V síti 18+

• Slovensko V sieti 18+ (festivalový název)

Necenzurovaná verze V síti 18+ divákům velmi věrně zprostředkovává zkušenosti a pocity dětí zneužívaných na internetu. Zakryté totiž zůstávají pouze tváře predátorů. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru, posílá fotky svých penisů a odkazy na porno. Děti jsou dokonce vystaveny vydírání. Dokumentární film Barbory ChalupovéVíta Klusáka vypráví strhující drama tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek", pro které se účast na experimentu, od castingu až po osobní schůzky s predátory pod dozorem ochranky, stává zásadní životní zkušeností. Predátorské taktiky se postupně obracejí proti svým strůjcům: Z lovců se stávají lovení. (Aerofilms)

Tosim

Občansky závažné téma a netradičně pojatý a natočený dokument. A to si někteří chlapi myslí, že jsou perverzáci, když se občas podívají na nějaký ten film pro dospělé. Chyba, zde jsou ti prví škůdci! Fakt jsem čuměl, o tomhle problému jsem neměl ani páru. O nadprůměrném hodnocení skutečně není pochyb a pokud je máte, vaše chyba. ()

verbal odpad!

V síti 18+ (Klusák kat) je úplně totéž jako V síti, jen navíc se třemi krátkými záběry na tři nerozpixelizované krátké pedofilní čuráky. Čili pouhé dost trapné opětovné škemrání o pozornost. Co bude dál? V síti 50+, kde své pokřivené přirození naprudko exponuje i Klusák? Každopádně další pozornostní kurvení si pustím jen v případě, že TéTéčko ukáže kundu. ()

Malarkey

Ač občas nevím, co si o Vítovi Klusákovi myslet, tak musím říct, že tohle je vzorový dokument se vším všudy. Otevírá téma, o kterém vůbec nic nevím, snaží se ho řešit, konfrontuje účastníky, občas jde i do akce a má absolutní vypovídající hodnotu. Navíc mám pocit, že po tomto projektu by mohl být svět opět trošku lepší. ()

B!shop

No ja popravde nevim, nejsem dokumentovej typ, ale zase me nijak nevysira se na nejakej povedenej kouknout. Bohuzel to, ze mate silny tema, jeste dobrej dokument nedela. Mit dceru okolo 12 let, mozna bych mluvil jinak, ale proste me to neprislo jako zadna velka pecka. Mame tu tri "herecky", ktery vzhledove skutecne na 12 let vypadaj, bohuzel chovanim mi prisly jak retardovany 8 lety holcicky. Nevim, jak se dneska chovaj dvanactky, ale pochybuju, ze takhle. Navic Klusak si evidentne oblibil Tezkou, takze ostatni dve tu jsou jen tak do poctu. Po uvodnim zajimavym pripravovani prostredi film spadne do neustalyho a stereotypniho kolotoce dopisovani si pres lide.cz a volani pres Skype, kde holcicky dokola opakujou "stydim se", "nevim", "je mi 12" a podobne a rozmazany uchylove na druhy strane jim pisou cim dal tim oplzlejsi veci a sem tam padne i hlaska, ktera cloveka spis rozesmeje, typu "Jenom tu neco lestim". Bohuzel tady se projevi problem verze 18+, ja idiot jsem se domnival, ze se jedna o nejakou prodlouzenou verzi, bohuzel jedinej rozdil asi je v prehlidce povadlejch kokotu, u vecere si to fakt nepoustejte. No a na zaver tu je kratka konfrontace pri kaficku a zakusku s par uchylakama a odchyceni jednoho na rozhovor, trosku to pusobi, ze to je jen tak do poctu a ze se Klusak pri vymejsleni nedostal dal nez k tem chatum. Celkove tak pomerne slusne natocenej dokument se silnym tematem, kterej by se ale klidne dal sestrihat do desetiminutovyho klipu z ranku "Nepozornost pri rizeni zabiji" a podobne. ()

Dudek

Je třeba uznat, že Vít Klusák opět dokázal silně zasáhnout české kulturní prostředí a zanechat díky svému dokumentu silný otisk ve spoustě lidí. Problém, kterému se věnuje se tak stal více vnímaným a na určitou dobu i velice diskutovaným v mediálním prostoru. Tím to naprosto splnilo svůj účel. Nicméně nelze pominout, že V síti takto funguje jen protože se snaží zasáhnout ty nejpřístupnější lidské receptory. Nejedná se o dokument, který by byl jako onen pověstný kamínek v botě. Nesnaží se aby divák o tématu více přemýšlel, protože tady nejde o vyvolání složitější diskuze o problematice samotné. Cílem je kolektivní ukázání prstem a rychlé vzedmutí emocí, které bohužel i podobně rychle vyprchá. Tím se stává V síti spíše povedeným marketingovým konstruktem. Bohužel nejsem schopen posoudit, na kolik je tato verze odlišná od té původní. Doufám, že jediným rozdílem není explicitní zobrazení intimních partií. Nicméně krom toho jsem si nevšiml ničeho, co by nemohlo být dostupné i mladší populaci. Ale bylo fajn vidět Šimona Štefanidese jednou i před kamerou. ()

Radko

Videl som najprv mainstreamovú verziu filmu V sieti (pre divákov od 15 rokov) a musím konštatovať, že penisov plná 18+ varianta je rozhodne emocionálne drtivejšia a účinnejšia než soft verzia. Poznámka: Gratulujem tímu tvorcov, že z jedného nakrúteného materiálu dokázali vydestilovať tri rôzne filmy. Rozhodne marketingovo tvorivý úspech. To sa často nestáva. A tak existuje popri sebe hard verzia, soft verzia a zamatová verzia - pre detičky a ich starostlivých rodičov. Tú som ešte nevidel, ale chystám sa. ()

castor

Dokument/experiment, který je plný chlupatých salámových pupků a ztopořených ocasů, jejichž majitelé mají zvláštní představu o realitě. Nicméně ta zásadní je tak nějak vidět hned z úvodu, kdy sledujeme záběry okolí nevnímajících dětí s tvářemi zabořenými do mobilů. Myslím, že právě o pasivitě rodičů tady chybí hrozně moc. Když vnímáme třeba jednu „oblíbenou“ českou reality show, ve které specifické spektrum účinkujících se zkaženými zuby hledá odpovědi v tom, vedle koho vlastně denně usíná, tak velká část epizod je plná dětí se závislostí na mobilech, kdy s elektronikou v ruce tráví hodiny denně a rodič netuší, na jakých stránkách a chatech. Ale zpět ke Klusákovi a Chalupové. Sehnali dospělé herečky, postavili dětské pokojíčky, přihodili medaile i vyřezávaný domeček pro panenky a rozjeli něco, co v několika fázích zaznamenalo masivní zájem a debatu ve veřejném prostoru. Za to velká poklona. Dívky opakovaně zdůrazňují, že je jim pouze 12 let, pánové na druhém konci mají ovšem pocit, že když někdo neklade aktivní odpor, tak říká ano. Myslím, že palčivých otázek je docela dost a mohlo se o nich mluvit. My ovšem sledujeme další a další úchyly a jejich chlouby. Víme, že taková situace je, ale dokument se nezamýšlí nad tím, jak z toho „ven“. Každý totiž asi tuší, o čem jednotlivé konverzace budou. Skutečnost, že se něco takového děje, už nikoho nešokuje. To spíš, s jakou intenzitou k tomu dochází. A jaké mohou mít potom náctiletí představy o partnerských vztazích. To, jak (ne)vypadá běžný sex, dobře vědí z porno stránek. Když se to celé začne zajídat, přijde pár odlehčujících momentů: kupříkladu nějaká z dívek vybuchne. Mimochodem Tereza Těžká se s „rolí“ popasovala asi nejlépe. Ale klobouk dolů přede všemi. ()

Davies182

"Takže vy ty děti vlastně trestáte za to, jaké výchovy se jim dostává od jejich rodičů..?" Vyrůstání ve věků technologií (ještě že teď třeba nejsme všichni zavřený doma, což těmhle predátorům asi dost pomáhá) bude pro naše ratolesti asi pěknej oříšek... Nezávidim jim to, ale snad dokážu pomoct, až na to přijde. Sem Klusákovi vděčnej, že do toho šel. [HBO GO] ()

Tom_Lachtan

Stačí jen pár změn a dopad je drtivější a emocionálně silnější, kompaktnější a sakra tísnivější. jinak viz komentář klasické verze: Už hodně, hodně dlouho jsem neviděl film, při kterém jsem měl takové nutkání někomu rozbít hlavu ocelovou trubkou. Tady ano a opakovaně. Zneužívat mentální nevyspělosti malých holčiček je prostě prasárna. Ale komentář je o filmu jako takovém, nikoli o tématu, takže... Jo, je to dobrý, dokonce jsem tady i odpustil Klusákovi jeho "dokumentární" prasárničky, kdy nechá herečky v rolí dvanáctek ležet ve ztemnělém pokoji a smutně hledět do kamery, protože narozdíl od protagonistů jiných filmů dvojice Klusák/Remunda, zde tenhle stav těm holkám věřím (zdravice na babice, okopávající silnici z jiného dokumentu). Škoda, že ve filmu nebylo víc konfrontací ve stylu "my jsme štáb, vy jste úchylnej parchant," protože tohle bylo neskutečně silné završení už tak silného tématu. Jo, hraje to na emoce, ale tady je to tak správně a má to tak být (plus bonus v podobě naprosto přirozeného dojetí nad jediným normálním v tlupě degenerátů). ()

