Hovada co dají dvě hvězdičky, jsou prostě jen hovada. Já si pamatuji, že jako dítě jsem tento film naprosto miloval, to že se na něj dívám dnes jinýma očima (spousta věcí je špatných) ale nic neudělá s tím, jaký jsem měl s tímto filmem dětství. Hovada si klidně dávejte dvě hvězdičky, třeba za to, že tam nehraje chcípák Havel nebo za co chcete. Hovada. Film je to perfektní. Kde uvidíte hrocha jak honí pana Kostku ? :-D(9.7.2018)

Film celkově špatný téměř ve všem, ale ten konec je naprosto fantastický a každý kdo má rád zvířata jako já, tak musí být dojat až k slzám. Petr Hapka prostě uměl. A v podstatě to beru i jako takovou vzpomínku na ing. Josefa Vágnera, který byl asi částečným předobrazem role pana Macháčka (ten byl mimochodem skvělý, ostatně jako vždy), který je mu v podstatě i dost podobný :).(21.11.2013)

Dalsi z rady blaznivych komedii Marie Polednakove, ktera mi kupodivu neni protivna. Zoologicka zahrada jako misto nataceni je pro deti velmi atraktivni a rada zvirat, ktera ve filmu vystupuji pridavaji na originalite. Herecke obsazeni je taky velmi dobre, v cele s vynikajicim Machackem v hlavni roli. Vsechny vyse uvedene prednosti jdou na ukor slabsiho pribehu.(12.8.2013)

Dívám se a vidím hňupů a rádobychtráků tu plive po této komedii. jsou to jen nuly, které si tu léči mindráky a tak plivou na celkem zdařilou komedii a asi jednu z posledních, na kterou se dá koukat, dál už to po té listopadové frašce roku89 přestalo mít cenu. Tato komedie patří k těm průměrným, chvílemi i lehce nad průměr jen má problém v určité neuspořádanosti a to ji trochu sráží.. Málo platné, paní Poledňáková, od tak úspěšné režiserky čekali namlsaní diváci přeci jen víc :-) Velryba a Polepšovna nasadily pověstnou laťku hodně vysoko :-) , ale i tak, už jsem ji viděl třikrát a je to fajn.(31.12.2016)

• Big Bear

Pamatuji se, když se sháněla před natáčením dvojčata do komparzu... Tehdá ještě televizní hlasatelé a hlasatelky u stolku s karafiátem předčítaly požadavky režiséra před puštěním dalšího pořadu... Samotná komedie je nekomediální a kromě roztomilého opičátka utkví v paměti jen tím, že se v ní neustále někam a s něčím běhá... Dokonce je do běhání zapojeno dle tehdejší módy v komediích - VB. Jinak klasicky palec za nahoru za Macháčka. Ten může hrát cokoliv a uvěříte mu to. Tady v khaki košili vypadá dost vědecky a je velmi podobný Josefu Vágnerovi ! :-). Za mně je to za dva kočárky, od rodinné komedie ze ZOO čekám víc. * *(18.7.2016)

• - Slovenka Marta Sládečková neovládá češtinu, proto postavu Emily nadabovala Zlata Adamovská. Vilma Cibulková zase v době dokončovacích prací filmu již točila film Čas sluhů (1989), a proto kuchařku v jeslích nadabovala Simona Stašová. A neherce Adolfa Kohutha, představitele koňáka, a Martu Boháčovou, která si zahrála (učitelku Mráčkovou, nadabovali Miloslav Štibich a Eva Jiroušková. (funhouse)

• - Miroslav Macháček si ve filmu zahrál se svou dcerou Kateřinou Macháčkovou. (M.B)

• - Ve scéně, kdy se Burdová (Helena Růžičková) poleje mlékem ze šoku z tygra, mělo být mezi Helenou a tygrem bezpečnostní sklo. Pracovníci studia však sklo rozbili, nikdo si toho nevšiml a štáb začal natáčet, aniž by to vzal kdokoliv na vědomí. (Claude Speed)