poster

Krysař

Poetický

Česko, 2003, 63 min

 • Brodyman
  odpad!

  Proboha co to sakra je? Však ještě tři roky po prvním shlédnutí při vyslovení slov Brabec a Krysař se třesu hrůzou, začínám projektálně zvracet a prosím o odpuštění. Je sice opravdu krásné, že pan Brabec získal rekord o nejrychleji natočený film (který už mimochodem ztratil), ale občas je lepší si dát na čas, a pokusit se vytvořit FILM, né zbraň hromadného ničení.(8.5.2012)

 • Greny
  ****

  za svůj názor se nestydím a vůbec se nebojím tento film označit za velmi uspokojivý ... kdyby jsme se na tento film nedívali z pohledu rekordu v rychlosti natočení, ale z pohledu experimentálního, námětového, tak je velice vyspělý a odvážný. Osobně sdílím názor, že k tomuto filmu prostě musíte dospět. Na kino to opravdu není - maximálně tak filmový klub. Já si na tento snímek počkal až dostatečně vyzraji a byl jsme nadmíru spokojen. Zpracování tématu krysaře mě oslovilo a námět zasadit celý příběh do silvestrovské Prahy je skvělým nápadem, protože takto silnou atmosféru jsem ještě u žádného českého filmu nazažil. Film je prošpikovaný skvělými nápady, ale bohužel někdy jsou nedotažené a nebo zanikají, ale opravdu film to je jenom pro někoho ne pro každého. Bohužel je to film nespravedlivě popravený ...(4.1.2010)

 • lennyd
  *

  Film na motivy románu Viktora Dyka, navíc s super hudbou Daniela Landy ze stejnojmenného muzikálu, to vše znělo velmi slibně. Když si to vzal na starost F.A.Brabec (tvůrce např. Kytice), začínalo mne trochu mrazit, navíc když celý film měl být natočen během jednoho jediného dne - to už jsem začínal mít úplně husí kůži. Navíc v hlavní roli Petr Jákl - to už jsem si představit vůbec nedovedl, nicméně toho měl kompenzovat zase Richard Krajčo. Takže jsem to riskl - a resumé je následující: Film jako celek je totální kravina, která má společného s předlohou snad jen název a hlavní postavu. Jákl je (jak jsem čekal) pěkně topornej, a Krajčo má bohužel roli totálního idiota, takže ten to moc nevyrovnal. Takže jediné, co se na filmu dá hodnotit kladně, je hudba z muzikálu - za to je ta hvězdička. Po znechucení filmem jsem si pro spravení nálady musel hnedka muzikál pustit z cd...(10.2.2009)

 • Davson
  *

  Ano, tento film byl natočen za 24 hodin a dostal se tak do Guinessovy knihy rekordů. Ovšem, stálo to za to? Na co je film, který sice drží světové prvenství, ale je nudný a neuvěřitelně špatný? Tady se skutečně potvrdilo staré rčení: "Práce kvapná, málo platná." Roztřesená neustále kmitající kamera (to jako kdyby to točil náhodný chodec svou osobní kamerou, Brabec asi naprosto zapomněl na svou původní profesi), podivný scénář, naprosto nedostačující ochotnické herecké výkony a (pro mě) děsně iritující jeden reflektor osvětlení. Jediné co se mi líbilo je hudba od Daniela Landy, kterého mám rád a proto ta 1*. Mimochodem, sám Landa by se v roli Krysaře vyjímal daleko lépe než dřevěný necharismatický Jákl.(2.1.2005)

 • bari68
  **

  Film natočený za 24 hodín a k tomu ešte zápis do Guinessovky. Dobré.Ale položme si otázku,či tento komerčný ťah filmu prospel?! ... Asi nie, ... tu v tomto prípade stokrát platí: Práca kvapná , málo platná.Nesympatické postavy bez charakterových vlastností boli tu iba obyčajnými figurkami bez ovládania.Scenár, to bola vec, na ktorej sa dalo ešte pred prvou klapkou tiež aspoň trochu zapracovať,veď s týmto výtvorom si poradil aj taký (ne)herec ako je Petr Jákl.Ďalšia vec, ktorá mi vadila bola práca hlavného kameramana , ktorý takmer vôbec nevyužíval asistentov ,ale hlavné technické oko bolo v mono-úlohe F.A.Brabca.Tento filmár je určite zaujímavým počinom českej kinematografie , čo sa týka celkovej réžie, či samotnej kamery ,ale predsa zábery s približovaním a vzdialovaním s minimálnym počtom strihov a s osvetlením jednej reflektorovej lampy pôsobí až príliš amatérsky. ...Žiadna chvála, samé zápory.Prečo teda 2*? :za výbornú hudbu Daniela Landy a za pokus o niečo iné, o experiment , ktorý síce nevyšiel ,ale pri troche racionálneho myslenia s vedomím , že nejde o megafilm ála America s miliónovým rozpočtom,ale o snahu vniesť osobitý žáner do kinematografie , zaslúži si aspoň uznanie.(18.4.2009)

 • - Film je natočen podle knížky Viktora Dyka. (HappySmile)

 • - Snímek produkovala matka Petra Jákla ml. (LEGACY)

 • - Pro Richarda Krajča to byl první Silvestr strávený v Praze. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace