Jako dítě jsem tohle nenáviděl, tu divnou zápletku, děj skákací blechy, depresivní hudbu a tak nějak všechno. Ale jak mě postupně žere rez času přicházím filmu na chuť, protože je třeba ho brát s určitou nadsázkou. Tady nejde o dobrodružství dvou capartů, jde spíš o jakousi parodii, která využívá prostředí ZOO, skvělých herců a (dnes už mi nevadí) klasické hudby od pana Hapky. Po vypuštění děje, kdy jsem začal vnímat pouze dialogy jsem se neskutečně bavil. Mezi best of je opět Helča Růžičků, i přes malou roli je naprosto geniální, hlášky o kousání krajty do prdele, mytí slona s komentářem "Nešacuj mi, si snad celník?" a scéna s číčou mě utopila. Hned v závěsu jsou Krampol s dementním výrazem při pohledu na údajného syna, pak "El Cretino" v podvlíkačkách, kozičky Uršuly a další. Dva lidi v Zoo rozhodně nejsou neúspěchem Poledňákové, naopak mě momentálně baví víc než Tomáš Holý.(6.2.2012)

• ssarka

této komedii dávám 2 hvězdičky,z důvodu toho,že zde pár lidí zminuje,že nikoho nezajímá..tohle bych ráda vyvrátila..jako dítě jsem milovala tuhle komedii o dvojčatech..teď jsem ji viděla nedávno znovu a vydržela jsem to asi 15 minut...ale stejně hvězdičky dávám za pocit z filmu v dětství,protože o to jde,je to primárně pro děti(26.12.2014)

Nemůžu si pomoct, vím, že je to celkem blbost, a souhlasím s většinou níže uvedených výtek, ale mě se film prostě líbí. Kluci a zvířátka jsou fakt "roztomilí", Macháček, Jirásková a Hartl jako vždy výborní, je tam pár scén, u kterých jsem se opravdu řezal smíchy (číča, Agáta na převaz, spolknutí pískátka,...) a v neposlední řadě skvělá Hapkova hudba.(17.9.2007)

• Big Bear

Pamatuji se, když se sháněla před natáčením dvojčata do komparzu... Tehdá ještě televizní hlasatelé a hlasatelky u stolku s karafiátem předčítaly požadavky režiséra před puštěním dalšího pořadu... Samotná komedie je nekomediální a kromě roztomilého opičátka utkví v paměti jen tím, že se v ní neustále někam a s něčím běhá... Dokonce je do běhání zapojeno dle tehdejší módy v komediích - VB. Jinak klasicky palec za nahoru za Macháčka. Ten může hrát cokoliv a uvěříte mu to. Tady v khaki košili vypadá dost vědecky a je velmi podobný Josefu Vágnerovi ! :-). Za mně je to za dva kočárky, od rodinné komedie ze ZOO čekám víc. * *(18.7.2016)

• lennyd

Postarší veterinář, Monty (Miroslav Macháček), má dostat na starost kromě zvěřiny v místním Zoo, taky své dva vnuky, dvojčata. Jelikož jej zrovna opustila žena Josefína (Jiřina Jirásková), deklaruje, že zvládne maximálně jednoho z nich. Kluci se ale na prázdniny v zoo hodně těší, a tak se rozhodnou na dědu sehrát habaďůru, a tvářit se jako jeden. Vše jim prochází až do chvíle, kdy v zoo narazí na nelegální obchod se zvířaty... Ehm, uhm ... tohlencto je dílem Marie Poledňákové? Té Marie Poledňákové, která stojí za báječnými Jak vytrhnout velrybe stoličku, Jak dostat tatínka do polepšovny či S tebou mne baví svět? Tohlencto bylo fakt šlápnutí mimo - spíše než film mi to přišlo jako upoutávka na nějakou zoologickou zahradu, a aby se u toho divák neunudil úplně k smrti, tak semtam postavy pronesou nějaký fousatý vtip ("Tak co, už vypadám jak babička?", "Ne babi, teď vypadáš jak dědeček"). Sice papírově dle hereckého obsazení mělo jít o bombu, ale postavy tam popocházejí bez hlubšího smyslu, v lepším případě prchají před nějakou uprchlou zvěřinou, což mělo asi být velmi vtipné. Možná poprvé (s uprchnuvším orangutanem) možná, ale napopadesáté, když už hrdiny filmu pronásleduje zebra, žirafy, hroch, sloni, hadi a další zvěř, už to působí hodně nuceně. No nic, mohu si i tento počin M.Poledňákové odškrtnout, ale abych se na něj někdy podíval znovu, k tomu už mne nic nedonutí...(12.11.2012)

• - Ve scéně, kdy se Burdová (Helena Růžičková) poleje mlékem ze šoku z tygra, mělo být mezi Helenou a tygrem bezpečnostní sklo. Pracovníci studia však sklo rozbili, nikdo si toho nevšiml a štáb začal natáčet, aniž by to vzal kdokoliv na vědomí. (Claude Speed)

• - Slovenka Marta Sládečková neovládá češtinu, proto postavu Emily nadabovala Zlata Adamovská. Vilma Cibulková zase v době dokončovacích prací filmu již točila film Čas sluhů (1989), a proto kuchařku v jeslích nadabovala Simona Stašová. A neherce Adolfa Kohutha, představitele koňáka, a Martu Boháčovou, která si zahrála (učitelku Mráčkovou, nadabovali Miloslav Štibich a Eva Jiroušková. (funhouse)

• - Miroslav Macháček si ve filmu zahrál se svou dcerou Kateřinou Macháčkovou. (M.B)