HAL

Sledování V Síti mi trochu zkazil fakt že jednu ze slečen už jsem předtím znal z BDSM a Polyamory skupin, viděl fotky z její svatby... a ono se pak hůře věří pedofilie někomu, kdo loudí fotky koziček po čtyřiadvacetileté sexuálně velmi aktivní holce. Takže gratulace Klusákovi k objevení velmi důležitého a přitom automaticky extrémně populárního tématu, ale taky se mohl trochu snažit tam obsadit mladší holky, kterým by se ta dvanáctiletá nevinnost dala víc věřit. O to zrůdněji by pak působilo co jim jejich internetoví nápadníci píší. Jinak tu ukazuje opravdu děsivou sbírku nadržených retardů, o jejichž existenci sice každý kdo aspoň trochu přičichl k internetu ví, ale i tak se těžko představuje jak moc mohou být ti podlidé vylízaní, bezskrupulózní, a svým jednáním vyloženě žebrající o to aby je někdo zavřel. 8/10 ()

Spinosaurus odpad!

Laciná snaha vyrejžovat na kvalitním dokumentu další peníze znovuuvedením "lepší" verze. Ta však jenom spočívá v nerozmazání pánských přirození. Na to skutečně koukat nepotřebuji. ()

SeBig

Necenzurovaná verze = starý péra v hd. Užasný. Chválím nápad, snad po tomhle ty nadržený neandrtálci zalezou zpátky do jeskyň. ()

Arsenal83

Tak už pri jednotke sa to pozeralo ťažko a toto je riadne pritvrdenie. Ale treba takéto dokumenty, je to len ďalšia rana pre obhajcov úchylov typy Hanzelová-Kovačič, ktorá pedofilov obhajuje. Overtonovo okno sa musí postupne začať zatvárať. ()

eraserhead666

Aneb jak dojebat silný námět a skvěle zpracovaný dokument hloupou tričkovou reklamní kampaní. Tedy k filmu, jsem už dospělý a o okolním světě nemám a nedělám si žádné iluze. Dost často se stydím za to, že jsem muž, ale tohle bylo fakt až trapně komické. Kurva, to jako fakt? Chlapi jsou fakt idioti. Smekám před všema třema holkama, jak to skvěle zahrály a vypořádávaly se s tím, co se na ně hrne, i když byl vidět, že mají fakt dost a nechápou, pořád zůstávaly v roli a byly prostě skvělé. Za potěšující považuji zmínku, že tohle vážně nejsou jen samí pedofilové, ale "pouze" jen chlápci, co vy/zneužívají možnosti a situace. Ona to jako není žádná omluva, o to je to možná nakonec horší. Brrrr. Lidi jsou fakt jeblí. ()

Beastmaster4

Dost zneklidňující, skličující a silně depresivní.....přesto se nemůžu ubránit pocitu, že s tak silnou základnou a potenciálem, jde o velmi jemné náznaky velkého problému. Chtělo to zajet hlouběji do masa a vytvořit něco opravdu obscénního a odstrašujícího - mělo to být drsnější a tím pádem by to celé mělo daleko větší dopad a dosah. Tereza Těžká u mě za 1. A všechny ty prasata bych seřezal tyčí :-/ ()

Hismael

Natočit dokument o úchylech na internetu je sázka na jistotu. Bylo by hodně zvláštní, kdyby se nepovedlo nějaké najít. Zároveň se divit jejich aktivitám, je trochu naivní. V dokumentu se děje přesně to, co všichni čekají, že se bude dít. Nakonec tedy není moc překvapivé ani to, kolik sexuálních predátorů se podařilo najít. Zajímavé je především jak celá ta komunikace funguje a osobní setkání na konci. Celkově to není nic extra zábavného, ale je to dobře natočený a jde u toho v pohodě vydržet až do konce. ()

corpsy

Ako odkaz, by som to bral ako 5 hviezdičkovú záležitosť. Dokument ako taký, však nevystúpil do nadpriemerných výšin spracovania, aj keď je patrné, že tu sa na ňom makalo a makalo dosť. Klobúk dole pred slečnami, ktoré si prešli v minulosti podobným problémom a tu sa odhodlali si svoje skúsenosti zopakovať, síce v bezpečí, ale predsa psychika sa nezaprie. ()