Nie je to prilis vtipne, ale za obrovske plusy Polednakovej tvorby povazujem to, ze vedela vzdy navodit prijemnu atmosferu. A ta funguje aj v tomto filme. Pribeh je sice tiez len priemerny, a nema sancu stat sa klasikou typu Svetaci 1969, ale film je to rozhodne pozeratelny. Hranice priemeru sa vsak v ziadnom pripade neprekracuju. 69 %(11.4.2013)

Nemůžu si pomoct, vím, že je to celkem blbost, a souhlasím s většinou níže uvedených výtek, ale mě se film prostě líbí. Kluci a zvířátka jsou fakt "roztomilí", Macháček, Jirásková a Hartl jako vždy výborní, je tam pár scén, u kterých jsem se opravdu řezal smíchy (číča, Agáta na převaz, spolknutí pískátka,...) a v neposlední řadě skvělá Hapkova hudba.(17.9.2007)

Pokým sa držíme v ZOO so zvieratami a ošetrovateľmi, je atmosféra príjemne rodinná. Má to síce dosť ďaleko od predchádzajúcich Poledňákovej filmov (Ako vytrhnúť veľrybe stoličku, Ako dostať otecka do polepšovne, S tebou ma baví svet), ale dá sa to. Dokonca aj roztomilé dvojčatá sú ozaj skôr roztomilé, než otravne roztomilé. Ale akonáhle ku koncu opustíme ZOO a začneme sa sústreďovať na smiešnu zámenu kočíkov (alebo keď je odhalená identita dvojčiat), dorbá nálada je v tuneli. V tme. No proste preč.(30.12.2006)

Nedoceněný film, jehož zásadní problém je v jeho rozporuplném zaměření - linie "dětská" líčící patálie dvojčat je mísena s linií "dospělou", kde geniální Miroslav Macháček, takto zdělesnění ing. Josefa Vágnera, zděluje diváctvu hlubší poselství s občasnými hořkými podtóny. Tím pádem to je pro děti moc dospělé a pro dospělé moc dětské... Škoda že si marie Poledňáková nevybrala...(31.12.2007)

Hovada co dají dvě hvězdičky, jsou prostě jen hovada. Já si pamatuji, že jako dítě jsem tento film naprosto miloval, to že se na něj dívám dnes jinýma očima (spousta věcí je špatných) ale nic neudělá s tím, jaký jsem měl s tímto filmem dětství. Hovada si klidně dávejte dvě hvězdičky, třeba za to, že tam nehraje chcípák Havel nebo za co chcete. Hovada. Film je to perfektní. Kde uvidíte hrocha jak honí pana Kostku ? :-D(9.7.2018)

• - Ve scéně, kdy se Burdová (Helena Růžičková) poleje mlékem ze šoku z tygra, mělo být mezi Helenou a tygrem bezpečnostní sklo. Pracovníci studia však sklo rozbili, nikdo si toho nevšiml a štáb začal natáčet, aniž by to vzal kdokoliv na vědomí. (Claude Speed)

• - Miroslav Macháček si ve filmu zahrál se svou dcerou Kateřinou Macháčkovou. (M.B)

• - Film se natáčel v ZOO Ústí nad Labem, část byla nafilmována také v Litoměřicích. (themic)