Pokým sa držíme v ZOO so zvieratami a ošetrovateľmi, je atmosféra príjemne rodinná. Má to síce dosť ďaleko od predchádzajúcich Poledňákovej filmov (Ako vytrhnúť veľrybe stoličku, Ako dostať otecka do polepšovne, S tebou ma baví svet), ale dá sa to. Dokonca aj roztomilé dvojčatá sú ozaj skôr roztomilé, než otravne roztomilé. Ale akonáhle ku koncu opustíme ZOO a začneme sa sústreďovať na smiešnu zámenu kočíkov (alebo keď je odhalená identita dvojčiat), dorbá nálada je v tuneli. V tme. No proste preč.(30.12.2006)

Hovada co dají dvě hvězdičky, jsou prostě jen hovada. Já si pamatuji, že jako dítě jsem tento film naprosto miloval, to že se na něj dívám dnes jinýma očima (spousta věcí je špatných) ale nic neudělá s tím, jaký jsem měl s tímto filmem dětství. Hovada si klidně dávejte dvě hvězdičky, třeba za to, že tam nehraje chcípák Havel nebo za co chcete. Hovada. Film je to perfektní. Kde uvidíte hrocha jak honí pana Kostku ? :-D(9.7.2018)

Nenucená přirozenost a vzletný nadhled rodinných vztahů, velké přednosti předchozích filmů Marie Poledňáková, dostali v tomto díle pořádnou facku. Na druhou stranu vtip víceméně funguje a sympatická je snaha o sdělení vlastního názoru na nekompetentnost a defraudační podstatu společenských špiček. I převod vnitřních pocitů beznaděje při naplňování vznešené myšlenky zoologa Josefa Vágnera je v souladu s lidským uchopením autorčiných filmových prací. Když se k tomu připočítají vděčné obrázky roztomilých zvířátek, výsledkem je příjemný filmeček, který sice nedosahuje kvalit předchozích režisérčiných výtvorů, ale nemůže ani nikoho urazit. Ústředním bodem příběhu jsou chlapecká dvojčata Martin (Martin Morávek) a Honza (Jan Morávek) uprostřed ústecké zoologické zahrady. A začíná jejich seznamování s chodem i zkostnatělostí oblíbeného cíle rodinných výletů. Vesele, smutně, rezignovaně i odhodlaně a s věčným plamínkem naděje. Hlavní mužskou postavou je veterinář, duchovní autorita zahrady a dědeček neposedných dvojčat Montelík alias Monty (dobrý Miroslav Macháček) se svým bojem s větrným mlýnem a zodpovědností ke svěřené fauně. Hlavní ženskou postavou je Montyho manželka Josefína (sympatická Jiřina Jirásková) s vyčerpaností z nestandardních poměrů v zahradě. Z dalších rolí: prosící maminka dvojčat (Kateřina Macháčková), snažící se idealistická ošetřovatelka Emilka (Marta Sládečková s hlasem Zlaty Adamovské), přátelští a svědomití ošetřovatelé Jára (příjemný Jan Hartl), Simon (Ladislav Mrkvička) a Evžen (Zdeněk Srstka), statná ošetřovatelka a lupička pštrosích vajec Burdová (Helena Růžičková), neschopný ředitel zoologické zahrady (Petr Kostka), zkorumpovaná hlavní zooložka (Jana Štěpánková), či Josefínina kamarádka a pošťačka Růžena (Zdena Hadrbolcová). Film neuráží, ale může se na něj s lehkým srdcem zapomenout.(24.11.2016)

Dětské filmy nemám moc rád. Většinou proto, že z dětí dělají blbce, a protože jde o děti, většinou nesmějí chybět nějaká ta zvířátka. Tady jich je hafo, navíc dva kluci, k nerozeznání si podobní. Záměny obou většinou jsou spíše trapné, než vtipné, možná šlo více na jejich střídání zapracovat. Ale hodně film pozvedá účast Miroslava Macháčka, bez jehož charismatu by film stál celkově za houbeles.(10.5.2013)

Ve své době to byla vcelku slušná leč i tak průměrná podívaná. Dnes už se tomu většina mladší generace jen zasměje a přepne na jiný kanál. Nicméně příběh jako takový nebyl vyloženě špatný. Dvojčata – rošťáci dokázali občas (no spíš pořád) nadělat dospělým vrásky, zvířata byla roztomilá, zvláště pak malý orangutan, ale nej byla skutečně scéna s Růžičkovou a její novou „číčou“. Na tuto scénku a výraz v její tváři nikdy nezapomenu…(31.12.2018)

• - Miroslav Macháček si ve filmu zahrál se svou dcerou Kateřinou Macháčkovou. (M.B)

• - Film se natáčel v ZOO Ústí nad Labem, část byla nafilmována také v Litoměřicích. (themic)

• - Slovenka Marta Sládečková neovládá češtinu, proto postavu Emily nadabovala Zlata Adamovská. Vilma Cibulková zase v době dokončovacích prací filmu již točila film Čas sluhů (1989), a proto kuchařku v jeslích nadabovala Simona Stašová. A neherce Adolfa Kohutha, představitele koňáka, a Martu Boháčovou, která si zahrála (učitelku Mráčkovou, nadabovali Miloslav Štibich a Eva Jiroušková. (funhouse)