poster

Miláček (TV film)

Drama

Česko, 2002, 85 min

 • Oskar
  **

  Příliš všední, bez nápadu, švihu, nadsázky, po níž příběh přímo volá. Navíc obsazení hl. role Lukášem Vaculíkem - to je opravdu hodně špatný vtip. No, je to zkrátka suchopárný podprůměr a dobré herecké výkony Vilmy Cibulkové, Viktora Preisse nebo Hany Maciuchové to bohužel nemohly zachránit. 40%(2.5.2003)

 • willow666
  ***

  Rozhodně jsem ten film čekala mnohem horší. Vaculík i ostatní herci překvapili, opravdu příjemná podívaná.(21.7.2007)

 • Kochanski
  ***

  Průměrná adaptace dokonalé knihy! Příběh musel být příliš zjednodušena nemá takovou sílu. L. Vaculík mě ovšem mile překvapil!!(19.8.2003)

 • Marthos
  *****

  Kleinova televizní adaptace Maupassantova Miláčka je přinejmenším dílo s velkými uměleckými ambicemi a vyčítat mu jeho nepřesnost či nevěrohodnost rozhodně není fér. Vyprávění je volné a reflektovanému neuspěchanému dobovému životnímu stylu i v časech klipové éry docela sluší. Nepochybně v odlišném charakteru i věkové skupině se blýskl někdejší představitel problémových teenagerů a jejich kamarádů do deště Lukáš Vaculík. Jeho Duroy, ambiciózní salonní floutek, jde bez skrupulí a bez slitování za svým cílem. Noblesa a sličná tvář zdobí ovšem zbabělce, jehož ledví odhalují tvůrci ve shodě s autorem literární předlohy jen občas, avšak srozumitelně; třeba při pohledu do hlavně soupeřovy pistole při souboji. Herecké obsazení volil Klein uvážlivě a přesně. Dokonalou partnerku v přístupu k životu i kariéře vytvořila v paní Forestierové Vilma Cibulková; v menších rolích se neztratili ani Viktor Preiss, František Němec, Boris Rösner a Hana Maciuchová, která překvapila nebývale plastickým portrétem pokořeného ženství. Kleinovi se podařilo vytvořit obraz odporného a značně rozšířeného lidského druhu, jímž je politický i faktický prostitut, vítězící bez nejmenších zaváhání na všech frontách svého úsilí.(4.7.2016)

 • Bigfuckman
  ***

  Vzestup vesnického chasníka až na velké politické pole. Cesta plná intrik, podlézání, šmajchlování s ženami nadřízených, ale hlavně neskutečné touze po bohatství, slávě a blahobytu sebevědomého a hlavně cílevědomého mladíka, kterého ztvárnil Lukáš Vaculík znamenitě. Takže kamarád do deště již nechál vítr vyfouknout z kapsy, odešel z pasáže a začal totiž něco více již hereckého.(23.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace