poster

Krysař

Poetický

Česko, 2003, 63 min

Režie:

F. A. Brabec

Předloha:

Viktor Dyk (kniha)

Kamera:

F. A. Brabec

Hudba:

Daniel Landa
(další profese)
 • -bad-mad-wolf-
  odpad!

  Film nebo divadlo? Experiment nebo samolibá umělecká mazanice? Co si mam vzít z ultimátně zbytečné kokotiny, ve které kameraman v časovém presu těká po všem kolem sebe, aby v kombinaci s jedním reflektorem naplnil hypotézu o experimentálním poetickém fláku? Aspoň, že jste nám už v úvodu velkoryse oznámili, že se točilo jediný den. Prakticky nekoukatelná záležitost.(31.1.2009)

 • charlosina
  **

  F. A. Brabec je nepochybně zajímavým zjevem české kinematografie, který se osobitě prezentuje, a to mnohdy velmi odvážně. Jeho počin Krysař diváky poněkud zaskočil, některé potěšil, některé pohoršil. Každopádně překvapil. Zatímco u Kytice se držel literární předlohy co se prostředí a postav týče (s výhradami), u Krysaře si ponechal "jen" motiv. Opět zde vložil svou interpretaci Dykova díla a formu podání si zcela upravil podle svého. Snad šokující, nicméně originální experiment a já nemůžu dát "odpad", protože F. A. Brabec se opravdu nebojí a rozhodně ví, jak na sebe upoutat pozornost. Krajčo i Ester Geislerová jsou zde vynikající, no a Jákl s Dobrým rovněž. Na takovouto adaptaci jsem upřímně nebyla připravena, ale ve výsledku jsem nebyla pobouřena.(13.8.2008)

 • YURAyura
  odpad!

  Desuplny zapis do Guinessovy knihy rekordu - az na zvonika hraji vsichni jak ja nebo jini profesionalni neherci ;]] Pravda s takovym scenarem je to opravdu jednoduche... ;]]](21.6.2005)

 • svik
  ****

  Je to hrozná kravina, ale mě se to moc líbilo.(22.8.2006)

 • Malarkey
  **

  Je vidět, že film je natočen záměrně za jediným cílem, a to tím dostat se do Guinessovy knihy rekordů, což se mu nakonec podaří. Jen na tom všem nechápu to, proč to ještě cpou do kin, protože na tohle jít do kina, tak mi je toho kilča líto. Rozhodně to nezaujme každýho, a rozhodně se to nebude líbit každýmu, spíš to ocení fakt jen člověk, který se o tento typ filmů zajímá a těch zrovna příliš není. Netvrdím, že by to bylo fakt strašný, až na odpad ohodnotitelný, fascinuje mě, že tvůrci dokázali něco takového za jeden den vůbec natočit, a docela mě udivuje to, že do filmu dokázali vpravit jistou atmosféru, která se táhne celým filmem. Ale kvalita se na tom filmu opravdu hodnotit nedá, za kvalitou to ani mířený nebylo, a tak oceňuju hlavně to, že to natočili, a že se do toho vůbec pustili. Mezi "obyčejnými" českými filmy tohle bude dozajista unikát na který si plno lidí vzpomene, když bude proč, jinak nevidím důvod se k tomu znova vracet.(7.5.2009)

 • - Snímek produkovala matka Petra Jákla ml. (LEGACY)

 • - Pro Richarda Krajča to byl první Silvestr strávený v Praze. (HappySmile)

 • - Film je natočen podle knížky Viktora Dyka. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace