Zdravotník

Záchranář Ángel se nechce smířit s realitou života na vozíku. Vypěstuje si smrtící posedlost ženou, která ho opustila, a plánuje děsivou pomstu. (Netflix)

EvilPhoEniX

Není to bohužel další nástupce Španělské vlny a Mario Casas nehraje v dalším Contratiempu, ale i tak se jedná o slušný Španělský standard, který fanoušky podobné tvorby rozhodně neurazí, ale taky nenadchne. Hlavní hrdina pracuje v ambulanci, ale prodělá těžkou dopravní nehodu, kvůli které přestane moct chodit a zatímco zažívá novou těžkou zkoušku v životě, tak jej opustí přítelkyně zrovna když jí nejvíce potřebuje a rozhodne se samozřejmě pomstít. Dobře se na film kouká, umí být napínavý a hlavní hrdina je sympatický psychopat, se kterým se dá i sympatizovat vzhledem k jeho situaci. Ve finále dojde také na jeden zvrat, ale na to jsme od Španělů zvyklí, chybělo mi zde cosi navíc. Jako jednohubka je Zdravotník však slušný. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 6.5/10. ()

Malarkey

Skoro to vypadá, jako kdyby Netflix vznikl jen proto, aby ve Španělsku točil thrillery. Zdravotník je fajn kousek. Hlavně se v něm realizuje Mario Casas, který neunesl to, že ho opustila přítelkyně kvůli tomu, že se dostal na vozíček. Je to emotivně trošku přitažený za vlasy, ale atmosféru to mělo, tak proč ne. ()

*CARNIFEX*

Na jeden krát bez najmenších problémov sledovateľná jednohubka. “Lekárnik” nedisponuje nijak mimoriadnym tempom, ani neobsahuje žiadne twisty v zálohe, ktoré by diváka posadili na zadok. Tak isto nie je príbehovo nijak prekvapivý, skôr ide podľa osvedčenej šablóny, ktorá nijak neprekvapí. Malá rada na záver, sledovať radšej v naturálnom jazyku, lebo ten anglický dabing je doslova tragický. ()

misterz

Nemyslím si, že smrtiacu posadnutosť je možné vypestovať. To buď príde alebo nie. Záleží to od toho, či človeku pre niečo alebo pre niekoho rupne v bedni. Vzhľadom na solídny námet som však od snínku čakal viac. Tej dusnoty z pocitu bezmocnosti tu bolo veľmi málo a len tak okrajovo. Viac sa film zameral na romantickejšiu časť a žiarlenie jedného z partnerov, čo bolo celkom zaujímavé, no stačilo sa tomu venovať iba chvíľu. Zvyšok potom nudil. Priemer. 60/100 ()

Vančura

Mario Casas mě baví, takže mi stačilo vědět, že tam hraje, abych dostal chuť to vidět. Postavu, kterou zde ztvárnil, jsem z celé duše nesnášel, a od začátku jsem si říkal, že tohle může skončit jen 3 způsoby: 1) Ángel dojde spravedlivého trestu a skončí za mřížemi, 2) Ángel dojde ještě spravedlivějšího trestu a na konci zemře, anebo 3) to Ángelovi na konci všechno projde a já budu nasraný, protože přesně takové konce nesnáším. Nakonec se ukázalo, že jsem se ani v jednom případě netrefil, protože to celé ústí v rozuzlení, které mi **Spoiler Alert!** až nápadně připomíná závěr filmu Hořký měsíc - osobně bych se vůbec nedivil, kdyby to scenáristi El practicante od Polanského prostě vykradli, ale samozřejmě není vyloučeno, že se jedná o náhodu. Jinak se mi zde docela líbila i Déborah François - vcelku zajímavé stvoření, vzhledem k jejímu věku to ale na nějakou velkou kariéru u filmu už asi nevidím. Celkově se mi ten film asi líbil, byť dějově mi to občas přišlo nevěrohodné a chování některých postav (jako např. starý soused) člověk skutečně nechápe - každopádně na Španěly je to celkem slabé, ale v rámci té netflixové bídy se to dá. ()

SeBig

Zakomplexovanej dement na vozejku si zavře doma svoji ex a všem píchá injekce do prdele.. strašně napínavý. ()

