej film pro sobotní lenošení ...(26.9.2020)

 • Harpy
  ****

  tento film má pomalšie tempo, mne konkrétne to nevadilo. Hlavná postava zdravotníka mi bola nesympatická od prvej minúty a niečím mi prišiel doslova nechutný, takže o to lepšie potom u mňa fungoval celkový dojem z filmu. Nič prevratné sa nestalo, nič ma nedvihlo zo stoličky ale stále bolo cítiť, že je to španielske a to ma zatiaľ asi nesklamalo. Záverečná bitka sto bodov :D áno, a pozerajte v originál jazyku s titulkami, nie anglický dabing, to sa nedalo počúvať. Zase po dlhšej dobe niečo lepšie by som povedala.(20.9.2020)