Krysař

Poetický

Česko, 2003, 63 min

• -bad-mad-wolf-

Film nebo divadlo? Experiment nebo samolibá umělecká mazanice? Co si mam vzít z ultimátně zbytečné kokotiny, ve které kameraman v časovém presu těká po všem kolem sebe, aby v kombinaci s jedním reflektorem naplnil hypotézu o experimentálním poetickém fláku? Aspoň, že jste nám už v úvodu velkoryse oznámili, že se točilo jediný den. Prakticky nekoukatelná záležitost.(31.1.2009)

Nepovažuju tento film rozhodně za žádný zázrak, ale na druhou stranu - odsudky vůči němu mi přijdou hodně tvrdé. Zvlášť vzhledem k tomu, že je to jakýsi Brabcův experiment, natočit film za pouhých 24 hodin. Chápu, že se mezi diváky najde spousta těch, kteří čekají filmový zážitek, a okolnosti natáčení je nezajímají. Osobně však mám takovéto experimenty ráda a Brabec je mi tím sympatický. Navíc se mi imponuje barevnost tohoto snímku... Karnevalová tradice má cosi do sebe... a pro mě tudíž i tento film se svou zvláštní poetikou... Myslím, že jde spíš o to, chtít na poetiku tohoto filmu přistoupit...(10.3.2008)

• salamandrr

jednu hvězdu dostává film za hudbu od Daniela Landy,ale občas sem byl nucen bojovat s démonem NUDY a posledních 30 minut jsem neustále koukal kolik mi zbývá do konce.Film naprosto troskotá na špatných hereckých výkonech všech herců,nebyl tam snad ani jeden dobrý herecký výko(možná krysař,ale hrát chláp v kapuce,který řekne asi tolik slov jako A.Schwarzenegr v terminátorovi není zas taková obtíž),dalším aspektem demence bylo osvětlení filmu.to Brabec neměl ani na 2 reflektory?lepšího osvětlení by dosáhl pouhou žádostí na pražské osvětlení zda by mohli trochu přidat na intenzitě pouličního osvětlení...příběh nestojí za nic.Takže díky ti Dane Lando,že si můj mozek nevylezl z ucha a nespláchl se do hajzlu.Nedoporučuji nikomu,jen sebevrahům možná(14.5.2006)

• maverick10

Kde nic neni, ani smrt nebere. Sceny se toci v kruhu, jeden snimek jako druhy je k zblazneni stejny a parkinsonova ruka pana osvetlovace, zapricinila nesymetricnost mych ocnich panenek. Filmova, resp. muzikalova hudba je asi to jedine s kladnym znaminkem. To ostatni bych hodil do pytle na odpadky a zakopal hodne hluboko, jeste niz, nez jsou ulozeny ceske poklady typu Playgirls ci Byl jednou jeden polda. . .(2.6.2012)

• ripo

Českým porevolučným filmom experimenty nejako nesedia. F.A.Brabec sa zrejme inširoval Věrou Chytilovou a natočil experimentálny film Krysař. Je to však experiment pre experiment a nie pre diváka. Adekvátnej podpory sa mu dostalo aj zo strany médií, že film sa natočil za 24 hodín. Omieľalo sa to všade a na každom kroku a tak mal vlastne vždy a všade vlastne bezplatnú reklamu.... A to bolo príliš lacné .... Sorka, ale z celého filmu ma zaujali len dva detailné zábery do tváre Krysařa a zopár hudobných mitívov Daniela Landu ....(10.2.2006)

• - Snímek produkovala matka Petra Jákla ml. (LEGACY)

• - Film se natáčel od 31.12.2002 10:00 do 1.1.2003 9:45. Natáčení tedy trvalo necelých 24 hodin a jde o nejrychleji natočený film na světě, zapsaný v Guinnesově knize rekordů. (zigot7)

• - Film je natočen podle knížky Viktora Dyka. (HappySmile)