Marze

Perverzni a narcisticky thriler o pomste osameleho muze s obsesi. Je to solidni film pro patecni pandemicky vecer nouzoveho stavu. Nemuze ji dal, nez za hranice sve omezene zapletky. Jsou zde dobre herecke vykony. Postupne se buduje vyborne finale, ktere vynahradi nedostatky v prvnim a druhem dejstvi. ()

classic

„Praktik” Ángel Hernández (prakticky) vykonáva povolanie záchranára „taxíku pre chorých” na jednotku s hviezdičkou, kedy doslova zachraňuje zakliesneným ľuďom holé životy, a to zrovna presne tak, ako hneď ukazuje úvodná sekvencia, ktorá je rozšírená nielen v Španielsku, či na Slovensku, ale aj hocikde inde všade po svete, kde dochádza ku všelijakým dopravným kolíziám, a to buď s naprosto fatálnymi následkami, alebo teda mierne povzbudivými, ak nie je účastník nehody na mieste mŕtvy ? Zakaždým skrátka záleží od konkrétnej situácie, aká sa akurát ponúka. Táto síce dopadla všelijak, pričom to mu ešte ale nebráni, aby si zároveň so sebou nezobral i nejaký ten „suvenír” , ktorý si potom (u)zamyká do skrine. Čo to nakoniec býva, čoho je takmer plná skriňa, o tom sa presvedčíte sami... Už na prvý pohľad vyzerá byť poriadnym, nesympatickým hajzlom, čo si totižto asi zatiaľ neuvedomuje ani jeho mimoriadne atraktívna, sympatická priateľka Vanesa "Vane" François, ktorá mu toleruje vskutku naozaj bizarné správanie sa. Ako sa tradične hovorieva: „Karma je zdarma” , pretože vždy dorazí vtedy, keď ju najmenej očakávaš, tak isto, ako ani Ángela vo sne nenapadlo, že jedného, večerného dňa pri vykonávaní si svojho povolania, bude rovnako zachraňovaný, keďže kolega Ricardo, zrejme nevenoval dostatočnú pozornosť pri šoférovaní sanitky, ktorá sa priamo zrazila s protiidúcim nákladiakom, z čoho vyplýva, že sa stal handicapovaným človekom, upútaným na vozík ! Sila, kedy by si nejeden pozitívne zmýšľajúci jedinec pomyslel, že tak mu treba, zaslúžil si si to ! Opak je však pravda, pretože odteraz, a to i napriek svojim očividným obmedzeniam, začne terorizovať všetkých okolo seba, vrátane frajerky Vane, ktorá ešte netuší, k čomu sa neskôr schyľuje... ? Na prvý pohľad by ho asi každý ľutoval, vôbec netušiaci, aké má zvrátené, zajačie úmysly. Vďaka istým okolnostiam, ho Vane napokon opustí, ale to ešte automaticky neznamená, že si môže konečne vydýchnuť. To je len začiatok jeho psychopatických sklonov, ktoré sa ukážu v celej kráse, čoho je toto pokrivené hovädo vlastne schopné ? Až sa miestami čudujem, ako to celé zvládal. Sebavedomie, tak to mu určite nechýbalo, alebo v podstate, čo už môže v živote stratiť, keď nemá žiadne zábrany pred ničím. / Španielsky herec Mario Casas mi je známy z filmov z Pyrenejského poloostrova, trebárs Contratiempo a Hogar, v ktorých si tiež zahral, ináč považujem za kvalitné thrillerové príspevky, kam zo začiatku zamieril i El practicante, režiséra Carlesa Torrasa. Podľa hodnotenia to vypadá najskôr tak, že sa vedľa nich asi nezaradí. Má zväčša dusnú atmosféru, výborný zvuk, kameru i hudbu, ktoré si udržiava aj naďalej, no súčasne sa popritom o slovo hlási i typické, scenáristické klišé, ktorého bolo až príliš. Niektoré scény boli nielen nadnesené a prehnané, ale aj pomaly nemožné a neuveriteľné, najmä tá predfinálová hovorí za všetko. Obsadenie Déborah François, zohrá ešte kľúčovú úlohu, ktorú vnímam, ako spríjemnenie dňa. Disponuje dostatočným sexeappealom, vďaka čomu som si opäť prišiel na svoje. Sledovanie „Praktika” odporúčam, ale žiadne zázraky radšej od neho nikdy (ne)čakajte ?! () (méně) (více)

Arsenal83

Dievčina bola čudná. S chlapíkom nechcela súložiť ani keď bol na vozíku, ani keď predtým mal nohy. Nečudo, že mu potom preskočilo a tak sa natočil tento celkom zaujímavý thriller, ktorý dostáva pomaly vražedný opar. Kto zvíťazí na záver nie je predvídateľné, dá sa len tipovať, číže hodnotím vyššie. A ten finiš bol podľa mňa výborný. ()

