Tentokrát jsou v centru zájmu malých podvodníčků Pepana (P. Nárožný), Járy (K. Heřmánek) a Marcely (N. Konvalinková) umělecké předměty. Samozřejmě ne pro jejich uměleckou hodnotu, ale jako objekt nekalých obchůdků. Nechávají se proto zaměstnat na zámku a opět se potkávají s podvodnicí Barbarou (J. Bohdalová). A ta, jako vždy, přemýšlí, jak je oklamat… (Česká televize)

TV spot 1

slunicko2

Dobová herecká squadra a dobově unylý humor. 1) 69letý Jiří Sovák, 58letá Jiřina Bohdalová, 38letá Naďa Konvalinková, 51letý Petr Nárožný, 48letá Uršula Kluková, 61letý Miloslav Štibich, 70letá Lída Roubíková a další jsou zárukou toho, že se na film dá dívat._____ 2) Děj je ovšem velmi slabý a totéž lze říci i o zpracování._____ 3) Zaujalo mě Konopiště s kapkou kašírovaných návštěvníků. Tehdy to byl druhý nejnavštěvovanější zámek v ČSSR, kde tuzemští a zahraniční turisté stáli hodinové (mnohdy i delší) fronty na vstup a správa hradu usilovně odmítala zavést časové vstupenky. ()

pytlik...

Tak na popátý to Pepanovi vyšlo, konečně pár modrých Smetanů a zelených Gottwaldů ulovil. Pravda, když se to rozprostře na těch pět dílů, asi by si vydělal víc a nadřel míň, kdyby poctivě pracoval, ale aspoň celá série působí i výchovně. Režisérovi patří dík, že ušetřil spoustu filmového materiálu, když zopakoval největší a nejpovedenější bicí scénu z minulého dílu, pod průhlednou záminkou, že na ni jako Pepa vzpomíná. Nejlepší výkon předvedl ale Jára, jeho rozplývání se nad brčálovým obrázkem s jelenem a puškou, tvůrčí matematická práce a zejména odborná přednáška na téma zámky patří k nezapomenutelným scénám. Ale abych se přiznal, nejvíc jsem se pobavil né při samotném filmu, ale při přečtení místního komentáře od blackrain, která chudák málem omdlela. Si myslím, že ta když koukne na televizi, tak v podstatě musí pokaždý okamžitě omdlít. Vždyť krteček taky nevypadá jako krtek! Limonádový Joe by v reálu trefil tak vrata od stodoly a né létající mouchu! Včelka Mája vypadá jako včela taky jen když jedem kolem ní v rychlíku a navíc koukáme jinam! ()

Georgex

Šéf popáté a bohužel naposledy. Tuto sérii jsem si zamiloval díky naprosto geniálním hereckým výkonům a neokoukanému vtipu, kterým jsou tyto filmy doslova nabité. Nikdy jsem neviděl sérii o pěti filmech, kde si každišký film drží takto vysokou laťku a na hůmoru neztrácí, i když se jedná prakticky o to samé. Geniálně stvárněné postavy, kde Pepan v podání Petra Nárožného je jeden z nejsympatičtějších filmových podvodníčků, výborných nápadů má plnou hlavu, úspěšnost operací je ale mizerná. Karel Heřmánek v roli výřečného prosťáčka Járy je nezapomenutelný a jedná se o jednu z nejzábavnějších rolí, které jsem za poslední dobu viděl. Naďa Konvaliková celou partu výborně doplňuje. Mnozí znamí herci v této sérii stvárnili vedlejší role, které film výborně doplňovali vyzdvyhnout musím Jiřinu Bohdalovou, Pavla Nového. V tomto díle uvidíme opět starého Pepana a jeho fígle, ovšem použe do té doby než se na scéně objeví jejich bývalý známý kapitán Manďák a Pepanova parta se pokusí o nápravu, již samo o sobě to zní komicky, ale nebyl by to Pepan, kdyby i při pokusu o poctivost občas neudělal nějáky ten vedlejšák. Všechny snahy jim opět naruší mistrině podvodů Jiřina Bohdalová. Film má trošku chaotičtější kameru, ale před ní byla tak mistrovky natočená komedii, že to na kvalitě neubíralo. "Jeden, dva, tři, čtyři, pět a vykládanej vějíř, sedí... Vždyť jsou tám jenom tři.... jaký tři, jeden, dva, tři, čtyři, pět" Moje hodnocení 75%. ()

Marthos

Závěrečná epizoda šéfovské série bezprostředně navazuje na předchozí příběh. Bohužel, ani v tomto případě není o co stát, humor vázne, herci šaržírují o sto šest a z konopišťského zámku se stala spíše laciná kulisa pro poněkud nezajímavou a všední podívanou. Vtipná je pouze společná scéna Petra Nárožného a Uršuly Klukové. A to je opravdu málo. ()

topi

Poslední kousek (bohužel) z pětidílné série Šéfové. Tentokrát Pepanova parta kuje pikle na zámku a je to opět sranda! Výborná scéna, když dělají podvody s obrazy - Pepan, převlečený za znalce obrazů - " To není možný! To je Brožík! " Nebo výborná Pepanova hláška : " Kostlivec asi překousal vedení. " Skvělý humor a neskutečnej idiot Jára v podání Karla Heřmánka - to zkrátka nejde se mu nesmát, to je takovej vůl! :D Velice zdařilá série Hynka Bočana, ve které se střídají výborné herecké tváře, zejména v tomhle posledním díle je obsazení přímo skvostné! Krásná atmosféra osmdesátých let. ()

• Natáčelo se na zámku Konopiště. Dědovu chaloupku pak lze najít na adrese Konopiště čp. 5, okres Benešov. (wazbic)
  • Koupit obraz od malíře Václava Brožíka za 15 000 Kčs bylo jistě výhodné. Jen pro představu, vyvolávací cena jeho obrazů je v dnešní době v milionech korun. (sator)
  • Když ke konci filmu na parkovišti před zámkem kontroluje Barbara (Jiřina Bohdalová) s Pepanem (Petr Nárožný) obrazy, než vstoupí do scény malíř Malina (Jan Kanyza), je na boku Barbařina Fiatu zřetelně vidět v odraze celý natáčecí štáb. (rakovnik)