• bertrand
  *****

  Pan B. nechápe. Byl to film nebo sen? Kinetická jízda proti které je "Zastav se a nepřežiješ" přišlápnutý krtek. Vyšinutá mysl Marie Poledňákové stvořila opět jeden ze specifických filmových světů, ve kterém nepanují žádné narativní ani jiné zákony, režie ignoruje scénář, postavy ignorují jedna druhou a kde se pro nepodařený vtip vrtá koleno. K tomu steroidová dvojčata s Arnoldovským účesem. Srstka škrtící pelikány. Macháček, který kdyby byl dědečkem, tak se z něj děti v noci budí hrůzou. Kostku honí hroch. Opilec Hartl honí vlak.Krampol - kde ten se tady vzal s tou avií plnou hajzpapíru? Korunu nasazuje psychedelický závěr, kdy autorka opouští své postavy, protože už neví, co s nimi dál. Vypouští tedy zvířátka a mráz běží po zádech.... nutno vidět a život už nebude stejný!(28.11.2010)

 • sud
  **

  Tahle komedie mi přijde taková nemastná neslaná. Příběh celkem ujde, ale děj se tvůrcům ztrácí pod rukama a nakonec z toho nevychází to, co původně mohlo být. Z hereckého osazu naprosto vynikají Jiřina Jirásková s Miroslavem Macháčkem, ostatní herci nejsou nic valného. Kdybych film viděl před lety, možná by se mi líbil. Dneska mi už nemá co říci.(23.7.2006)

 • Z0MBi
  ****

  "Co to jíš? Nudlovou polívku s knedlíkem? To by nežrala ani naše Agáta..." nebo "...a ne, abys šel zítra ráno do školy!" "Neboj che, babichko, to by me ani nenapadlo." nebo "Kde je Monty?" "Děda je s nervama pryč." nebo "To bude mít děda radost že jsem se vrátila, co?" "Ale on nic takového nečekal..." Já nevím, mě se ten film líbí.(6.2.2009)

 • Allan
  **

  Dosti bizarní dětský/rodinný film, o kterém je vskutku těžko říct, jakému cílovému publiku byl vlastně určen. Já bych zde ale rád vyzvedl jeden jeho aspekt, který se mi v hlavě uhnízdil už jako robátku a dnes po mnoha letech jsem si ho znovu potvrdil: nejedná se o rodinný film, nýbrž o sportovní, konkrétně běžecký film! Jedná se snad i o světový unikát - neminou dvě minuty, aby někdo někam nepádil, neuháněl, neskákal, nejel, neběžel nebo nešplhal. To vše pochopitelně naprosto nelogicky a zbytečně, avšak s patřičně dramatickým výrazem ve tváři a vytřeštěnýma očima. A když zrovna někdo nepodává běžecký výkon, tak do toho ti dva fakani bez přestání pískají na píšťalky. Jedna hvězda za pana Macháčka, druhá za Hapkovu hudbu při závěrečné scéně.(4.8.2016)

 • Martin741
  ***

  Nie je to prilis vtipne, ale za obrovske plusy Polednakovej tvorby povazujem to, ze vedela vzdy navodit prijemnu atmosferu. A ta funguje aj v tomto filme. Pribeh je sice tiez len priemerny, a nema sancu stat sa klasikou typu Svetaci 1969, ale film je to rozhodne pozeratelny. Hranice priemeru sa vsak v ziadnom pripade neprekracuju. 69 %(11.4.2013)

 • - Slovenka Marta Sládečková neovládá češtinu, proto postavu Emily nadabovala Zlata Adamovská. Vilma Cibulková zase v době dokončovacích prací filmu již točila film Čas sluhů (1989), a proto kuchařku v jeslích nadabovala Simona Stašová. A neherce Adolfa Kohutha, představitele koňáka, a Martu Boháčovou, která si zahrála (učitelku Mráčkovou, nadabovali Miloslav Štibich a Eva Jiroušková. (funhouse)

 • - Film se natáčel v ZOO Ústí nad Labem, část byla nafilmována také v Litoměřicích. (themic)

 • - Ve scéně, kdy se Burdová (Helena Růžičková) poleje mlékem ze šoku z tygra, mělo být mezi Helenou a tygrem bezpečnostní sklo. Pracovníci studia však sklo rozbili, nikdo si toho nevšiml a štáb začal natáčet, aniž by to vzal kdokoliv na vědomí. (Claude Speed)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace