• Castrator

Děti si moc neužijí, milovníci zvířat si moc neužijí, dospělý divák bude spíš otráven než potěšen, milovník dobrých filmů si na své nepřijde. Nejsem takovým odborníkem, abych se odvážil napsat, že se film nedrží žánru, ale jako neodborníkovi mi to tak připadá. Na komedii málo vtipné, vlastně vůbec, na film pro děti jde o film málo dětský, do škatulky "rodinný film" se dá sice narvat cokoliv, prakticky od animovaného dětského filmu až po porno, ale na rodinný film je film málo rodinny, své si v něm těžko najdou tátové, mámy, děti. Tento film vysílala Československá televize v roce 1991 na Štědrý večer a jako dítě jsem byl z filmu extrémně otrávený. Jako dospělý divák jsem byl pro změnu otrávený velmi. Hodně slabý film.(22.1.2017)

Kedysi som tento film hodnotil dosť priemerne, časom ale začínam oceňovať jeho ľahkosť a komediálnosť. Vďaka Janovi Hartlovi, pani Růžičkovej a dvojčatám Morávkovým, a tiež vďaka kope milých chlpatých oblúd radím dnes túto komédiu medzi nadmieru podarené. Prispieva tomu aj výborná hudba. Holt, človek sa mení, rovnako ako jeho názory... Nech si myslí kto chce čo chce, u mňa, v rámci žánru, čistých 5*. "Já už jsem zase zatčenej..." "A je to... v tunelu..."(6.9.2008)

"Co to jíš? Nudlovou polívku s knedlíkem? To by nežrala ani naše Agáta..." nebo "...a ne, abys šel zítra ráno do školy!" "Neboj che, babichko, to by me ani nenapadlo." nebo "Kde je Monty?" "Děda je s nervama pryč." nebo "To bude mít děda radost že jsem se vrátila, co?" "Ale on nic takového nečekal..." Já nevím, mě se ten film líbí.(6.2.2009)

Dívám se a vidím hňupů a rádobychtráků tu plive po této komedii. jsou to jen nuly, které si tu léči mindráky a tak plivou na celkem zdařilou komedii a asi jednu z posledních, na kterou se dá koukat, dál už to po té listopadové frašce roku89 přestalo mít cenu. Tato komedie patří k těm průměrným, chvílemi i lehce nad průměr jen má problém v určité neuspořádanosti a to ji trochu sráží.. Málo platné, paní Poledňáková, od tak úspěšné režiserky čekali namlsaní diváci přeci jen víc :-) Velryba a Polepšovna nasadily pověstnou laťku hodně vysoko :-) , ale i tak, už jsem ji viděl třikrát a je to fajn.(31.12.2016)

• ssarka

této komedii dávám 2 hvězdičky,z důvodu toho,že zde pár lidí zminuje,že nikoho nezajímá..tohle bych ráda vyvrátila..jako dítě jsem milovala tuhle komedii o dvojčatech..teď jsem ji viděla nedávno znovu a vydržela jsem to asi 15 minut...ale stejně hvězdičky dávám za pocit z filmu v dětství,protože o to jde,je to primárně pro děti(26.12.2014)

• - Slovenka Marta Sládečková neovládá češtinu, proto postavu Emily nadabovala Zlata Adamovská. Vilma Cibulková zase v době dokončovacích prací filmu již točila film Čas sluhů (1989), a proto kuchařku v jeslích nadabovala Simona Stašová. A neherce Adolfa Kohutha, představitele koňáka, a Martu Boháčovou, která si zahrála (učitelku Mráčkovou, nadabovali Miloslav Štibich a Eva Jiroušková. (funhouse)

• - Film se natáčel v ZOO Ústí nad Labem, část byla nafilmována také v Litoměřicích. (themic)

• - Miroslav Macháček si ve filmu zahrál se svou dcerou Kateřinou Macháčkovou. (M.B)