TheEvilTwin

Mario Casas je už španělská klasika a stejně tak scénáristi snímků jako je Anna Fritz nebo The Platform byli dobrý start, který by naznačoval, že i The Paramedic bude stát za to. Bohužel opak je pravdou a za mě je to jeden z nejhorších španělských filmů, který se svými bratříčky nemá nic společného. Chybí zde napětí, atmosféra, zájem diváka se vůbec dále dívat nebo solidní zvrat na závěr, kterým nás španělé vždycky uzemní. Takhle je to výkřik do prázdna, kdy prvních 40 minut je seznámení a druhá půlka skončí dříve, než by stihla začít, nekoná se žádná akce a celý film jenom poslouchat klišovité, mdlé dialogy není moc zábava. Velká, táhnoucí se nuda, které bych se vyhnul obloukem. ()

oLí

Začátek slibnej, u Španěláků jeden nikdy neví, co se z toho časem vyklube, někdy přijdou s parádním nápadem či twistem, ale tohle je Hogar volume 2 jen s trochu jinou pointou, pocity z ní i celého snímku však téměř totožný jako z Hogara, za což fakt nedík. 2/10 ()

Morholt

Podivínský záchranář se stane obětí nehody, po níž ochrne a stane se nesnesitelným natolik, že ho opustí přítelkyně. A s tím se nehodlá smířit. Casas je jako psychopatický vozíčkář výborný a budete ho spolehlivě nenávidět. S přivřenýma očima se dá akceptovat i jeho počínání vzhledem k handicapu. Problém je, že tu není dostatečně silný protihráč, kterému by se dalo fandit, takže to je de facto o tom, že odporný člověk dělá hnusné věci. To sice může částečně fungovat, ale celý film to neutáhne. Každopádně jednou se to dá. 55% ()

Flipnic-RE

Pecka!! To mě úplně zničilo ... Těžkotonážní hutnej flick o odporným hajzlovi, kterýho hraje Mario Casas. Hraje ho fakt dokonale, až jsem ho úplně nenáviděl. Chvílema se mi i z něj a jeho činů zvedal žaludek. Naopak Deborah Francoiz je sexy a úchvatná ... No prostě, krásnej, těžkej film pro sobotní lenošení ... ()

PP66

Trochu nelogickej závěr, když se ho na chodbě zbavila (nikdo nic nevyšetřoval?)... "a teď se o tebe budu starat já" už z nějaké krimi znám.... těch psycho filmů je nějak dost... ()

dubinak

El Practicante je klasickým nekomplikovaným průměrným thrillerem ze Španělska, tentokrát s docela neotřelým námětem a krajně nepříjemným charakterem v podání Maria Casase, který je, jak je vidět hercem mnoha tváří, protože je momentálně poměrně často obsazován do různorodých rolí. Tady ztvárnil hajzla přímo prvotřídního a sympatizovat s ním určitě budete jen těžko. Sice budete překvapivé momenty hledat stěží, ale jako večerní nenáročná oddychovka poslouží slušně. ()

Tosi

Španělská lat'ka psychologických thrillerů je proklatě vysoko, proto tenhle vůbec ne špatný příběh se sociopatickým záchranářem může působit jen průměrně. Postavy prostě dělají jen to, co divák očekává a vzrušující faktor tím trpí. Na jedno podívání ale slušný, 65%. ()

YumiOkami

narcistni psychopat na voziku, ktery mi kinda pripominal chrise wattse - teda takovyho az moc extremniho chrise wattse. nemyslim si, ze si film nekdy pustim znova, prece jen na voziku clovek nemuze zabijet nejak zajimave - coz mi na tomhle filmu dost chybelo. vice krve, vice napaditych vrazd, policejniho vysetrovani a dala bych tomu lepsi hodnoceni. ale ted to spis neurazi ani nenadchne. proste meh. ()

Skeksis

Perfektný psychopat, navyše kripel. No, ešteže bol psychopat (v jeho prospech), lebo ľudia v jeho situácii často berú samovraždu ako východisko. Pomsta je vo filme moja najobľúbenejšia téma, pokiaľ je spravodlivá. Vozíčkarova pomsta však bola nespravodlivá, čiže psychopat mal u mňa od začiatku absolútnu antipatiu. Napriek tomu to bolo istým spôsobom vtipné, aj keď ničím ojedinelé. ()